• <

Delegacja z Brazylii w gdyńskich stoczniach. Crist i Vistal podpisały umowy o współpracy - relacja TV

Dodano: 15.10.2014
W poniedziałek 13 października 2014 r.  w siedzibach spółek CRIST SA oraz VISTAL SA odbyły się spotkania w ramach misji brazylijskiej organizowanej pod egidą Ministerstwa Gospodarki. Podczas wizyt doszło do podpisania umów o współpracy.

W poniedziałek 13 października 2014 r.  w siedzibach spółek CRIST SA oraz VISTAL SA odbyły się spotkania w ramach misji brazylijskiej organizowanej pod egidą Ministerstwa Gospodarki. Podczas wizyt doszło do podpisania umów o współpracy.

Podpisanie takiej umowy oznacza, że Trade Oil & Gas zobowiązuje się do promowania produktów CRIST i VISTAL na rynku brazylijskim, w celu pozyskania nowych kontraktów dla stoczni.

- To swego rodzaju umowa brokerska – mówi Zdzisław Bahyrycz – pełnomocnik Zarządu CRIST. Rynek brazylijski otwiera przed nami nowe perspektywy. Polski eksport do Brazylii odnotowuje w ostatnich latach bardzo duży wzrost i ta tendencja z pewnością będzie się utrzymywać. Tym bardziej, że rosnące zapotrzebowanie na specjalistyczne produkty offshore wytwarzane w CRIST idzie w parze z dynamicznym rozwojem branży paliwowej w Brazylii - dodaje.

Robert Ruszkowski, wiceprezes stoczni Vistal potwierdził, że Polska jest doskonale przygotowana na współpracę z Brazylią. Jego zdaniem Vistal może wesprzeć przemysł stoczniowy partnerów zarówno jeśli chodzi o części, gotowe produkty, jak i usługi świadczone na terenie Brazylii.

W ramach współpracy Trade Oil & Gas będzie doradzała CRIST w kwestiach projektów realizowanych na jej terenie w dziedzinach m.in. projektowania, inżynierii oraz budowy instalacji naftowych, statków do obsługi pól naftowych i platform wydobywczych. Dzięki fachowemu doradztwu i dobremu przygotowaniu CRIST zwiększy swoje szanse na uczestnictwo w przetargach związanych z tego typu przedsięwzięciami.

Podczas spotkań delegacja z Brazylii miała możliwość obejrzenia wizytowanych  stoczni, hal produkcyjnych i procesu produkcyjnego. W ramach spotkań odbyły się prezentacje przedstawiające dorobek i możliwości przedsiębiorstw.

Polska technologia oraz wysokiej klasy usługi mogą być wykorzystywane w przemyśle na terenie Brazylii i znacznie wesprzeć duże, lecz niedoświadczone jeszcze stocznie. Tym samym Polska może stosować niektóre z naszych rozwiązań u siebie, co pozwoli obu krajom wynieść jak najwięcej z tej współpracy przekonywał Nelson Aquino dyrektor generalny Trade Oleo & Gas

Rynek stoczniowy w Brazylii, a przede wszystkim sektor offshore związany z budowaniem nowych statków czy platform wiertniczych jest bardzo obszerny. Potrzebujemy współpracy, wiedzy i doświadczenia krajów takich jak Polska, które mogą wesprzeć nas w drodze do osiągnięcia założonych celów. Wyjaśniał Sergio Leal sekretarz Brazilian Association of Shipbuilding, Shiprepair and Offshore Industries.

Współpracę z Brazylią zaczęliśmy już wiele lat temu, a podpisanie dzisiejszej umowy było  zwieńczeniem naszych starań. Pokładamy głębokie nadzieje w brazylijskim rynku, który z dnia na dzień jest coraz silniejszy. Chcielibyśmy zbudować tam kilka jednostek i wierzymy, że będzie to możliwe. Ta współpraca jest istotna zarówno dla naszej stoczni, jak i wszystkich pracowników z nią związanych. Uważamy, że warto w końcu otworzyć się na klientów nie tylko z Europy, lecz z innych części świata – powiedział Frank Utes członek zarządu w Crist SA.

Współpraca między Polską a Brazylią może się bardzo umocnić poprzez takie spotkania jak dzisiejsze. Jest to szansa na wymianę doświadczeń w zakresie technologii  oraz know-how. 90% usług które wykonuje moja firma związanych jest z ropą naftową i gazem i jest to sektor coraz prężniej się rozwijający.  Do 2020 roku planuje się inwestycje warte ponad 280 miliardów dolarów. To oznacza dużo ciężkiej pracy - podsumował Laudezir Carvalho de Azavedo Dyrektor ds. Rozwoju Trade Oleo & Gas.

Obie strony podchodzą optymistycznie do współpracy i są przekonane, że wczorajsze spotkanie to dopiero początek wspólnej drogi w kierunku rozwoju przemysłu stoczniowego w Polsce i Brazylii.

Podziel się:

Dziękujemy za wysłane grafiki.