Wiadomości

EDP i ENGIE łączą siły z zamiarem stworzenia wiodącego globalnego gracza w sektorze morskiej energetyki wiatrowej Przemysł, Stocznie, Offshore

EDP i ENGIE łączą siły z zamiarem stworzenia wiodącego globalnego gracza w sektorze morskiej energetyki wiatrowej

Antonio Mexia, CEO EDP i prezes EDPR, oraz Isabelle Kocher, CEO ENGIE, ogłosili 21.05.2019 podpisanie strategicznego protokołu ustaleń o stworzeniu przedsięwzięcia joint venture, w którym EDP i ENGIE miałyby odpowiednio po połowie udziałów. Działalność nowego podmiotu ma obejmować realizację projektów stacjonarnych i pływających farm wiatrowych. Powstające joint venture będzie jedynym podmiotem, za pośrednictwem którego EDP (poprzez swoją spółkę zależną EDP Renewables - EDPR) i ENGIE będą realizować inwestycje w projekty morskich farm wiatrowych na świecie. Tym samym wspomniane joint venture stanie się jednym z pięciu największych światowych graczy w tej branży, korzystając z doświadczenia i możliwości rozwoju obu spółek.

opublikowano: 2019-05-22
Bardzo atrakcyjna działka w samym sercu logistycznego centrum Polski Północnej Porty, Transport, Logistyka

Bardzo atrakcyjna działka w samym sercu logistycznego centrum Polski Północnej

Tereny w rejonie gdańskiego Portu Północnego należą do jednych z najatrakcyjniejszych lokalizacji inwestycyjnych w Polsce. W bezpośrednim sąsiedztwie nowo powstającego terminalu intermodalnego Balticon, stacji kolejowej Gdańsk Port Północny oraz w pobliżu największego terminalu kontenerowego na Bałtyku pojawiła się oferta wieloletniej dzierżawy bardzo atrakcyjnej działki.

opublikowano: 2019-05-22
Ropa z najmocniejszym spadkiem ceny od ponad tygodnia, OPEC nie podbije notowań Prawo, Polityka, Finanse

Ropa z najmocniejszym spadkiem ceny od ponad tygodnia, OPEC nie podbije notowań

Ropa naftowa w USA tanieje i zmierza do zaliczenia najmocniejszego spadku notowań od ponad tygodnia. Rosną napięcia w handlu USA-Chiny, a to spowodowało, że OECD obniżyła swoje prognozy globalnego wzrostu gospodarczego. W tej sytuacji "przymiarki" OPEC+, aby przedłużyć niższe dostawy ropy na II połowę roku, nie są w stanie podbić notowań surowca - podają maklerzy.

opublikowano: 2019-05-22
Minister Gróbarczyk na Oceans Meeting w Lizbonie Prawo, Polityka, Finanse

Minister Gróbarczyk na Oceans Meeting w Lizbonie

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk w dniach 16-17 maja 2019 roku wziął udział w Oceans Meeting w Lizbonie. To jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń gromadzących ministrów ds. morskich i rybołówstwa z całego świata. Temat przewodnim w tym roku brzmiał: ocean governance.

opublikowano: 2019-05-22

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook