Wiadomości

Yacht Club Sopot ponownie na starcie St. Maarten Heineken Regatta Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Yacht Club Sopot ponownie na starcie St. Maarten Heineken Regatta

Na przełomie lutego i marca 2018 roku załoga Yacht Club Sopot po raz trzeci z rzędu wystartuje w St.Maarten Heineken Regatta. Klubowa załoga wraca na pokład oceanicznego jachtu klasy VO70 „Monster Project”, na którym w zeszłym roku zajęła znakomite 22 miejsce w słynnych regatach Rolex Fastnet Race. Za sterem ponownie stanie Mistrz Olimpijski, członek honorowy YCS Mateusz Kusznierewicz.

opublikowano: 2017-11-20
Polacy w regatach J70 w Monaco Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Polacy w regatach J70 w Monaco

Klasa J70 to obecnie najpopularniejsza klasa jachtów monotypowych na świecie, powoli jest doceniana także w Polsce. Na stałe pływają już 3 załogi, kolejne 2 budują swoje łódki, jednak najbliższe regaty w Polsce odbędą się dopiero w następnym sezonie. Najbliższą okazją do startów w Europie jest więc cykl zimowy w Monaco, który rozpoczyna się w najbliższy weekend.

opublikowano: 2017-11-10
„Katharsis II” dotarł na miejsce startu Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

„Katharsis II” dotarł na miejsce startu

Non stop dookoła Antarktydy wzdłuż i na południe od 60° szerokości geograficznej południowej – taki jest zamysł wyprawy załogi pod dowództwem kpt. Mariusza Kopera. Ostatnie tygodnie poświęcili na ostatnie treningi przed wyzwaniem. W nocy z 3 na 4 listopada jacht „Katharsis II” przybił do Kapsztadu, gdzie już za 6 tygodni – nastąpi start.

opublikowano: 2017-11-07

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook