Wiadomości

Przewóz ładunku na pokładzie statku z naruszeniem umowy przewozu  – na tle sprawy „The Cap Jackson” Administracja, Prawo, Polityka

Przewóz ładunku na pokładzie statku z naruszeniem umowy przewozu – na tle sprawy „The Cap Jackson”

11 stycznia 2017 r. Sąd Federalny w Kanadzie ("Federal Court of Canada") wydał orzeczenie dotyczące następującej kwestii: czy przewoźnik, może skutecznie powołać się na ograniczenie odpowiedzialności przewidziane Art. IV(5)(a) Reguł Hasko-Visbijskich w sytuacji, w której szkoda w ładunku przewożonym w kontenerze powstała na skutek nieautoryzowanego (niezgodnego z umową) umiejscowienia tego kontenera na pokładzie statku?

opublikowano: 2017-05-29
Nowoczesne barki do obsługi farm rybnych popłynęły z Gdyni do Kanady. To transport unikatowy na skalę światową (wideo) Porty, Transport, Logistyka

Nowoczesne barki do obsługi farm rybnych popłynęły z Gdyni do Kanady. To transport unikatowy na skalę światową (wideo)

7 barek do obsługi farm rybnych zostało załadowanych na pokład specjalistycznego statku Jumbo Vision. Przedsięwzięcie to jest unikatowe na skalę światową z uwagi na rodzaj ładunku w postaci barek oraz ich nietypowy sposób umieszczenia na pokładzie transportowca. Cała operacja trwała 4 dni (między 11 a 14 maja) i wymagała dużego wysiłku ze strony operatorów oraz załogi firmy Stal Complex, która wykonała specjalistyczne barki.

opublikowano: 2017-05-28
CTL Logistics uruchomił przewozy na Bałkany Porty, Transport, Logistyka

CTL Logistics uruchomił przewozy na Bałkany

Grupa CTL Logistics uruchomiła przewozy na Bałkany. Pierwszy pociąg spółki pokonał trasę z Dąbrowy Górniczej do  Chorwacji, przewożąc szyny o długości 120 metrów. – Przetarliśmy szlak na Bałkany, rozszerzając portfolio naszych usług logistycznych o przewozy kolejowe na południe Europy –  podsumowuje Jarek Król, prezes zarządu Grupy CTL Logistics.

opublikowano: 2017-05-26

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook