Wiadomości

Pomorskie stawia na innowacyjną branżę stoczniową. Region chce przyciągać kolejne firmy z tego sektora Przemysł, Stocznie, Offshore

Pomorskie stawia na innowacyjną branżę stoczniową. Region chce przyciągać kolejne firmy z tego sektora

Potencjał sektora stoczniowego w Polsce dynamicznie się rozwija, a firmy działające w tej branży dostają zamówienia na coraz bardziej zaawansowane technologicznie produkty. Na gdańskiej Wyspie Ostrów – dzięki rewitalizacji terenów postoczniowych prowadzonej przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną – powstaje nowoczesna infrastruktura, która ma zachęcać do inwestycji kolejne firmy z sektora morskiego. Powstawanie innowacji w branży napędzane jest także przez programy wsparcia dla start-upów i kształcenie kadr z zakresu automatyzacji i programowania.

opublikowano: 2019-05-21
Zobacz, jak ma wyglądać Głębokowodny Terminal Kontenerowy w Świnoujściu (wizualizacje, wideo) Porty, Transport, Logistyka

Zobacz, jak ma wyglądać Głębokowodny Terminal Kontenerowy w Świnoujściu (wizualizacje, wideo)

Głębokowodny Terminal Kontenerowy w Świnoujściu coraz bliżej. W niedzielę Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście zaprezentował wizualizacje tej inwestycji i jednocześnie rozpoczął cykl spotkań społecznych, które mają zapoznać mieszkańców miasta z tym projektem. – To gwarancja dalszego rozwoju portu, miasta i Polski – poinformował ZMPSiŚ.

opublikowano: 2019-05-21
ARP otwiera w Gdyni trzecie Centrum Obsługi Przedsiębiorców Prawo, Polityka, Finanse

ARP otwiera w Gdyni trzecie Centrum Obsługi Przedsiębiorców

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. przy alei Zwycięstwa 96/98 w Gdyni, otworzyła trzecie Centrum Obsługi Przedsiębiorców (COP). Właściciele małych i średnich firm znajdą w nim doradztwo w zakresie wsparcia rozwoju biznesu w Polsce i zagranicą. Będą także mogli ubiegać się o pożyczki, na które ARP S.A. w tym roku planuje przeznaczyć 200 mln zł. W uroczystej inauguracji COP w Gdyni udział wziął m.in. minister nauki i szkolnictwa wyższego – Jarosław Gowin, wojewoda pomorski – Dariusz Drelich oraz prezydent Gdyni – Wojciech Szczurek.

opublikowano: 2019-05-21
Znamy już komplet załóg na Ekstraklasę Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Znamy już komplet załóg na Ekstraklasę

Niespodziankami zakończyły się eliminacje Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Z 12 startujących ekip tylko najlepsze 4 załogi dołącza do elitarnej ósemki załóg w Ekstraklasie, a pozostałe załogi będą uczestniczyć w regatach 1 Ligi. W wyniku 2 dniowych zmagań przy sopockim molo, do Ekstraklasy dołączą kluby Sztorm Grupa, KS Iskra AMW Gdynia, Giżycka Grupa Regatowa oraz Odyssey Sailing Club. Na pewno zaskoczeniem jest brak awansu dla faworyzowanych przed regatami załóg z Yacht Club Sopot 2 i Yacht Club Gdańsk.

opublikowano: 2019-05-21

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook