Zapisz się
na bezpłatny newsletter

Urzędy morskie, Instytucje morskie, Instytuty morskie, Izby morskie

A A

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy - Oddział Geologii Morza

Adres: 80 - 328 Gdańsk,
Kościerska 5
telefon: 58 554 29 09
e-mail: sekretariat.ob@pgi.gov.pl
www: www.pgi.gov.pl
fax: 58 554 29 10

o firmie:


Regionalna placówka Państwowego Instytutu Geologicznego w Sopocie została powołana Zarządzeniem wewnętrzym Dyrektora Instytutu Geologicznego z dnia 14 października 1968 roku, jednak już w 1963 roku prowadzone były badania geologiczne polskiej strefy ekonomicznej Bałtyku. Były to badania sejsmiczne metodą refleksyjną i badania grawimetryczne.

W 1974 roku Pracownia Geologii Bałtyku została przekształcona w Zakład Geologii Morza, a w 1977 w Oddział Geologii Morza. W latach 1977-1986 w skład Oddziału wchodziła podporządkowana organizacyjnie Pracownia Geologii Wybrzeża w Szczecinie.

Od chwili powołania zasadniczym celem działalności Oddziału było rozpoznanie budowy geologicznej polskiej strefy ekonomicznej Bałtyku - obszaru wówczas nieznanego z geologicznego punktu widzenia. Z czasem działalność rozszerzyła się na badania geologiczne i hydrogeologiczne w obecnych województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim.

oferta:


Dzięki długoletniemu doświadczeniu oraz wysoko wykwalifikowanej kadrze oferujemy profesjonalne usługi realizowane zgodnie ze standardami światowymi.

Nasi specjaliści posiadają nadane przez Ministra Środowiska uprawnienia do wykonywania prac geologicznych: poszukiwania i rozpoznawania złóż kopalin podstawowych i pospolitych (kat. II i kat. III), poszukiwania i rozpoznawania zasobów wód podziemnych oraz określania warunków hydrogeologicznych (kat. IV i kat. V), wykonywania prac kartografii geologicznej (kat. VIII) oraz uprawnienia nadane przez Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego.

słowa kluczowe:


geologia morska, geologia lądowa, hydrogeologia, kartografia geologiczna, prace geologiczne, państwowy instytut geologiczny, pig

powrót do listy
gospodarkamorska.tv Facebook