Zapisz się
na bezpłatny newsletter

Transport morski, Żegluga morska - Firmy żeglugowe, Armatorzy morscy, Przewoźnicy morscy, Morskie połączenia liniowe

A A

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

o firmie:


Firma Port Consultants Sp. j. funkcjonuje z powodzeniem na rynku usług spedycyjnych od roku 1988. Poprzez lata świadczenia usług całościowej spedycji portowej i transportowej firma wyspecjalizowała się w obsłudze ładunków ciężkich i ponadgabarytowych. Projektujemy procesy spedycyjne łączące wszystkie rodzaje transportu wraz ze specjalistyczną obsługą eksploatacjną ładunków specjalnych w portach morskich i śródlądowych. Oferujemy również szeroki zakres obsługi specjalistycznych środków drogowego i kolejowego transportu ciężkiego

oferta:


Mobilna suwnica hydrauliczna 4Lift System

Mobilna suwnica hydrauliczna jest przeznaczona do przemieszczania i podnoszenia ciężkich elementów przemysłowych o wadze do 725 ton na wysokość ponad 8 metrów. Suwnica dzięki mobilności na własnym torze jezdnym ma możliwość transportu podwieszonego ładunku w obu kierunkach równoległych do toru. Układ ślizgowy na belkach nośnych suwnicy umożliwia precyzyjny przesuw ładunku poprzecznie do suwnicowego toru jezdnego. System może pracować w każdych warunkach, zarówno na placach budowy jak i halach produkcyjnych. Suwnica jest wyposażona w autonomiczny system zasilania elektrycznego ale może również być zasilana z sieci 3 x 380 V.
Elementy składowe suwnicy:

• 4 podwójne zestawy siłowników
• belki poprzeczne o różnym udźwigu
• szyny ślizgowe
• 2 generatory zasilające napędzane silnikiem Diesla do pracy autonomicznej
• przyłącze prądowe 3 x 380 V do pracy z zasilaniem w sieci energetycznej

System ten składa się z czterech wież podnośnikowych wyposażonych w dwa siłowniki hydrauliczne każdy. Modułowa konstrukcja suwnicy umożliwia łatwy jej transport standardowym zestawem ciężarowym oraz szybkie przygotowanie suwnicy do pracy w miejscu przeznaczenia. Mobilizacja urządzenia do pracy trwa do 8 godzin i jest uzależniona od rodzaju podłoża na którym planowane jest podnoszenie lub przemieszczanie.


Hydrauliczne podnoszenie i przemieszczanie metodą ślizgową

Przemieszczanie hydrauliczne to rodzaj transportu ciężkich elementów przemysłowych realizowany poprzez przesuw ładunku posadowionego na belkach ślizgowych. Transport ten realizowany jest na placach budowy, w stoczniach, halach przemysłowych, itp. W portach morskich i śródlądowych umożliwia przemieszczanie ciężkich ładunków z miejsca montażu pod zasięg dźwigów pływających i statkowych oraz za i wyładunki z pontonów. Kolejnym ważnym zastosowaniem jest użycie tego systemu do montażu lub demontażu urządzeń na ich fundamentach, rozładunki z wagonów lub samochodów.
Elementy składowe systemu:

• Belki ślizgowe o przekroju 160x160mm i 300 x 300 mm o łacznej długosci 800 m,
• Siłowniki hydrauliczne o róznych skokach tłoka i o udźwigach od 2 do 140 ton,
• Wózki ślizgowe sztywne oraz wózki z możliwością hydraulicznego wypierania -
umożliwiają transport ślizgowy elementów o masie do 5000 ton.

Ważenie ładunków

Posiadany przez nas sprzęt umożliwia ważenie ciężkich elementów przemysłowych poprzez elektroniczną rejestrację i przetwarzanie ciśnień w siłownikach umieszczonych w poszczególnych węzłach ważonego elementu. Urządzenie, którym dysponujemy możemy ważyć ładunki o masie do 1200 ton z dokładnością pomiaru +/- 0,6%. Wszystkie elementy składowe zestawu ważącego posiadają certyfikaty zgodności z PN oraz Świadectwa Wzorcowania wydane przez Okręgowy Urzęd Miar.
Elementy składowe wagi:

• siłowniki hydrauliczne o udźwigu od 2 do 140 ton,
• pompa hydrauliczna,
• elektroniczne czujniki cisnienia,
• rejestrator danych.

Specjalistyczny transport śródlądowy

Jesteśmy armatorem śródlądowym, w którego posiadaniu znajduje się specjalistyczny ponton Maximus o wymiarach 52 x 8,9m i nośności 301 ton. Jednocześnie posiadamy w dyspozycji pontony typu W-2 o wymiarach 40,0 x 8,6 m i nośności 180 ton. Zasięg terytorialny oferowanych usług to unijne wody śródlądowe. Pontony mogą być wykorzystane do transportu morskiego przez Zatokę Gdańską przy warunkach pogodowych do 4 w skali Beauforta.
Port Consultants dysponuje własną flotą jednostek o nośności do 301 ton. Dzięki nim można transportować ładunki całą dostępną siecią dróg wodnych. Bardzo małe zanurzenie pozwala na wyładunek nawet w bardzo płytkich miejscach

Spedycja

Firma Port Consultants Sp. j wyspecjalizowała się w obsłudze ładunków ciężkich i ponadgabarytowych. Projektujemy procesy spedycyjne łączące wszystkie rodzaje transportu wraz ze specjalistyczną obsługą eksploatacjną ładunków specjalnych w portach. Zapewniamy naszym klientom wysoki poziom usług spedycji :

• PORTOWEJ - przeładunki, składowanie , montaż obiektów wielkogabarytowych
w portach, projektowanie i nadzór nad przeładunkiem i mocowaniem
ładunków w ładowniach statków,
• MORSKIEJ - oferujemy frachty morskie na statkach i pontonach morskich oraz
specjalistycznych jednostkach z własnymi urządzeniami przeładunkowymi,
• DROGOWEJ - oferujemy transporty ładunków ciężkich i nadgabarytowych przy użyciu
specjalistycznych naczep drogowych oraz zestawów SPMT,
• KOLEJOWEJ - oferujemy frachty kolejowe ciężkich transportów na wagonach
burtowych , dziobowych i zagłębionych zarówno 24 jak i 32
osiowych. Przeładunki metodą przesuwu hydraulicznego z i na wagony,
• ŚRÓDLĄDOWEJ - oferujemy frachty na pontonach, barkach górnopokładowych oraz
barkach motorowych. Dodatkowo ofertujemy przeładunki ro-ro i lo-lo
na nabrzeżachi w portach śródlądowych ładunków o jednostkowej
masie do 450 ton.

słowa kluczowe:


Przemieszczanie, podnoszenie, fundamentowanie, ważenie oraz transport,spedycja,przemieszczanie hydrauliczne,transport ponadgabarytowy,

powrót do listy
gospodarkamorska.tv Facebook