• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Wiecha na budowie Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Wiecha na budowie Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni
Wiecha na budowie Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni - GospodarkaMorska.pl

Polska Agencja Prasowa

25.05.2023
Pokaż cały artykuł
centrum sportu uniwersytet morski w gdyni
Fot. Jacek Koślicki / Koslicki.pl

54 mln zł ma kosztować Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. W czwartek na budowie zawisła wiecha, a inwestycja, w skład której wchodzi m. in. pełnowymiarowa hala, strefa fitness, siłownia i sauna, powinna zostać ukończona w czerwcu 2024 r.

Budowa rozpoczęła się w połowie ubiegłego roku i przebiega bez przeszkód. Zaawansowanie prac jest na poziomie 40 procent. - wykonana została cała konstrukcja budynku, zakończony jest stan surowy. W czwartek na powstającym na terenie kampusu UM w Gdyni Centrum Sportu i Rekreacji zawisła tradycyjna wiecha symbolizująca wybudowanie najwyższego punktu obiektu.

„Z uwagi na fatalny stan techniczny stara hala sportowa została wyburzona, a nasi studenci realizują program wychowania fizycznego w wynajmowanych obiektach gdyńskich szkół. Prawdopodobnie jesteśmy jedyną uczelnią, która nie posiada hali sportowej z prawdziwego zdarzenia. Już niedługo będziemy mogli powiedzieć, że nie tylko mamy halę, ale jest ona najpiękniejsza i najnowocześniejsza, przynajmniej w Trójmieście” – powiedział podczas uroczystości rektor UMG prof. Adam Weintrit.

W skład centrum wchodzić będą m.in. pełnowymiarowa hala ze ścianką wspinaczkową, osiem szatni z zapleczem sanitarnym, szatnie dla sędziów i pracowników, pokoje dla trenerów, pokoje gościnne dla sportowców, sztabu szkoleniowego z aneksami kuchennymi i łazienkami dla 40 osób., widownia na 130 miejsc, strefa fitness, siłownia i sauna, przestrzenie biurowe, sala konferencyjna oraz parking podziemny na 49 aut.

Obecnie prowadzone są prace związane z wykonaniem elewacji oraz roboty tynkarskie, montowana jest instalacja elektryczna i teletechniczna oraz instalacja sanitarna. Do końca września planowane jest wykonanie całej elewacji budynku i rozpoczęcie robót zewnętrznych drogowych.

Z nowoczesnej sportowej infrastruktury studenci powinni korzystać od lipca 2024 r. Po oddaniu do użytku Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytet Morski ma w planie, w bezpośrednim sąsiedztwie hali, budowę domu studenckiego.

Inwestycja dofinansowana została z budżetu państwa w postaci dotacji celowej Ministerstwa Infrastruktury oraz środków własnych uczelni. Jej koszt to ok. 54 mln. zł.

md/ krys/

Fot. Jacek Koślicki / Koslicki.pl


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.