Wiadomości

BALTEXPO: nowe trendy w morskim biznesie Marynarka, Służby, Ratownictwo

BALTEXPO: nowe trendy w morskim biznesie

Już po wakacjach, 9 września 2019, startuje dwudziesta edycja BALTEXPO. Będzie to doskonała okazja do dyskusji nie tylko o minionych trzydziestu latach w gospodarce morskiej, ale przede wszystkim o współczesnych nowych trendach wyznaczających kierunek rozwoju tego sektora. Pomóc w tym mają specjalistyczne konferencje oraz specjalne strefy tematyczne targów, w tym po raz pierwszy na BALTEXPO strefa usług biznesowych dla gospodarki morskiej.

opublikowano: 2019-06-17
Procedura podwójnego konosamentu z perspektywy spedytora morskiego Prawo, Polityka, Finanse

Procedura podwójnego konosamentu z perspektywy spedytora morskiego

Transport morski należy do gałęzi gospodarki, w której ważną, jeżeli nie najważniejszą kwestią jest dobór odpowiednich procedur, a co za tym idzie - emisji dokumentów transportowych. Przez "odpowiednie" należy rozumieć procedury, które zagwarantują wszystkim podmiotom zaangażowanym w transport realizację ich partykularnych uprawnień.

opublikowano: 2019-06-17
MSR Gryfia otrzymała kredyt na remont i budowę dwóch statków. Brzezicki: „Stocznia nabiera rozpędu” Przemysł, Stocznie, Offshore

MSR Gryfia otrzymała kredyt na remont i budowę dwóch statków. Brzezicki: „Stocznia nabiera rozpędu”

Morska Stocznia Remontowa Gryfia otrzymała kredyt komercyjny na remont i budowę dwóch statków – poinformował Paweł Brzezicki, prezes Funduszu Rozwoju Spółek, cytowany przez Radio Szczecin. Dofinansowanie ma umożliwić remont okrętu wojennego Marynarki Wojennej oraz wybudowanie dwóch lodołamaczy. Brzezicki podkreślił, że „to są duże pieniądze”.

opublikowano: 2019-06-16

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook