Wiadomości

Multiconsult Polska zaangażowane w budowę połączenia kolejowego do Portu Morskiego Police Porty, Transport, Logistyka

Multiconsult Polska zaangażowane w budowę połączenia kolejowego do Portu Morskiego Police

Firma Multiconsult Polska podpisała z PKP PLK S.A. umowę na opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie rozbudowy infrastruktury kolejowej linii kolejowej nr 406. Ma ona zostać połączona z Portem Morskim Police. Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu „Budowa połączenia kolejowego do Portu Morskiego Police”, będącego częścią projektu pn.: Prace przygotowawcze dla wybranych projektów”. Wartość umowy na projekt dokumentacji to ok. 4,2 mln zł, natomiast wstępna wartość inwestycji szacowana jest na 122 mln zł.

opublikowano: 2020-01-28
HES Gdynia Bulk Terminal sp. z.o.o - inwestycje i rozwój z troską o środowisko - podsumowanie 2019 roku Porty, Transport, Logistyka

HES Gdynia Bulk Terminal sp. z.o.o - inwestycje i rozwój z troską o środowisko - podsumowanie 2019 roku

HES Gdynia Bulk Terminal może zaliczyć rok 2019 do bardzo udanych. Po wielu inwestycjach z 2018 roku spółka nie osiada na laurach. Systematycznie wdraża niezbędne rozwiązania proekologiczne i optymalizujące procesy przeładunkowe. HES Gdynia zaliczany jest do grona najbardziej innowacyjnych i dynamicznie rozwijających się terminali przeładunkowych w Polsce.

opublikowano: 2020-01-28
Przemysł morski na zielonym kursie: popyt na ekologiczne statki przyśpiesza rozwój energooszczędnej hydrauliki Przemysł, Stocznie, Offshore

Przemysł morski na zielonym kursie: popyt na ekologiczne statki przyśpiesza rozwój energooszczędnej hydrauliki

Na pierwszy rzut oka wygląda jak każdy inny prom przewożący ludzi i pojazdy tam i z powrotem przez fiord u wybrzeży Norwegii. Jednak pozory mylą. Na tym 80-metrowym statku o wymownej nazwie Ampere pracuje jeden z pierwszych na świecie całkowicie elektrycznych układów napędu. Zapewnia on praktycznie zerową emisję gazów cieplarnianych i działa niemal bezgłośnie.

opublikowano: 2020-01-28

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook