Wiadomości

Sopot Match Race już jutro Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Sopot Match Race już jutro

Kolejna edycja regat Sopot Match Race – święta wiatru i wody, które od 15 lat przyciąga do Sopotu światowej klasy załogi żeglarskie, odbędzie się w dniach 22 – 25 sierpnia. Regaty zaliczane do Pucharu Świata, odpowiednika samochodowej Formuły 1, to nie tylko cztery intensywne dni zmagań w formule jacht vs jacht, ale także miejsce spotkań ludzi biznesu, kultury, sztuki i sportu.

opublikowano: 2018-08-21
Rejs Niepodległości dotarł do Kapsztadu. Minister Gróbarczyk powitał Dar Młodzieży Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Rejs Niepodległości dotarł do Kapsztadu. Minister Gróbarczyk powitał Dar Młodzieży

„Dar Młodzieży”, który opływa świat dookoła podczas Rejsu Niepodległości dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zawinął do portu V&A Waterfront. W uroczystościach powitania i pożegnania statku wziął udział minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk wraz z licznie zgromadzoną Polonią.

opublikowano: 2018-08-21
Podróż po szerokich wodach bez wychodzenia z domu - poznajcie Activ Yachts (wywiad) Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Podróż po szerokich wodach bez wychodzenia z domu - poznajcie Activ Yachts (wywiad)

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano w swoim łóżku, robicie pyszną kawę i otwieracie okno. Przed sobą widzicie turkusową wodę i wyjście na piękny, drewniany taras. Co najlepsze – ta sytuacja może mieć miejsce zarówno przy wybrzeżu Adriatyku jak i w ulubionej marinie czy innym, wymarzonym przez Was miejscu.  Podróżowanie bez wychodzenia z domu? To możliwe! Kierownik produkcji Activ Yachts, Marek Zygnerski opowiedział nam więcej o pływających domach oraz do czego może służyć taka jednostka.

opublikowano: 2018-08-20
W Krakowie zrobili księżyc dla Gdańska, właśnie przypływa Wisłą Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

W Krakowie zrobili księżyc dla Gdańska, właśnie przypływa Wisłą

Księżyce tak naprawdę zrobiono dwa - srebrny i biały. Ten pierwszy został w Krakowie, drugi - 22 lipca załadowany został na rzeczną łódź pod Wawelem i ruszył Wisłą w podróż do Gdańska. Na miejsce dotrze w sobotę, 18 sierpnia. Za całym przedsięwzięciem stoi krakowski artysta Bartek "Bartolomeo" Koczenasz: - Skąd taki pomysł? Dla mnie to oczywiste, że Kraków i Gdańsk są biegunami, północnym i południowym. Musi być między nimi współpraca.

opublikowano: 2018-08-18
Finisz OnkoRejsu w Gdyni Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Finisz OnkoRejsu w Gdyni

Do Nabrzeża Prezydenta w Gdyni w niedzielę 19 sierpnia o godz. 10:00 dotrze OnkoRejs. 28 osób onkologicznych pokonało na s/y Zawiszy Czarnym trasę: Świnoujście – Kopenhaga – Ystad – Bornholm – Gdynia. We wszystkich portach załogantów witało wiele osób, a w Kopenhadze powitali ich Ambasador i Konsul Rzeczpospolitej Polski.

opublikowano: 2018-08-18

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook