Zapisz się
na bezpłatny newsletter

Urządzenia okrętowe, Serwis urządzeń okrętowych, Wyposażenie Statków, Techniczne zaopatrzenie statków, Silniki okrętowe, Siłownie okrętowe, Kotłownie okrętowe, Turbiny okrętowe, Hydraulika okrętowa, Automatyka morska, Suwnice okrętowe

A A

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

o firmie:


CENZIN sp. z o.o. jest bezpośrednim sukcesorem założonego w 1926 roku towarzystwa SEPEWE (firmy, która przed II wojną światową eksportowała sprzęt wojskowy do ponad 40 krajów świata) oraz Centralnego Zarządu Inżynierii, który w latach 1950-1989, usytuowany w strukturach Ministerstwa Handlu Zagranicznego, a następnie Ministerstwa Współpracy Gospodarczej z Zagranicą, realizował działalność handlową związaną z międzynarodowym obrotem sprzętem uzbrojenia.

Ustawa o działalności gospodarczej z 1989 r. stworzyła ramy prawne do zarejestrowania w dniu 15 maja 1990 r. PHZ CENZIN Sp. z o.o., jako Spółki Prawa Handlowego, prowadzącej działalność eksportową i importową w zakresie obrotu uzbrojeniem i sprzętem specjalnym. Większościowym właścicielem PHZ CENZIN Sp. z o.o. został Skarb Państwa, a pozostałe udziały stały się własnością ponad 20-stu przedsiębiorstw polskiego potencjału obronnego.

W dniu 8 października 2003 r. udziały Spółki, będące w posiadaniu Skarbu Państwa (67,77%), zostały przekazane Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Od tego czasu PHZ CENZIN Sp. z o.o. pełniło funkcję operatora handlowego i koordynatora przedsięwzięć promocyjnych Grupy Kapitałowej Lotniczo-Radioelektronicznej, powołanej przez ARP S.A.

21 grudnia 2009 r., w wyniku realizacji rządowej „Strategii Przekształceń Strukturalnych Przemysłowego Potencjału Obronnego w latach 2005 – 2012”, PHZ CENZIN Sp. z o.o. weszło w skład Grupy Bumar, a jego dominującym udziałowcem został Bumar sp. z o.o.

oferta:


Zakres Działalności
W zakresie eksportu CENZIN sp. z o.o. realizuje dostawy uzbrojenia, wyposażenia specjalnego, części zamiennych oraz usług remontowych i modernizacyjnych, oferując partnerom zagranicznym:

◦modernizacje, remonty i części zamienne do samolotów i śmigłowców
◦lotnicze systemy paliwowe i hydrauliczne
◦systemy i urządzenia do obsługi naziemnej statków powietrznych
◦wyposażenie indywidualne pilotów
◦jednostki pływające
◦modernizacje, remonty i części zamienne do jednostek pływających
◦systemy ochrony infrastruktury morskiej, systemy broni podwodnej i obserwacji podwodnej, projektowanie, testy
◦wyposażenie ośrodków badawczo-rozwojowych budownictwa okrętowego, projektowanie, testy
◦systemy i akcesoria dla ratownictwa morskiego i prac podwodnych
◦modernizacje, remonty i części zamienne do sprzętu wojsk lądowych
◦kompletne projekty zakładów remontowych sprzętu wojskowego
◦systemy łączności radiowej, wyposażenie i akcesoria
◦wojskowy i policyjny sprzęt logistyczny
W ramach importu spółka oferuje sprzęt, wyposażenie i usługi zabezpieczające potrzeby jednostek i służb podległych MON i MSWiA, w tym Policji i jednostek specjalnych, jak również agencji ochrony oraz innych koncesjonowanych odbiorców instytucjonalnych. Współpracuje od wielu lat z najbardziej renomowanymi, światowymi producentami broni i wyposażenia specjalnego, w tym między innymi z:

◦3I-MIND
◦BARRETT FIREARMS MANUFACTURING
◦BLACKHAWK
◦B&T AG
◦FN HERSTAL
◦GENERAL DYNAMICS ORDNANCE AND TACTICAL SYSTEMS INC. (SIMUNITION®)
◦GLOCK GmbH
◦HYDRONOA
◦KNIGHT’S ARMAMENT COMPANY
◦MOSSBERG
◦NAMMO LAPUA OY
◦NETLINE COMMUNICATIONS TECHNOLOGIES LTD.
◦SAAB BOFORS DYNAMICS AB
◦SUSPECT DETECTION SYSTEMS LTD. - SDS
◦SELLIER & BELLOT
◦SPHERON VR
◦VALLON

powrót do listy
gospodarkamorska.tv Facebook