Twoje konto

Otwarcie terminalu kontenerowego ATC Rail

data publikacji: 26.04.2012


Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email

Operator intermodalny ATC Rail SA uruchomił nowy terminal kontenerowy w Poznaniu i poszerzył skalę działalności o Wielkopolskę.

Połączenie kolejowe polskich portów z Poznaniem usprawni procesy logistyczne wielu firm w tej części Polski. W dniu 24 kwietnia zarząd ATC Rail uroczyście otworzył jeden z dwóch zaplanowanych na rok 2012 terminali kontenerowych. Obiekt w Poznaniu ma strategiczne znaczenia z punktu widzenia efektywnej obsługi ładunków, trafiających do poznańskich centrów dystrybucji. Inwestycja jest częścią budowanej przez ATC Rail sieci własnych terminali, dedykowanych rozwiązaniom intermodalnym. Wartość inwestycji związanych z rozwojem transportu intermodalnego wynosi około 20 - 30 mln zł
 
Terminal kontenerowy ATC Rail mieści się w Poznaniu, przy ul. Nowosolskiej 40. Nowe centrum logistyczne wyposażone jest w bocznicę kolejową o długości 900 m, mogącą obsłużyć 45 wagonów do transportu kontenerów. W szybkim rozładunku będą brać udział 2 urządzenia typu reach stacker. Moce przeładunkowe terminalu to 50 tys. TEU*, a możliwości składowe to 1 200 TEU. Do transportu kontenerów z terminalu do ich odbiorców ATC Rail będzie używać floty samochodowej, składającą się z 35 ciągników siodłowych i 60 naczep kontenerowych.

ATC Rail jest spółką zależną notowanego na rynku NewConnect operatora logistyczne ATC Cargo S.A. W strategii rozwoju spółki kluczowym elementem biznesu jest logistyka intermodalna, oparta o optymalne kosztowo rozwiązania, łączące transport morski, kolejowy i drogowy. Spółka inwestuje w intermodalność, przekonana, że jest to najlepsza alternatywa dla klientów, szukających innych rozwiązań niż transport kołowy.
 
Usługi intermodalne to teraźniejszość współczesnej, globalnej gospodarki. Jesteśmy w Polsce uczestnikami przełomu transportowego i rozwoju intermodalności. Odbiorcy usług logistycznych świadomie wybierają rozwiązania korzystniejsze ekonomicznie, operacyjnie oraz bardziej przyjazne środowisku i człowiekowi. Takim rozwiązaniem jest właśnie transport intermodalny, stąd nasze inwestycje w sieć. – mówi Artur Jadeszko, prezes zarządu ATC Rail S.A.
 
Będziemy się rozwijać, wierzymy w przewagę intermodalu w logistyce. Mamy ambitne plany
i konsekwentnie będziemy je realizować. Dzisiejsze otwarcie terminalu w Poznaniu potwierdza naszą gotowość do przygotowania dla klientów takich rozwiązań, jakich potrzebuje ich biznes. Chcemy, by spółka ATC Rail była liderem na krajowym rynku przewozów intermodalnych i będziemy inwestować w jej rozwój. – dodaje prezes Jadeszko.
 
Przewagą konkurencyjną, podkreśloną w strategii rozwoju ATC Rail, jest kompleksowość jej oferty intermodalnej, a zarazem elastyczność operacyjna, znajdująca swoje potwierdzenie w systemie regularnych połączeń kombinowanych, dla których sieć terminali jest niezbędnym narzędziem. Spółka, inwestując w infrastrukturę, równocześnie rozwija systemy informatyczne do obsługi Klienta oraz stawia na e-sprzedaż.
 
W uroczystym otwarcia terminalu kontenerowego ATC Rail w Poznaniu wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta Poznań, przedstawiciele PKP, reprezentanci armatorów i terminali, środowisk akademickich, klienci i partnerzy biznesowi oraz media. Kolejnym terminalem, który ruszy w ciągu kilku najbliższych miesięcy, będzie obiekt w Radomsku.

Polub:

powrót do listy powrót do góry