Zapisz się
na bezpłatny newsletter

Firmy stoczniowe, Usługi dla stoczni, Produkcja dla stoczni- Konstrukcje okrętowe, Antykorozja, Instalacje okrętowe, Izolacje okrętowe, Prace wykończeniowe na statkach, Meble okrętowe, Stolarka okrętowa, Usługi spawalnicze, Usługi monterskie, Rusztowania

A A

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

o firmie:


Kanadyjska firma TG-Dnalop Sp. z o.o., działająca w branży przetwórstwa i produkcji polimerów, zakończyła budowę i wyposażenie swojego zakładu produkcyjnego, zlokalizowanego w Podstrefie „Redzikowo"T-G Dnalop Sp. z o.o., należąca do Thomson-Gordon Group, jest kanadyjską firmą rodzinną, działającą w branży przetwórstwa i produkcji polimerów. Firma zajmuje się projektowaniem i produkcją pełnej gamy wysokiej wydajności, przyjaznych dla środowiska łożysk dla branży morskiej oraz innych gałęzi przemysłu dostarczając swoje produkty m.in. do elektrowni wodnych.


Głównym produktem są łożyska ślizgowe, które w aplikacjach morskich i przemysłowych do smarowania używają wody, gdzie do wielu innych łożysk nadal używa się olejów i smarów. Dzięki tej innowacyjnej technologii inwestor ten aktywnie przyczynia się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne ograniczając wycieki olejów i smarów do rzek, jezior, mórz i oceanów.
Polski Oddział w Redzikowie jest drugą na świecie, po kanadyjskiej Thordon Bearings Inc., fabryką TG Group. Thordon Bearings jest reprezentowana w ponad 70-ciu krajach na całym świecie przez specjalnie wyszkolonych dystrybutorów.

W maju 2013 r. T-G Dnalop zakończyła budowę i wyposażenie fabryki w Podstrefie „Redzikowo" Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, a od początku czerwca br. trwa produkcja testowa. Oprócz zainstalowanej linii produkcyjnej znajdzie się tu również własne laboratorium kontroli jakości i stanowisko do przeprowadzania szerokiego zakresu testów.

powrót do listy
gospodarkamorska.tv Facebook