Wiadomości

Projekt „Polimery Police” z umowami potwierdzającymi pełne finansowanie Przemysł, Stocznie, Offshore

Projekt „Polimery Police” z umowami potwierdzającymi pełne finansowanie

Grupa LOTOS, Grupa Azoty SA, Grupa Azoty ZCh „Police”, Grupa Azoty Polyolefins, Hyundai Engineering Co., oraz Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation (KIND) zawarły umowy na finansowanie projektu „Polimery Police”. Ponadto powołana do realizacji tej kluczowej dla całej branży chemicznej inwestycji spółka Grupa Azoty Polyolefins podpisała umowę kredytową z konsorcjum krajowych i zagranicznych instytucji finansowych.

opublikowano: 2020-06-01
MFiPR: Ruszył nabór wniosków o premię technologiczną na nowych zasadach Prawo, Polityka, Finanse

MFiPR: Ruszył nabór wniosków o premię technologiczną na nowych zasadach

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) uruchomił 1 czerwca nabór wniosków o premię technologiczną na korzystniejszych zasadach, wprowadzonych w ramach funduszowego pakietu antywirusowego i tarczy antykryzysowej. Premia technologiczna to dotacja, która spłaca do 70 proc. kredytu technologicznego zaciągniętego przez firmę w banku komercyjnym. Innowacyjni przedsiębiorcy mogą starać się o wsparcie do 30 grudnia 2020 r. Zmiany zapowiadało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

opublikowano: 2020-06-01
Czy potencjalna druga fala pandemii zagrozi sektorowi produkcyjnemu? Przemysł, Stocznie, Offshore

Czy potencjalna druga fala pandemii zagrozi sektorowi produkcyjnemu?

Okres wiosenny jest dla sektora produkcyjnego ważny, ale to październik i listopad są najbardziej aktywne. Oznacza to, że potencjalne uderzenia drugiej fali zachorowań COVID-19 w późnych miesiącach jesiennych lub wczesnozimowych mogą być jeszcze bardziej dotkliwe. - wynika z najnowszego raportu Colliers International “COVID-19 & Industrial Production - The Spring Relevance”, w którym omówiono znaczenie poszczególnych miesięcy dla sektora produkcyjnego w regionie EMEA, a także zaprezentowano perspektywy na nadchodzące kwartały.

opublikowano: 2020-06-01

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook