• <

Wybrano zwycięzców konkursu fotograficznego Światowego Dnia Oceanów [foto]

Strona główna Rybołówstwo, ekologia Wybrano zwycięzców konkursu fotograficznego Światowego Dnia Oceanów [foto]

sons

25.11.2020 Źródło: Bluelife
Pokaż cały artykuł
Wybrano zwycięzców konkursu fotograficznego Światowego Dnia Oceanów [foto] - GospodarkaMorska.pl
fot. unworldoceansday.org

Zorganizowany już po raz siódmy konkurs pod patronatem ONZ, jest częścią corocznego wydarzenia “Światowego Dnia Oceanów”, który obchodzony jest 8 czerwca.

Z powodu epidemii, tegoroczne wydarzenie obchodzone jest wirtualnie, z tego też powodu, nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na wirtualnej wystawie w ONZ.

Od tego roku fotografie można było zgłaszać już w 10 kategoriach, ponieważ formuła konkursu została poszerzona o 4 nowe tematy:

- „Innowacje na rzecz zrównoważonego oceanu”,

- „Odmłodzenie”,

- „Cyfrowa sztuka fotograficzna oceanu”,

- „Science in Action”.

Rolę kuratora konkursu pełniła Ellen Cuylaerts, nagrodzone i wyróżnione prace oceniała komisja w składzie: Adrianie Basques, Adam Hanlonow, Jill Heinerth, Darren Jew, Jane Morgan, Amos Nachoum, Miriam Stein Battles, David Salvatori, Jim Standing i John Thet.

Nagroda główna za pracę w kategorii “Światowy Dzień Oceanów 2020 „Innowacje na rzecz zrównoważonego oceanu” trafiła do Joanny Smart.

Gospodarka Morska
Miejsce I - oanna Smart (Australia). 10 m pod powierzchnią morza we Włoszech ogrodnik pielęgnuje swoje rośliny. Ogród Nemo, stworzony przez Ocean Reef, składa się z 6 biosfer wypełnionych powietrzem i jest innowacyjnym eksperymentem w rolnictwie alternatywnym
Gospodarka Morska
II miejsce: Edwar Herreño (Kolumbia). Rekin wielorybi, największa ryba w oceanie, pływa i spokojnie pod statkiem badawczym M / Y SharkWater w Parku Narodowym Cocos Island na Kostaryce.
Gospodarka Morska
III miejsce: Franck Gazzola (Francja).Kapsuła to lekki moduł obserwatorium zaprojektowany i złożony przez Ghislaina Bardouta i jego zespół z Under The Pole.

Dziękujemy za wysłane grafiki.