Wiadomości

Czas na zmiany - 100 tonowy żuraw opuszcza OT Port Gdynia (foto) Porty, Transport, Logistyka

Czas na zmiany - 100 tonowy żuraw opuszcza OT Port Gdynia (foto)

3 czerwca br. przy Nabrzeżu Polskim w OT Port Gdynia, odbył się załadunek mobilnego żurawia portowego LHM 400 LIEBHERR o udźwigu 104 ton, na statek mv Meri Turku. Maszyna popłynie do Finlandii, gdzie będzie pracować przy przeładunkach rudy żelaza w porcie Raahe, na terenie którego jednym z operatorów jest firma Liftlink OY, nowy właściciel maszyny.

opublikowano: 2020-06-04
Groźny pożar na terenach portowych został opanowany Marynarka, Służby, Ratownictwo

Groźny pożar na terenach portowych został opanowany

Kilkanaście strażackich wozów bojowych i statek gaśniczy straży portowej uczestniczyły w gaszeniu pożaru złomowiska położonego nad Martwą Wisłą, na terenach portowych. Słup czarnego dymu pojawił się w środę, 3 czerwca, ok. godz. 13.20 i widoczny był z wielu części Gdańska. Państwowa Straż Pożarna ok. godz. 14.45 poinformowała, że sytuacja jest opanowana. Zakończyła się akcja gaśnicza. - Powietrze w mieście jest czyste, pomógł silny wiatr - powiedziała zaraz po godz. 16 Krystyna Szymańska z ARMAAG.

opublikowano: 2020-06-04
Gdynia Sailing Days przeniesione Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Gdynia Sailing Days przeniesione

Z uwagi na sytuację pandemiczną Polski Związek Żeglarski zmuszony jest przenieść coroczny festiwal żeglarski Gdynia Sailing Days. Według planu impreza miała się odbyć w dniach 4-19 lipca 2020 roku. Nowy termin zostanie ogłoszony niebawem, wstępnie będzie to przełom sierpnia i września 2020 roku.

opublikowano: 2020-06-04
Wydłużenie czasu pracy śluz i pochylni Porty, Transport, Logistyka

Wydłużenie czasu pracy śluz i pochylni

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wydłużyło czas otwarcia śluz i pochylni na drogach wodnych Dolnej Wisły. Wzrost ruchu turystycznego na szlakach żeglugowych, po zniesieniu  ograniczeń wynikających ze stanu epidemicznego, jest na tyle wyraźny, że nie ma już ekonomicznego uzasadnienia dla ograniczania dostępności śluz i pochylni.

opublikowano: 2020-06-04
Udany I kwartał Grupy Kapitałowej PGNiG Prawo, Polityka, Finanse

Udany I kwartał Grupy Kapitałowej PGNiG

Prawie 13,8 mld zł przychodów, 0,78 mld zł zysku netto i wzrost sprzedaży gazu ziemnego o 7 proc. – mimo niesprzyjającego otoczenia gospodarczego w I kw. 2020 r. GK PGNiG osiągnęła solidny wynik finansowy i poprawiła wyniki operacyjne.

opublikowano: 2020-06-04

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook