Wiadomości

Stawki frachtowe kontenerowców wciąż niskie Porty, Transport, Logistyka

Stawki frachtowe kontenerowców wciąż niskie

Rynek przewozów kontenerowych wciąż tkwi w tym samym miejscu co przez ostatnie 2 lata, a oczekiwane ożywienie wciąż się opóźnia. Widać to po stawkach frachtowych, które nadal nie mogą przekroczyć bariery 1000 pkt. W tym tygodniu indeks stawek na szlaku Azja-Europa Północna wzrósł co prawda do 800 punktów, ale to wciąż niski wynik. Jeszcze pod koniec marca ten indeks sięgał nawet poziomu 950 pkt.

opublikowano: 2019-12-12
PERN w 2020 roku: inwestycje i remonty za ponad miliard złotych Porty, Transport, Logistyka

PERN w 2020 roku: inwestycje i remonty za ponad miliard złotych

Rozbudowa Terminala Naftowego w Gdańsku, rozbudowa nowych pojemności na paliwa i budowa rurociągu Boronów – Trzebinia to największe pozycje w planie inwestycji na 2020 rok, zatwierdzonym już przez Walne Zgromadzenie PERN. Łącznie Spółka wyda na nie w przyszłym roku blisko 550 mln zł. Cały plan inwestycji i remontów oznacza wydatek ponad 1 mld zł. Natomiast zaktualizowane plany nakładów inwestycyjnych w latach 2018 – 2022 (okres obecnej Strategii PERN) wynoszą ok 3,1 mld zł.

opublikowano: 2019-12-12
Bruksela: O krok bliżej do zatwierdzenia nowego prawa dla transportowców Porty, Transport, Logistyka

Bruksela: O krok bliżej do zatwierdzenia nowego prawa dla transportowców

Historia pokazuje, że jeśli zostanie osiągnięte porozumienie w tak zwanym trilogu, to Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej do tej pory nie zgłaszały poprawek. Czy czwarte trójstronne spotkanie europarlamentarzystów w Brukseli to koniec prac nad pakietem mobilności? Nowe prawo, które może spowodować utratę przez Polskę pozycji lidera w międzynarodowym transporcie drogowym, jest właśnie procedowane. Do zakończenia jego legislacji pozostały tylko dwa kroki.

opublikowano: 2019-12-12

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook