Wiadomości

PRS na spotkaniu „POLAND & GREECE – CONNECTED BY SHIPPING” Porty, Transport, Logistyka

PRS na spotkaniu „POLAND & GREECE – CONNECTED BY SHIPPING”

W czwartek 9 lutego 2017 r. w Atenach miało miejsce spotkanie mające na celu promowanie możliwości współpracy pomiędzy polskimi i greckimi firmami w sektorze morskim. Imprezę zorganizowała Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach, we współpracy z firmą eventową Mare Forum International. W tym wyjątkowym, a zarówno pionierskim wydarzeniu wzięło udział siedemnaście firm armatorskich, cztery stocznie, siedem firm inżynieryjnych, pięć doradczych oraz dwa towarzystwa klasyfikacyjne.

opublikowano: 2017-02-21
Port w Gdyni się powiększył Porty, Transport, Logistyka

Port w Gdyni się powiększył

14 lutego Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. podpisał w wyniku rozstrzygniętego przetargu akt notarialny z PKP S.A., którego przedmiotem było nabycie prawa użytkowania wieczystego terenów o łącznej powierzchni  ok. 7411 m2 należących do PKP S.A. wraz z prawem własności znajdującej się na tej nieruchomości zabudowy.

opublikowano: 2017-02-21
Informacja o planowanym zamknięciu śluzy w Przegalinie Porty, Transport, Logistyka

Informacja o planowanym zamknięciu śluzy w Przegalinie

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku informuje, że w związku z realizacją Projektu pn. "Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław – Etap II”, w tym planowaną przebudową i remontem urządzeń hydrotechnicznych węzła wodnego w Przegalinie, w okresie od 15 maja do 30 listopada 2017 r., śluza będzie nieczynna. Ewentualny, sugerowany transport drogą wodną do Gdańska możliwy jest wodami Zatoki Gdańskiej i Wisły Śmiałej.

opublikowano: 2017-02-21
Zarząd Komisaryczny w Polskiej Żegludze Morskiej Porty, Transport, Logistyka

Zarząd Komisaryczny w Polskiej Żegludze Morskiej

Trudna sytuacja największego narodowego armatora - Polskiej Żeglugi Morskiej, ciągły brak symptomów poprawy koniunktury na światowym rynku shippingowym a także brak odpowiednich działań dotychczasowego kierownictwa Grupy PŻM, spowodowały że Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister finansów w porozumieniu z Markiem Gróbarczykiem, ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej wprowadzili w przedsiębiorstwie państwowym zarząd komisaryczny - poinformowało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

opublikowano: 2017-02-21

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook