Wiadomości

Procedura podwójnego konosamentu z perspektywy spedytora morskiego Prawo, Polityka, Finanse

Procedura podwójnego konosamentu z perspektywy spedytora morskiego

Transport morski należy do gałęzi gospodarki, w której ważną, jeżeli nie najważniejszą kwestią jest dobór odpowiednich procedur, a co za tym idzie - emisji dokumentów transportowych. Przez "odpowiednie" należy rozumieć procedury, które zagwarantują wszystkim podmiotom zaangażowanym w transport realizację ich partykularnych uprawnień.

opublikowano: 2019-06-18
Najbardziej złożony logistycznie transport 953 ton – Fracht FWO dostarczył urządzenia dla 3 elektrowni w Argentynie Porty, Transport, Logistyka

Najbardziej złożony logistycznie transport 953 ton – Fracht FWO dostarczył urządzenia dla 3 elektrowni w Argentynie

Fracht FWO Polska, wiodący operator logistyczny dla przemysłu, specjalizujący się w organizacji dostaw ładunków ponadnormatywnych, zorganizował transport 953 ton ciężkich urządzeń dla 3 elektrowni geotermalnych w Argentynie. Organizacja tej dostawy, ze względu na bardzo duży stopień skomplikowania, wymagała współpracy pomiędzy różnymi oddziałami Grupy Fracht w Europie – polskiego, czeskiego i włoskiego.

opublikowano: 2019-06-18
23. edycja zlotu Baltic Sail już wkrótce Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

23. edycja zlotu Baltic Sail już wkrótce

Zlot Baltic Sail Gdańsk to największa międzynarodowa impreza żeglarska Gdańska, odbywająca się już od 1997 roku. 23. edycja zlotu rozpocznie się 5 LIPCA i potrwa do 8 LIPCA. Podczas czterech festiwalowych dni będzie można przeżyć wspaniałą żeglarską przygodę, która przybliży nam nie tylko morskie tradycje Gdańska, ale również całej hanzy. Części lądowa Baltic Sail odbędzie się na Wyspie Ołowiance i potrwa od piątku (5 lipca) do niedzieli (7 lipca).

opublikowano: 2019-06-18
Volvo Trucks przedstawia autonomiczny transport pomiędzy centrum logistycznym a portem Porty, Transport, Logistyka

Volvo Trucks przedstawia autonomiczny transport pomiędzy centrum logistycznym a portem

Elektryczny, połączony z siecią i autonomiczny pojazd Volvo Trucks Vera wejdzie w skład zintegrowanego rozwiązania do transportu towarów z centrum logistycznego do terminalu portowego w Göteborgu, w Szwecji. Zadanie to jest wynikiem nowo nawiązanej współpracy pomiędzy Volvo Trucks i DFDS, przedsiębiorstwem działającym w branży transportu morskiego i logistyki.

opublikowano: 2019-06-18

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook