• <

Szczegóły ogłoszenia

technozbyt_980x120_gif_2020

Tokarki karuzelowe serii RAL firmy RADAR

Wyróżnione

Dane kontaktowe

W stałej sprzedaży oferujemy tokarki CNC RAL z firmy RADAR.

Tokarki RAL spełniają wysokie wymagania stawiane obrabiarkom tego typu w obecnych realiach obróbki skrawaniem. Tokarki te posiadają doskonałe własności mechaniczne, takie jak duża sztywność, mocne napędy, oraz sięgająca nawet 21 ton, obciążalność stołu roboczego. Tokarki karuzelowe RAL dzięki przemyślanej konstrukcji, wydajnemu systemowi sterowania oraz opcji zastosowania systemu narzędzi napędzanych i możliwości pracy w trybie osi C, pozwalają na obróbkę nawet bardzo skomplikowanych kształtów od początku do końca na jednej maszynie.

Tokarki CNC RAL obrabiają ciężkie elementy z bardzo dużą precyzją, nawet najbardziej skomplikowane elementy.

Głównymi elementami maszyny są: zamontowany poziomo stół roboczy, kolumny, po których przemieszcza się belka poprzeczna, sanie poprzeczne i ruchomy suwak. Obrabiany przedmiot umieszcza się na zabudowanym w podstawie obrotowym stole. Na saniach porusza się (w kierunku pionowym) suwak, zakończony imakiem narzędziowym, głowicą rewolwerową lub gniazdem oprawy narzędziowej. Ruch wzdłużny narzędzia względem przedmiotu obrabianego realizowany jest poprzez wysuw suwaka, natomiast ruch poprzeczny przez przemieszczenie sań poprzecznych. Przemyślana konstrukcja pozwala na zintegrowanie różnorakich procesów związanych z obróbką w jednej maszynie, co znacznie ułatwia produkcję masową.

Sprzedawaną przez nas tokarkę wyróżniają doskonałe właściwości mechaniczne. Główne elementy korpusu maszyny wykonane zostały z niezwykle popularnego żeliwa Meehanite o wysokiej jakości, a dodatkowo opracowano je w oparciu o techniki projektowania 3D. Dzięki temu, tokarka jest stabilna, sztywna i dobrze tłumi drgania. Elementy poddawane obróbce finalnie zyskują idealną powierzchnię, a każdy z nich wykonany jest dokładnie i precyzyjnie. Mimo sięgającej 21 ton obciążalności stołu roboczego, maszyna pracuje lekko i dynamicznie. Mocne napędy gwarantuje renomowany producenci automatyki przemysłowej Fanuc, Siemens, Heidenhain. Łożyskowanie stołu roboczego na łożysku hydrostatycznym przekłada się na wysoką nośność i minimalne zużycie mechaniczne. Za dużą odporność na ścieranie i płynność ruchu odpowiadają powierzchnie ślizgowe suportów, pokryte materiałem Turcite-B lub Moglice.

Możemy dopasować tokarkę karuzelową do potrzeb klientów.

Sprzęt z naszej oferty przeznaczony jest do obróbki elementów, stosowanych m.in. w przemyśle energetycznym, kolejowym, lotniczym, naftowym i wydobywczym (np. produkcja pomp, zaworów, łożysk ślizgowych, turbin). Nadaje się do obróbki tokarskiej (opcjonalnie także frezerskiej) przedmiotów o dużej średnicy oraz masie i relatywnie niewielkiej wysokości. W opcjonalnym wyposażeniu znajdują się napędzane narzędzia, a także możliwość pracy stołu roboczego w trybie osi obrotowej. Dzięki temu, poza toczeniem i frezowaniem, możliwe jest również wiercenie czy gwintowanie. Możliwość wykonywania złożonych elementów, od początku do końca na jednej maszynie, to duża oszczędność czasu  praktyczne rozwiązanie dla przedsiębiorstw prowadzących masową produkcję. Jej automatyzację wspiera również zintegrowany magazyn o 40-sekundowym czasie wymiany narzędzi.

Zdjęcia

O firmie

RICHO POLSKA

OBRABIARKI CNC DO METALU

Profil firmy Jak dojechać

Dziękujemy za wysłane grafiki.