• <
BOTA_2023

Szczecińskie Spotkanie Gospodarki Morskiej Herring Szczecin 2018 za nami [FOTO, WIDEO]

sar

20.05.2018 14:36 Źródło: własne
Strona główna Szczecińskie Spotkanie Gospodarki Morskiej Herring Szczecin 2018 za nami [FOTO, WIDEO]
Szczecińskie Spotkanie Gospodarki Morskiej Herring Szczecin 2018 za nami [FOTO, WIDEO] - GospodarkaMorska.pl

18 Maja obyło się Szczecińskie Spotkanie Gospodarki Morskiej Herring Szczecin 2018. XXIII już edycja spotkania „Herring Szczecin”, organizowanego przez środowisko morskie Pomorza Zachodniego objęta została patronatem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Pana Marka Gróbarczyka, oraz Prezydenta Szczecina, Pana Piotra Krzystka.

Podczas imprezy Kapituła, złożona z przedstawicieli Komitetu Organizacyjnego, przyznała honorową nagrodę „Laur Bałtyku” Panu Arkadiuszowi Świechowi z firmy Finomar sp. z o.o. Uhonorowanie to jest wyrazem uznania za dotychczasową działalność na rzecz gospodarki morskiej, ze szczególnym uwzględnieniem przemysłu stoczniowego oraz wieloletni i skuteczny lobbing, dzięki któremu w tym roku po raz pierwszy w historii małe i średnie przedsiębiorstwa z branży stoczniowej będą mogły się starać o wsparcie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Tradycyjnie Komitet Organizacyjny postanowił przyznać również dwa „Bursztynowe Laury Bałtyku”. W tym roku wyróżnienie to otrzymała firma C.Hartwig Szczecin sp.zo.o.,która w tym roku obchodzi 160-lecie założenia oraz 100-lecie przejęcia przez Skarb Państwa 95% akcji przedsiębiorstwa oraz firma Żegluga Polska SA, aby upamiętnić historyczne wydarzenie sprzed stu lat, kiedy to w Krakowie, w kamienicy przy Rynku Głównym, ustanowiono Stowarzyszenie z Ograniczoną Poręką pod nazwą Żegluga Polska.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 2000 gości. Znakomita atmosfera sprzyjała toastom, oraz cementowała relacje biznesowe przedstawicieli branży morskiej.

Dziękujemy za wysłane grafiki.