Wiadomości

Młodzi żeglarze na start. Rusza Livolo Super Puchar Gdyni Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Młodzi żeglarze na start. Rusza Livolo Super Puchar Gdyni

Taka kooperacja musi zakończyć się sukcesem! Gdyńskie Centrum Sportu wspólnie z Yacht Klubem Polskim Gdynia, Uczniowskim Klubem Żeglarskim OPTI CWM oraz Yacht Klubem Stal Gdynia startują z Livolo Super Pucharem Gdyni - cyklem trzech zawodów w klasie Optimist dla grupy B. Pierwsze regaty już od 25 do 27 lipca. Na najlepszego uczestnika całego cyklu czeka certyfikowana łódka regatowa.

opublikowano: 2019-07-22
PERN zwiększa nakłady na inwestycje Porty, Transport, Logistyka

PERN zwiększa nakłady na inwestycje

PERN zwiększy w tym roku nakłady inwestycyjne o ponad dwa razy w porównaniu do 2018 r. Ponad 500 mln zł spółka przeznaczy na nowe inwestycje, a prawie 100 mln zł - na prace remontowe. Zadania realizowane będą ze środków własnych - podkreśla firma.

opublikowano: 2019-07-22
Najważniejsze postanowienia z 101. sesji Komitetu Bezpieczeństwa Morskiego (MSC) Porty, Transport, Logistyka

Najważniejsze postanowienia z 101. sesji Komitetu Bezpieczeństwa Morskiego (MSC)

101. sesja Komitetu Bezpieczeństwa Morskiego odbyła się w Londynie w dniach 5-14 czerwca br. Podczas obrad Komitet omówił m.in. następujące zagadnienia: przyjęcie poprawek do obowiązkowych instrumentów IMO; autonomiczne nawodne jednostki pływające (MASS) – zatwierdzenie Tymczasowych wytycznych dla prób MASS; standardy konstrukcyjne oparte na celu – zatwierdzenie zmienionych Ogólnych wytycznych dot. opracowania standardów IMO opartych na celu (MSC.1/Circ.1394/Rev.1); bezpieczeństwo statków uprawiających żeglugę na wodach polarnych; przyjęcie zalecanych tymczasowych środków dla zwiększenia bezpieczeństwa statków w związku z korzystaniem z paliw żeglugowych; piractwo i napady zbrojne na statki; zatwierdzenie Poradnika w zakresie e-nawigacji; wprowadzenie do porządku obrad zagadnienia bezpieczeństwa krajowej żeglugi promowej; inne poprawki, wytyczne i podjęte zagadnienia.

opublikowano: 2019-07-22

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook