Wiadomości

Port Gdynia będzie hubem naftowym. PERN rusza z rozbudową Bazy Paliw w Dębogórzu Porty, Transport, Logistyka

Port Gdynia będzie hubem naftowym. PERN rusza z rozbudową Bazy Paliw w Dębogórzu

Pod koniec listopada PERN ogłosił przetarg na nadzór inwestorski przy rozbudowie bazy paliw w Dębogórzu. Rozpoczęła się również procedura wyboru wykonawcy tej wielomilionowej inwestycji. Skomunikowana, bezpośrednim rurociągiem, z terminalem paliw płynnych w Porcie Gdynia Baza wzbogaci się o dwa nowe zbiorniki o łącznej pojemności 64 tys. ton, co znacząco wpłynie na potencjał gdyńskiego portu w przeładunku produktów naftowych.

opublikowano: 2019-12-10
Loconi Intermodal zapowiada przewóz rekordowej liczby kontenerów w 2019 roku Porty, Transport, Logistyka

Loconi Intermodal zapowiada przewóz rekordowej liczby kontenerów w 2019 roku

Loconi Intermodal, lider na polskim rynku operatorów intermodalnych podsumował działalność operacyjną za trzy kwartały 2019 roku. W tym czasie operator przewiózł 164 tys. TEU*. W porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym wzrost wyniósł 26 proc. Do końca 2019 roku Loconi planuje osiągnąć rekordową liczbę przewiezionych kontenerów na poziomie 220 tys. TEU oraz sprzedaż w wysokości ok. 160 mln zł, obsługując wyłącznie polskie porty morskie.

opublikowano: 2019-12-10
VI Forum Korytarza Bałtyk-Adriatyk za nami Porty, Transport, Logistyka

VI Forum Korytarza Bałtyk-Adriatyk za nami

W Chorzowie w dniach 5-6 grudnia 2019 r. odbyło się VI Forum Korytarza Bałtyk – Adriatyk. To jedyne w Polsce cykliczne spotkanie samorządów regionalnych i lokalnych, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, zarządców infrastruktury transportowej, portów morskich, operatorów logistycznych, a także specjalnych stref ekonomicznych, wyższych uczelni i innych interesariuszy zainteresowanych korzyściami płynącymi z Korytarza Transportowego Bałtyk-Adriatyk. Jednym ze współorganizatorów Forum był Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

opublikowano: 2019-12-10

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook