Wiadomości

Rekordowy przeładunek w DB Port Szczecin – ponad 22 tys. ton mocznika granulowanego Porty, Transport, Logistyka

Rekordowy przeładunek w DB Port Szczecin – ponad 22 tys. ton mocznika granulowanego

W DB Port Szczecin w drugim tygodniu lutego zakończył się przeładunek statku m/v Pantanassa, który przypłynął do szczecińskiego portu z rekordową ilością mocznika granulowanego. Ze statku wyładowano niemal 23 tys. ton nawozu luzem. Był to jeden największych ilościowo importów tego ładunku w ostatnich latach obsługiwanych w Szczecinie. Statek m/v Pantanassa o długości 187 i szerokości 25 metrów przypłynął do Polski bezpośrednio z Iranu.

opublikowano: 2018-02-22
Złomowanie będzie wciąż ważne dla armatorów Porty, Transport, Logistyka

Złomowanie będzie wciąż ważne dla armatorów

Na rynku przewozu kontenerów wciąż panuje nadpodaż jednostek, w szczególności mniejszych kontenerowców. Eksperci wyliczyli, że do końca roku z rynku musi zniknąć przynajmniej 40 kontenerowców klasy panamax, jeżeli przewoźnicy chcą powrotu stawek do poziomu gwarantującego zwrócenie kosztów.

opublikowano: 2018-02-22
Agility jako pierwsza firma spedycyjna razem z Maerskiem i IBM przygotowuje rozwiązanie blockchain Porty, Transport, Logistyka

Agility jako pierwsza firma spedycyjna razem z Maerskiem i IBM przygotowuje rozwiązanie blockchain

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, jest pierwszą firmą spedycyjną, która wspólnie z firmami Maersk i IBM przygotowuje rozwiązanie oparte na technologii blockchain do zarządzania i śledzenia przesyłek kontenerowych. To rozwiązanie ma zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo w handlu międzynarodowym.

opublikowano: 2018-02-22

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook