Wiadomości

Znamy nowego kierownika tymczasowego w PŻM. Związki popierają poprzedniego Prawo, Polityka, Finanse

Znamy nowego kierownika tymczasowego w PŻM. Związki popierają poprzedniego

13 grudnia odbyła się konferencja dla mediów, podczas której dotychczasowy komisarz PŻM Paweł Brzezicki, podziękował za możliwość zarządzania tym przedsiębiorstwem. Jak mówił:"Grupa Kapitałowa PŻM zaczęła błyszczeć, jeszcze wymaga polerowania, ale jest w bardzo dobrym stadium". Podziękował również ministrowi i Ministerstwu Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej za słowa uznania i dodał, że jeśli będzie jakaś propozycja ze strony ministra Gróbarczyka i ministerstwa, jest do dyspozycji.

opublikowano: 2019-12-14
Największa ryba na świecie znaleziona u wybrzeży Portugalii [video] Rybołówstwo, Ekologia

Największa ryba na świecie znaleziona u wybrzeży Portugalii [video]

Nurkujemy w celu eksplorowania cudownego, tajemniczego i podwodnego świata. Jednak gdy zobaczymy prawdziwego giganta i potwora morskiego, a nasze serce na chwile zamiera zdajemy sobie sprawę, że tego widoku nie zapomnimy do końca życia. Z taką sytuacją zetknęli się portugalscy nurkowie stając oko w oko z największym i najcięższym samogłowem znalezionym przez człowieka na świecie.

opublikowano: 2019-12-14
Wspólnie na rzecz polskiej branży stoczniowej – powstanie Polski Pawilon Narodowy podczas Międzynarodowych Targów Morskich Posidonia 2020 Przemysł, Stocznie, Offshore

Wspólnie na rzecz polskiej branży stoczniowej – powstanie Polski Pawilon Narodowy podczas Międzynarodowych Targów Morskich Posidonia 2020

10 grudnia 2019 roku Minister Marek Gróbarczyk podpisał umowę w sprawie organizacji Polskiego Pawilonu Narodowego na przyszłorocznej edycji targów morskich Posidonia. Umowę zawarli także przedstawiciele polskich stoczni, biur projektowych, producentów urządzeń morskich oraz branży portowej i instytucji klasyfikacyjnych.

opublikowano: 2019-12-14
LOTOS zainwestuje w Projekt Polimery Police Prawo, Polityka, Finanse

LOTOS zainwestuje w Projekt Polimery Police

Grupa Azoty S.A., Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. i Grupa Azoty Polyolefins S.A.  podpisały wiążące porozumienie dotyczące warunków inwestycji oraz finansowania Projektu Polimery Police z Grupą LOTOS S.A. Koncern paliwowy zainwestuje 500 mln w rozwój jednej ze strategicznych inwestycji polskiego sektora petrochemicznego.

opublikowano: 2019-12-14

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook