Zapisz się
na bezpłatny newsletter

Przemysł Offshore, Przemysł Energetyczny-Firmy offshore, Produkcja dla offshore, Konstrukcje offshore, Urządzenia offshore, Wyposażenie offshore, Platformy wiertnicze, Górnictwo morskie, Energetyka morska, Energetyka wiatrowa, Morskie elektrownie wiatrowe

A A

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

o firmie:


Fabryka ST³ Offshore powstała w Szczecinie, w północnej części kraju.
Taka lokalizacja, nad samą Odrą i z bliskim dostępem do Morza Bałtyckiego oznacza niedalekie sąsiedztwo z kluczowymi rynkami odbiorców na Morzu Północnym – Niemcami i krajami skandynawskimi. Bezpośrednie połączenie transportowe drogą wodną z Bałtykiem i dalej aż do Morza Północnego umożliwia krótki i tańszy transport produktów ponadgabarytowych do wszystkich docelowych rynków zbytu w Europie Północnej.

Ulokowanie tego typu zakładu właśnie tutaj, w Szczecinie, związane jest także z wieloletnim doświadczenie regionu w produkcji dużych konstrukcji stalowych, m.in. dla przemysłu stalowego i stoczniowego. Wiąże się z tym duży potencjał i zasoby ludzkie, a więc możliwość znalezienia pracowników z doświadczeniem w branży.

Nowo powstała fabryka produkuje fundamenty morskich elektrowni wiatrowych (platformy pośrednie, fundamenty kratownicowe oraz jednopalowe), na których montowane są (na morzu) maszty i turbiny wiatrowe. Produkujemy platformy pośrednie i fundamenty kratownicowe przewidziane do instalacji na morzu na głębokościach do 60 m.

oferta:


ST³ Offshore jest wiodącym w Europie producentem stalowych fundamentów morskich farm wiatrowych.
Produkujemy platformy pośrednie i fundamenty kratownicowe oraz monopale. Korzystamy z bogatego doświadczenia w zakresie produkcji fundamentów morskich, zapewniamy doradztwo inżynieryjne w zależności od potrzeb naszych klientów.

PLATFORMY POŚREDNIE (ANG. TRANSITION PIECES, TP)
wysokość: do ok. 30 m
średnica: 1,8 do 8 m
waga: 600 t
max. waga: 1,400 t
grubość blachy: 120 mm
roczna wydajność: 150 sztk.


FUNDAMENTY KRATOWNICOWE (ANG. JACKET)
max. wysokość: 85 m
max. wymiary podstawy: 32 x 32 m
max waga: do 1400 t
Roczna wydajność: 50 sztk.
stosowane na głębokości do 60 m


FUNDAMENTY PALOWE/ MONOPALE (ANG. MONOPILE)
średnica: 1,8 m - 8 m
wysokość: 80 m
max. waga: do 1 400 t

MULTIMEDIA:


foldery reklamowe:


filmy:


Budowa farm wiatrowych ma bardzo duże znaczenie dla naszego kraju – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Andrzej Czech, prezes ST3 Offshore.:

słowa kluczowe:


ST3 OFFSHORE, ST3OFFSHORE, konstrukcje stalowe, fundamenty morskich elektrowni wiatrowych, platformy pośrednie, fundamenty kratownicowe, fundamenty jednopalowe

powrót do listy
gospodarkamorska.tv Facebook