Zapisz się
na bezpłatny newsletter

Usługi portowe, Firmy portowe- Przeładunki portowe, Składowanie portowe, Sztauowanie, Trymowanie, Usługi dokerskie, Przeładunki ponadgabarytowe w portach, Przeładunki sztuk ciężkich w portach, Magazyny portowe, Pakowanie, Paletyzacja, Dezynfekcja

A A

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

o firmie:


Przedsiębiorstwo Usług Przeładunkowo-Składowych "Chemiki" Sp. z o.o. zostało założone 1 lipca 1991 r. przez grupę zatrudnionych na tym terenie pracowników, przy współudziale ZMPG SA. Od chwili zawiązania Spółka ma siedzibę w Gdańsku przy ulicy Chemików 4.

Spółka "Chemiki" położona jest na terenie morskiego portu w Gdańsku i prowadzi działalność na gruntach dzierżawionych zarówno od Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA, jak również od Gdańskich Zakładów Nawozów Fosforowych "FOSFORY" Spółka z o.o.

Prowadzona działalność polega na przeładunku towarów w oparciu o dwa nabrzeża przeładunkowe: Nabrzeże Chemików i Nabrzeże Przemysłowe, na których usytuowane są specjalistyczne urządzenia przeładunkowe:

dwie suwnice bramowe Q=20 t
dwa dźwigi portalowe masowe Q=8 t
dwa dźwigi portalowe drobnicowe Q=3 t
ładowarka towarów sypkich
dwie wagi kolejowe Q~100 t
waga samochodowa Q~60 t
Park maszynowy składa się z:

siedmiu ładowarek czołowych BOBCAT
pięciu układarek widłowych
dwóch ciągników
czterech przyczep niskopodwoziowych 20 t
Park maszynowy uzupełniają trzy samochody dostawcze:

VW TRANSPORTER, VW CANDY, MULTICAR
Podstawowym zakresem działalności P.U.P.S. "Chemiki" sp. z o.o. jest przeładunek i składowanie towarów masowych luzem, zarówno sypkich jak i płynnych, takich jak nawozy sypkie, melasa, skaleń, soda, kwas siarkowy, solny, ług sodowy oraz towarów jednostkowanych takich jak big bagi czy palety.

powrót do listy
gospodarkamorska.tv Facebook