Wiadomości

Związkowcy PGE zapowiadają kolejny protest Porty, Transport, Logistyka

Związkowcy PGE zapowiadają kolejny protest

Znów niespokojnie w Porcie Gdańskim Eksploatacja. Związki zawodowe nie są zadowolone z obecnych warunków pracy. O pomoc w specjalnym liście poprosiły m.in. ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka. Jeśli sytuacja się nie zmieni, związkowcy zapowiadają protest w Warszawie.

opublikowano: 2019-02-15
Konwencja MLI: Wielka Brytania – pierwsza decyzja i jednak nowe obowiązki dla marynarzy od 01.01.2019 roku Prawo, Polityka, Finanse

Konwencja MLI: Wielka Brytania – pierwsza decyzja i jednak nowe obowiązki dla marynarzy od 01.01.2019 roku

Z uwagi na fakt, iż dla licznego grona marynarzy pozostało zaledwie kilka dni do złożenia wniosku o ograniczenie poboru zaliczek w przypadku dochodów uzyskiwanych od armatorów z faktycznymi zarządami w Wielkiej Brytanii, informujemy, iż Kancelaria dnia 11.02.2019 roku otrzymała pierwszą pozytywną decyzję o ograniczenie poboru zaliczek w roku 2019 dla marynarza pracującego u brytyjskiego armatora. Decyzja ta została wydana w ciągu 14 dni od złożenia wniosku. Na dzień publikacji niniejszego artykuł nie otrzymaliśmy żadnej decyzji umarzającej postępowanie o ograniczenie poboru zaliczek z uwagi na przedwczesne złożenie wniosku w ww. zakresie. Nadmienić należy, iż ww. wnioski zostały złożone w całej Polsce i obecnie toczą się postępowania, które na ten moment przebiegają bardzo podobnie jak w przypadku wniosków o ograniczenie poboru zaliczek w przypadku np. Norwegii lub Singapuru.

opublikowano: 2019-02-15
Umowa z Singapurem ożywi handel UE z Azją Porty, Transport, Logistyka

Umowa z Singapurem ożywi handel UE z Azją

PE zatwierdził w środę umowę o wolnym handlu i umowę o ochronie inwestycji między UE a Singapurem. Wyraził on również zgodę na zawarcie umowy o partnerstwie i współpracy. Wejście w życie obu umów ma ożywić stosunki gospodarcze UE z Singapurem i zwiększyć obecność Unii w Azji Południowo-Wschodniej.

opublikowano: 2019-02-15

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook