Wiadomości

Dachser Chem-Logistics rośnie w Polsce Porty, Transport, Logistyka

Dachser Chem-Logistics rośnie w Polsce

Dachser Polska rozwija działalność w branży chemicznej – w 2018 r. operator logistyczny zwiększył łączne obroty z tytułu transportu chemii o blisko 70% r/r. W segmencie eksportu drobnicowego roczny wzrost obrotów Dachser Chem-Logistics wyniósł niemal 82%.

opublikowano: 2019-04-23
Pomorze Zachodnie wspiera branżę stoczniową (foto) Przemysł, Stocznie, Offshore

Pomorze Zachodnie wspiera branżę stoczniową (foto)

Wielofunkcyjny ponton do budowy, wodowania i transportu kadłubów statków, ich elementów oraz konstrukcji wielkogabarytowych. Właśnie taki projekt zrealizuje działająca od ponad 25 lat w branży stoczniowej szczecińska firma Finomar, która jest pierwszym beneficjentem środków unijnych wywalczonych przez marszałka Olgierda Geblewicza na wsparcie kluczowego dla rozwoju Pomorza Zachodniego sektora gospodarki.

opublikowano: 2019-04-23
Francuski żaglowiec zmierza do Gdyni Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Francuski żaglowiec zmierza do Gdyni

Początkowo w tym roku miał zawitać do Kołobrzegu, ale jego załoga wybrała Gdynię – już w środę, 24 kwietnia przy Nabrzeżu Pomorskim pojawi się wyjątkowy francuski żaglowiec Le Marité. Gdynianie mieli okazję podziwiać go już we wrześniu zeszłego roku, teraz po raz kolejny barkentyna przybywa do Polski w ramach akcji „Exotic Taste of Europe”, która promuje żywność z najbardziej odległych zakątków Unii Europejskiej.

opublikowano: 2019-04-23

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook