Wiadomości

Stop suszy! Ponad 800 wniosków i uwag oraz 300 inwestycji zgłoszonych w projekcie PPSS Marynarka, Służby, Ratownictwo

Stop suszy! Ponad 800 wniosków i uwag oraz 300 inwestycji zgłoszonych w projekcie PPSS

Zbliża się finał prac nad przygotowywanym przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie pierwszym ogólnopolskim planem przeciwdziałania skutkom suszy (PPSS). Po półrocznych konsultacjach społecznych do tego dokumentu zgłoszono ponad 800 wniosków i uwag. Ponad 300 z nich to propozycje budowy lub przebudowy zbiorników retencyjnych zgłoszone do załącznika 1 PPSS. Projekt PPSS wraz z prognozą oddziaływania na środowisko wszedł w kolejny etap. Do 24 czerwca br. poddany jest konsultacjom społecznym w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. Pod koniec roku Plan zostanie przyjęty jako rozporządzenie ministra ds. gospodarki wodnej.

opublikowano: 2020-06-04
Czas na zmiany - 100 tonowy żuraw opuszcza OT Port Gdynia (foto) Porty, Transport, Logistyka

Czas na zmiany - 100 tonowy żuraw opuszcza OT Port Gdynia (foto)

3 czerwca br. przy Nabrzeżu Polskim w OT Port Gdynia, odbył się załadunek mobilnego żurawia portowego LHM 400 LIEBHERR o udźwigu 104 ton, na statek mv Meri Turku. Maszyna popłynie do Finlandii, gdzie będzie pracować przy przeładunkach rudy żelaza w porcie Raahe, na terenie którego jednym z operatorów jest firma Liftlink OY, nowy właściciel maszyny.

opublikowano: 2020-06-04
Groźny pożar na terenach portowych został opanowany Marynarka, Służby, Ratownictwo

Groźny pożar na terenach portowych został opanowany

Kilkanaście strażackich wozów bojowych i statek gaśniczy straży portowej uczestniczyły w gaszeniu pożaru złomowiska położonego nad Martwą Wisłą, na terenach portowych. Słup czarnego dymu pojawił się w środę, 3 czerwca, ok. godz. 13.20 i widoczny był z wielu części Gdańska. Państwowa Straż Pożarna ok. godz. 14.45 poinformowała, że sytuacja jest opanowana. Zakończyła się akcja gaśnicza. - Powietrze w mieście jest czyste, pomógł silny wiatr - powiedziała zaraz po godz. 16 Krystyna Szymańska z ARMAAG.

opublikowano: 2020-06-04
Gdynia Sailing Days przeniesione Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Gdynia Sailing Days przeniesione

Z uwagi na sytuację pandemiczną Polski Związek Żeglarski zmuszony jest przenieść coroczny festiwal żeglarski Gdynia Sailing Days. Według planu impreza miała się odbyć w dniach 4-19 lipca 2020 roku. Nowy termin zostanie ogłoszony niebawem, wstępnie będzie to przełom sierpnia i września 2020 roku.

opublikowano: 2020-06-04

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook