• <

Etmal: Hydrauliczne pale zwiększą możliwości pogłębiarki Świdrak [wideo]

sons

20.05.2020 10:47 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Etmal: Hydrauliczne pale zwiększą możliwości pogłębiarki Świdrak [wideo]

Partnerzy portalu

Etmal: Hydrauliczne pale zwiększą możliwości pogłębiarki Świdrak [wideo] - GospodarkaMorska.pl

Firma ETMAL specjalizująca się w remontach i serwisach urządzeń hydraulicznych, urządzeń pokładowych oraz maszynowych, na jednostkach pływających, wykonała kompleksową przebudowę pogłębiarki chwytakowej Świdrak, należącej do PRCiP. Przeprowadzone prace w znaczący sposób poprawią stabilność jednostki oraz zwiększą efektywność jej eksploatacji.

Przebudowa polegała na wstawieniu hydraulicznie napędzanych pali, które po opuszczeniu stabilizują jednostkę, opierając się o dno. Duży gabaryt konstrukcji wymagał zaawansowanego projektu, obliczeń i przygotowania technicznego. Zastosowane, nowoczesne rozwiązania technologiczne zapewnią trwałość i łatwość obsługi urządzeń.

- Napędy pali są hydrauliczne. W maszynowni zainstalowaliśmy agregat prądotwórczy o wystarczającej mocy, żeby zasilić 2 pompy hydrauliczne. Pale mają po 20 metrów wysokości i mogą  kotwiczyć jednostkę do głębokości ok 15-16 metrów. Kompleksowa przebudowa obejmowała również wykonanie instalacji elektrycznej i systemu sterowania bezprzewodowego. Prace instalacyjne na Świdraku trwały ok 7 tygodni - informuje przedstawiciel firmy Etmal

Świdrak to pogłębiarka zbudowana w 1971 roku w Stoczni Remontowej w Gdańsku. Jednostka była wielokrotnie modernizowana. Obecnie jest wyposażona, między innymi, w koparkę linową Liebherr HS855HD. Szczudła kotwiące wykonane przez firmę Etmal w znaczący sposób zwiększą jej możliwości i efektywność. Oprócz prac czerpalnych jednostka jest również wykorzystywana do wielu prac hydrotechnicznych np. stawiania ścianek szczelnych Larsena. Z ciekawostek - jednostka brała udział w pracach przy budowie tzw. sztucznej rafy w Ustce.

Firma ETMAL zajmuje się serwisowaniem urządzeń pokładowych i maszynowych na jednostkach pływających w szerokim zakresie. Wykonuje również kompleksowe naprawy, serwisy i modernizacje urządzeń i systemów hydraulicznych dla przedsiębiorstw lądowych.

ETMAL dysponuje własnymi, dobrze wyposażonymi halami warsztatowo-magazynowymi oraz zapleczem technicznym, umożliwiającym prowadzenie testów remontowanych urządzeń. Firma posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynierów i techników okrętowych.

 

etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.