Wiadomości

ORP Gen. K. Pułaski w Plymouth Marynarka, Służby, Ratownictwo

ORP Gen. K. Pułaski w Plymouth

Polska fregata rakietowa ORP Gen. K. Pułaski kontynuuje działania w ramach Stałego Zespołu Morskiego NATO (SNMG-1). Ostatnie dni polscy marynarze spędzili w angielskim porcie Plymouth, gdzie przygotowywali się do jednego z największych ćwiczeń morskich pod kryptonimem „Joint Warrior 2019”.

opublikowano: 2019-03-22
Piractwo lub strefa wojny a uprawnienia marynarzy Prawo, Polityka, Finanse

Piractwo lub strefa wojny a uprawnienia marynarzy

Pomimo zintensyfikowania współpracy państw i organizacji międzynarodowych w zakresie przeciwdziałania oraz zwalczania piractwa morskiego oraz wdrożeniu praktycznych rozwiązań mających służyć zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa żeglugi międzynarodowej (m.in. misje wojskowe pod auspicjami Unii Europejskiej oraz NATO), problematyka stref żeglugowych podwyższonego ryzyka wciąż pozostaje aktualna. Przekłada się ona również na zakres uprawnień przysługujących marynarzom świadczącym pracę na tego rodzaju obszarach.

opublikowano: 2019-03-22
Rynek magazynowy Polski Centralnej w ostatniej dekadzie i dziś Porty, Transport, Logistyka

Rynek magazynowy Polski Centralnej w ostatniej dekadzie i dziś

Ze względu na strategiczne położenie regionu od początku formowania się polskiego rynku magazynowego rejon Polski Centralnej znajdował się wśród lokalizacji z największym potencjałem rozwoju. W 2009 r. podaż w regionie oscylowała w granicach 875 tys. mkw., niecałą dekadę później - w 2018 r. przekroczyła 2,55 mln mkw., a rynek z popytem na poziomie 690 tys. mkw. jest w doskonałej kondycji - wynika z raportu przygotowanego przez AXI IMMO.

opublikowano: 2019-03-22

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook