Wiadomości

Port Centralny w Gdańsku - ostateczna koncepcja (wizualizacje) Porty, Transport, Logistyka

Port Centralny w Gdańsku - ostateczna koncepcja (wizualizacje)

Dwa terminale kontenerowe, terminal offshore, LNG, przestrzeń dla stoczni i statków pasażerskich – to tylko kilka z elementów Portu Centralnego, który powstanie w Porcie Gdańsk. Zarząd Portu przedstawił koncepcję jednej z największych i najnowocześniejszych inwestycji morskich w Europie. Jeszcze w 2019 roku rozpoczną się prace nad realizacją projektu.

opublikowano: 2019-05-20
Podatki marynarskie: Ratyfikacje Konwencji MLI w 2019 roku i praktyka stosowania Konwencji MLI w Polsce w 2019 roku Prawo, Polityka, Finanse

Podatki marynarskie: Ratyfikacje Konwencji MLI w 2019 roku i praktyka stosowania Konwencji MLI w Polsce w 2019 roku

Przypominamy, że Konwencja MLI (Multilateral Instrument to Modify Bilateral Tax Treaties) weszła w życie w Polsce 01.07.2018 roku i w odniesieniu do niektórych państw obowiązuje od dnia 01.01.2019 roku, a jej głównym celem jest przeciwdziałanie obchodzenia prawa podatkowego. W ramach prac podjętych przez grupę państw OECD oraz G20 ustalono, iż konieczne jest wprowadzanie takich mechanizmów, które pozwolą w znacznym stopniu ograniczyć uchylanie się od opodatkowania przez przedsiębiorców za pomocą nadużywania umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.  Pomimo, iż głównym celem tej Konwencji było ograniczenie nadużywania przepisów prawa podatkowego przez przedsiębiorców, faktyczny zakres zmian wprowadzonych w umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania ww. Konwencją również wpłynął i jeszcze wpłynie na sytuację podatkową licznego grona osób fizycznych wykonujących pracę zagranicą (w tym polskich marynarzy). Na dzień 17 maja 2019 roku aż 87 państw podpisało Konwencję MLI.

opublikowano: 2019-05-20
Iran grozi atakami na okręty US Navy - Trump ostro odpowiada Prawo, Polityka, Finanse

Iran grozi atakami na okręty US Navy - Trump ostro odpowiada

Trump zapowiada, że nie pozostawi pogróżek Iranu bez odpowiedzi. Prezydent Trump zagroził w niedzielę na Twitterze, że jeśli Iran nadal będzie wysuwać pogróżki pod adresem USA, nie pozostanie to bez odpowiedzi. "To będzie oficjalny koniec Iranu" - zagroził. "Nigdy więcej nie próbujcie straszyć Stanów Zjednoczonych" - dodał.

opublikowano: 2019-05-20

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook