• <

Wynik wyszukiwania - "lng" - Aktualności

Karpowership wystartował z pierwszym projektem pływającego terminalu LNG w Indonezji

Turecka pływająca elektrownia Karpower International (Karpowership) rozpoczęła swój pierwszy projekt zasilania LNG na morzu w Indonezji.
28.09.2020

Gazowe rozmowy na Pomorzu

Na trzy dni Międzyzdroje, za sprawą konferencji GAZTERM, stały się europejskim forum dyskusji o inwestycjach gazowych. Wsparciem dla rozwoju sieci gazowych w Polsce są fundusze unijne, mówił o tym, podczas wydarzenia wiceminister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.
28.09.2020

Raport z rynku żeglugowego – dzieje się i u nas (tydzień 38-39)

Wojna handlowa na linii USA – Chiny nadal trwa. Ze względu na inne ważne tematy, głównie związane z pandemią temat ten zszedł ostatnio nieco na plan dalszy. Tymczasem tarcia handlowe zmieniają krajobraz przemysłowy świata. Produkcja dóbr przenosi się bowiem z Chin do krajów ościennych. W dalszej perspektywie może mieć to znaczący efekt na siłę nabywczą rynku chińskiego w zakresie dóbr masowych, tj. ropa naftowa, ładunki suche masowe i inne. Na razie jednak siła gospodarki Chin jest na tyle duża, że to tamtejszy rynek jest bardzo
28.09.2020

PERN ma nowego wiceprezesa

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PERN powołało Krzysztofa Rogalę na wiceprezesa spółki. Stanowisko to obejmie 1 października. Wcześniej spółka informowała, że z końcem września odchodzi z niej wiceprezes Mateusz Wodejko, powołany do zarządu Poczty Polskiej.
26.09.2020

Niemiecki minister gospodarki przeciwny wstrzymaniu Nord Stream 2

Minister gospodarki Niemiec Peter Altmaier (CDU) w opublikowanej wczoraj rozmowie z dziennikiem „Handelsblatt” pt. "Minister gospodarki Altmaier walczy o Nord Stream 2" zarzuca krytykom gazociągu Nord Stream 2 niekonsekwencję. Przekonuje, że "gaz jest przeznaczony nie tylko dla Niemiec, ale dla wielu krajów Unii Europejskiej".
26.09.2020

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. sygnatariuszem United Nations Global Compact

Port Gdynia dołączył do United Nations Global Compact, największej na świecie inicjatywy skupiającej biznes działający na rzecz zrównoważonego rozwoju.
24.09.2020

W Rotterdamie ochrzczono największą na świecie bunkierkę LNG

Największa na świecie bunkierka na skroplony gaz ziemny (LNG) została oficjalnie ochrzczona podczas ceremonii, która odbyła się w piątek w Rotterdamie. Zbiornik membranowy GTT Mark III Flex o długości 135,5 metra i pojemności 18 600 metrów sześciennych otrzymał nazwę Gas Agility.
24.09.2020

Pływający terminal FSRU w Zatoce Gdańskiej coraz bliżej realizacji

Przedstawiciele GAZ-SYSTEM, Zarządu Morskiego Portu Gdańsk i Urzędu Morskiego w Gdyni podpisali list intencyjny dotyczący współpracy przy postawieniu terminalu regazyfikacyjnego FSRU w Porcie Gdańsk.
23.09.2020

Pierwszy z dziewięciu ogromnych kontenerowców dołączył do floty CMA CGM

Największy na świecie statek napędzany LNG dołączył do floty francuskiego giganta CMA CGM. Jacques Saadé jest pierwszym z serii dziewięciu kontenerowców o pojemności 23 000 TEU, które będą pływać pod francuską banderą.
23.09.2020

Największa na świecie bunkierka LNG gotowa do działania

Największa na świecie bunkierka LNG został oficjalnie nazwana podczas ceremonii chrztu, która odbyła się w ostatni weekend w Rotterdamie.
22.09.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in. o inauguracji szybkiego połączenia Ystad-Sassnitz

W cotygodniowym przeglądzie Promy SKAT w telegraficznym skrócie informują o najważniejszych wydarzeniach minionych dni - o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in.: o uruchomieniu przez firmę Förde Reederei Seetouristik szybkiego serwisu promowego, łączącego Szwecję oraz Niemcy.
22.09.2020

Międzynarodowi pożyczkodawcy przygotowali 9,5 miliardów dolarów wsparcia na rosyjski projekt Arctic LNG 2

Zgodnie z dokumentem przedstawionym przez agencję Reuters, międzynarodowi pożyczkodawcy przeznaczyli około 9,5 miliarda dolarów wsparcia finansowego dla rosyjskiego projektu skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Arktyce, nawet jeśli takie projekty są poddawane większej kontroli ze względu na obawy dotyczące klimatu.
21.09.2020

Co powinieneś wiedzieć o nowym terminalu LNG na Zatoce Gdańskiej [wideo]

Trwa badanie zapotrzebowania rynkowego na korzystanie z nowych zdolności przesyłowych w związku z realizacją nowego Terminalu LNG (FSRU) w rejonie Zatoki Gdańskiej. Gaz-System czeka\ na zgłoszenia uczestników rynku do 28 września br. Przy okazji spółka przygotowała materiały informacyjne o procedurze i terminalu – zachęcamy do obejrzenia.
21.09.2020

Położono stępkę pod nowy prom Tallinka napędzany LNG

Ceremonia położenia stępki dla MyStar, przyjaznego dla środowiska promu wahadłowego napędzanego LNG, należącego do estońskiego przedsiębiorstwa żeglugowego Tallink Grupp, odbyła się dziś w stoczni Rauma Marine Constructions (RMC) w Rauma w Finlandii.
21.09.2020

Abu Dhabi przejął udziały warte 615 mln dolarów w amerykańskim eksporterze LNG

Główny niezależny fundusz majątkowy Abu Dhabi przejął 5,1% udziałów w Cheniere Energy Inc., największym amerykańskim eksporcie skroplonego gazu ziemnego. Akcje są wycenione na 615 milionów dolarów. Według danych Bloomberga Abu Dhabi jest czwartym co do wielkości udziałowcem Cheniere.
18.09.2020

Kolejny etap budowy Publicznego Terminalu Promowego w Porcie Gdynia

W środę 16.09.2020 r. w godzinach porannych na terenie budowy Publicznego Terminalu Promowego w Porcie Gdynia rozpoczęto betonowanie II odcinka estakady prowadzącej na górną rampę najazdową na prom. Przez 20 godzin, bez przerwy, trwały prace przy użyciu 2 dużych pomp, które poprzez wysięgniki o długości 56 i 48 metry dostarczyły 912 m3 betonu konstrukcyjnego na ustrój nośny nr 1 estakady.
18.09.2020

CLIA: Ponad 23,5 miliarda dolarów zainwestowanych w przyjazne dla środowiska statki wycieczkowe

Branża wycieczkowa zainwestowała ponad 23,5 miliarda dolarów w statki wykorzystujące nowe energooszczędne technologie i czystsze paliwa - ujawniło w nowym raporcie największe na świecie stowarzyszenie branżowe Cruise Lines International Association (CLIA).
18.09.2020

Gaz-System ukończył przewiert pod Wisłą w ramach budowy gazowego Korytarza Północ-Południe

GAZ-SYSTEM zakończył przewiert HDD (Horizontal Directional Drilling) na trasie inwestycji Pogórska Wola – Tworzeń pomiędzy miejscowościami Kraśniów i Biskupice. Przekroczenie Wisły miało długość 1018 m, a zagłębienie maksymalne wyniosło 38 m poniżej dna rzeki.
18.09.2020

Costa Cruises przedstawia nowy harmonogram rejsów na zimę

W tym miesiącu rejsy wznowiono na statkach Costa Deliziosa i Costa Diadema. Costa Cruises będzie stopniowo zwiększać liczbę pływających wycieczkowców, których oferta będzie kierowana do mieszkańców Europy zgodnie z postanowieniami włoskiego rządu. Najpopularniejsze trasy włoskiego armatora obejmują: Morze Śródziemne, Wyspy Kanaryjskie, a także rejsy dookoła świata. Zimą 2020/2021 zadebiutuje statek Costa Firenze.
17.09.2020

Krytyczny czas dla UE w zakresie działań na rzecz klimatu

Najbliższe miesiące pokażą, czy UE jest gotowa podjąć działania niezbędne do ochrony ludzi w Europie i na całym świecie przed licznymi kryzysami, które stoją przed nią, argumentuje Tara Connolly.
17.09.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.