Wiadomości

EDP i ENGIE łączą siły z zamiarem stworzenia wiodącego globalnego gracza w sektorze morskiej energetyki wiatrowej Przemysł, Stocznie, Offshore

EDP i ENGIE łączą siły z zamiarem stworzenia wiodącego globalnego gracza w sektorze morskiej energetyki wiatrowej

Antonio Mexia, CEO EDP i prezes EDPR, oraz Isabelle Kocher, CEO ENGIE, ogłosili 21.05.2019 podpisanie strategicznego protokołu ustaleń o stworzeniu przedsięwzięcia joint venture, w którym EDP i ENGIE miałyby odpowiednio po połowie udziałów. Działalność nowego podmiotu ma obejmować realizację projektów stacjonarnych i pływających farm wiatrowych. Powstające joint venture będzie jedynym podmiotem, za pośrednictwem którego EDP (poprzez swoją spółkę zależną EDP Renewables - EDPR) i ENGIE będą realizować inwestycje w projekty morskich farm wiatrowych na świecie. Tym samym wspomniane joint venture stanie się jednym z pięciu największych światowych graczy w tej branży, korzystając z doświadczenia i możliwości rozwoju obu spółek.

opublikowano: 2019-05-22
Bardzo atrakcyjna działka w samym sercu logistycznego centrum Polski Północnej Porty, Transport, Logistyka

Bardzo atrakcyjna działka w samym sercu logistycznego centrum Polski Północnej

Tereny w rejonie gdańskiego Portu Północnego należą do jednych z najatrakcyjniejszych lokalizacji inwestycyjnych w Polsce. W bezpośrednim sąsiedztwie nowo powstającego terminalu intermodalnego Balticon, stacji kolejowej Gdańsk Port Północny oraz w pobliżu największego terminalu kontenerowego na Bałtyku pojawiła się oferta wieloletniej dzierżawy bardzo atrakcyjnej działki.

opublikowano: 2019-05-22

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook