• <
Energetyka morska, Offshore

Plenitude i HitecVision rozszerzają swoją norweską firmę Vårgrønn

Plenitude, spółka-córka Eni, oraz HitecVision ogłosiły 30 czerwca porozumienie w sprawie rozbudowy norweskiej firmy OZE, Vårgrønn. Ambicją obu partnerów jest przekształcenie Vårgrønn w ważnego gracza na arenie morskiej energetyki wiatrowej. Celem firm jest zainstalowanie 5 GW mocy z morskiej energii wiatrowej do 2030 roku. Większość z tej wartości ma pokryć Europa Północna.

30.06.2022, 22:45
Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski

Ukraiński deputowany: Rosja dopuszcza się piractwa na wodach Morza Czarnego

Rosja zachowuje się nie tylko jak państwo-terrorysta, ale też jak kraj-pirat; działania Kremla na Morzu Czarnym, czyli siłowe zatrzymywanie statków, w tym ze zbożem i blokowanie dostępu na ukraińskie wody wyczerpują znamiona piractwa - ocenił w czwartek deputowany do parlamentu Ukrainy Rustem Umerow.

30.06.2022, 22:09
Energetyka morska, Offshore

[WIDEO] Sławomir Michaluk, Vestas Polska: Ważny jest zrównoważony rozwój, tak by koszt energii był coraz bardziej konkurencyjny

Jesteśmy świadkami szybkiego rozwoju technologicznego w zakresie zielonej energii. Widok coraz większych turbin wiatrowych wzbudza w nas emocje. Jednak między planowaniem projektu a uruchomieniem farmy wiatrowej musi zajść cały szereg procesów. O wyzwaniach rozwijającej się branży morskich farm wiatrowych – ograniczeniach łańcucha dostaw i ryzykach związanych z fazą instalacji mówi Sławomir Michaluk, Project Manager w Vestas Poland.

30.06.2022, 18:00
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Gaz-System: popyt na gaz w perspektywie 10-letniej może wzrosnąć o 50 proc.

Popyt na gaz w perspektywie 10-letniej może wzrosnąć o 50 proc. Wynika to z procesu transformacji, coraz mocniej widocznego w sektorze energetycznym i ciepłownictwie - ocenił w swoim raporcie dotyczącym zrównoważonego rozwoju za 2021 r. Gaz-System. W zeszłym roku spółka wydała na inwestycje 5,4 mld zł.

30.06.2022, 15:26
Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski

Tysięczny egzemplarz łodzi dla światowego giganta wyprodukowany przez Markos

O sile i dynamice produkcji mieszczącej się w Głobinie firmy Markos najlepiej świadczy fakt, że mury zakładu opuścił właśnie tysięczny egzemplarz łodzi produkowanej dla fińskiej marki Axopar! W ciągu ostatnich trzech lat kooperacja obydwu firm zaowocowała nasyceniem światowego rynku łodzi motorowych o luksusowe modele stanowiące synonim perfekcji, staranności wykończenia i komfortu.

30.06.2022, 14:23
Marynarka, Służby, Ratownictwo

Biden podziękował Erdoganowi za odblokowanie akcesji Finlandii i Szwecji do NATO i zaangażowanie w sprawie Ukrainy

Prezydent USA Joe Biden podziękował podczas spotkania z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem za jego "przywództwo" w sprawie uwolnienia eksportu ukraińskiego zboża oraz odblokowanie drogi do członkostwa Finlandii i Szwecji w NATO. Biały Dom zasugerował, że przywódcy będą rozmawiać też o sprzedaży Turcji zmodernizowanych samolotów F-16.

29.06.2022, 22:27
Energetyka morska, Offshore

[WIDEO] Marcos Gallego, Acciona Energía: Razem z SSE Renewables złożyliśmy wniosek o jedną lokalizację

„Tak naprawdę już od prawie 30 lat pracujemy nad rozwiązaniami OZE. Kiedy zaczynaliśmy rozwijać projekty lądowych farm wiatrowych, nikt nie wierzył, jakie możliwości i korzyści mogą się z tym wiązać. A odnieśliśmy sukces. Mocno wierzę w to, że Acciona i SSE będą mocnym lokalnymi i zagranicznymi partnerami, że mamy szansę na rozwinięcie projektów offshore w Polsce”, powiedział w studio Gospodarki Morskiej Marcos Gallego, dyrektor ds. offshore w Acciona Energía.

29.06.2022, 22:25
Marynarka, Służby, Ratownictwo

Premier Szwecji na szczycie NATO: to historyczny dzień dla mojego kraju

To historyczny dzień dla Szwecji - oświadczyła w środę premier tego kraju Magdalena Andersson po przybyciu na spotkanie z przywódcami państw NATO na szczycie w Hiszpanii. Dzień wcześniej Finlandia i Szwecja zawarły porozumienie z Turcją, w wyniku którego Ankara cofnęła swój sprzeciw wobec członkostwa tych państw w Sojuszu.

29.06.2022, 14:54
Energetyka morska, Offshore

EDP planuje inwestycje o wartości 1,5 mld EUR w rozwój obiektów OZE na oceanach do 2025 r.

Grupa stale umacnia się na pozycji lidera transformacji energetycznej za sprawą wspierania kolejnych inwestycji w rozwój morskiej energetyki wiatrowej. W przyszłym tygodniu EDP weźmie udział w Konferencji Oceanicznej ONZ, na której przedstawi swoją strategię inwestycyjną oraz swoje zobowiązania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

29.06.2022, 08:25
Marynarka, Służby, Ratownictwo

Prezydent Biden zapowiedział zwiększenie liczby okrętów USA w hiszpańskiej bazie w Rocie

Prezydent USA Joe Biden i premier Hiszpanii Pedro Sanchez zapowiedzieli we wtorek prace nad porozumieniem dotyczącym zwiększenia liczby amerykańskich niszczycieli stacjonujących w bazie morskiej w Rocie w Andaluzji. Obaj przywódcy rozmawiali też na temat dostaw broni dla Ukrainy.

28.06.2022, 21:41
SIARK_PORT_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.