Wiadomości

Greenpeace ułożył na plaży ogromny napis: stop plastik (foto) Rybołówstwo, Ekologia

Greenpeace ułożył na plaży ogromny napis: stop plastik (foto)

Dziś na plaży w okolicach Kołobrzegu pojawił się ponad 50-ciometrowy napis “Stop plastik”. W ten sposób Greenpeace zwraca uwagę na problem odpadów z plastikowych produktów jednorazowego użytku. Aktywistki i aktywiści w ostatnim czasie sprawdzali, jakich śmieci znajduje się najwięcej na plażach i ich okolicach: w Gdańsku, Międzyzdrojach i Kołobrzegu. Przeprowadzone audyty potwierdzają jednoznacznie, że największym problemem są odpady z tworzyw sztucznych, w szczególności filtry papierosowe.

opublikowano: 2019-07-24
Polska organizuje największe regaty żeglarskie w naszej części Bałtyku. Ruszyła kolejna edycja Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Polska organizuje największe regaty żeglarskie w naszej części Bałtyku. Ruszyła kolejna edycja

W Gdyni 21 lipca rozpoczęły się największe regaty w Polsce – Volvo Gdynia Sailing Days. W ramach imprezy będzie można oglądać zmagania żeglarzy z całego świata w kilkunastu klasach. Najważniejsze będą mistrzostwa świata w klasie 29er. Ciekawie zapowiadają się także mistrzostwa Polski w olimpijskiej klasie RS:X. Wśród uczestników regat nie zabraknie najmłodszych, którzy będą rywalizowali w klasie Optimist. Impreza potrwa do 3 sierpnia.

opublikowano: 2019-07-24

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook