Zapisz się
na bezpłatny newsletter

Przemysł Offshore, Przemysł Energetyczny-Firmy offshore, Produkcja dla offshore, Konstrukcje offshore, Urządzenia offshore, Wyposażenie offshore, Platformy wiertnicze, Górnictwo morskie, Energetyka morska, Energetyka wiatrowa, Morskie elektrownie wiatrowe

A A

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

AMEX Sp.z o.o. Puckie Zakłady Mechaniczne

Adres: 84-100 Puck,
kmdr.E.Szystowskiego 15
telefon: 58 673-20-61
e-mail: office@pzm-amex.pl
www: www.pzm-amex.pl
fax: 58 673-23-32

oferta:


PRODUKCJA
NAPĘDY MORSKIE:
Oferujemy morskie zespoły napędowe na bazie silników wysokoprężnych i przekładni redukcyjno-nawrotnych naszej konstrukcji. Zespoły te przystosowujemy do pracy w warunkach morskich montując między innymi przekładnię redukcyjno-nawrotną, układ chłodzenia wodą morską, układ sterujący i elektryczny. Zespoły napędowe wyposażone są w tablicę kontrolno-pomiarową oraz sterowanie typu teleflex.

W związku z zaprzestaniem produkcji silników wysokoprężnych przez naszych dotychczasowych dostawców wyszliśmy naprzeciw wymogom ekologicznym i użytkowym i oferujemy zespoły napędowe na bazie amerykańskich silników Cummins QSL 9 , QSM11 .
Silniki z powodzeniem montowane są na jednostkach operujących m.in. na terenie Niemiec. Każdy zespół składa się z silnika, przekładni, sterowania oraz aparatury kontrolno – pomiarowej.

OFFSHORE:
Od połowy lat 90-tych XX wieku specjalizujemy się w produkcji maszyn i urządzeń przeznaczonych na platformy wiertnicze. Spełniamy wymagania standardów NORSOK w tym zakresie.
- wciągarki specjalne dla offshore
POMPY WYSOKOCIŚNIENIOWE:
Produkujemy pompy nurnikowe jednostronnego działania, o maksymalnej wydajności 130 l/min (pompa typu 1502) oraz 260 l/min (pompa typu 1503).
Pompy te mają zastosowanie m.in do udrażniania i czyszczenia sieci kanalizacyjnych i systemów technologicznych oraz w przemyśle, rafinerie ropy naftowej, wydobycie ropy naftowej.

CZEŚCI ZAMIENNE DO SILNIKÓW
Wykonujemy pod zamówienie klienta elementy średnio i wolnoobrotowych silników używanych w kolejnictwie i branży morskiej typu: głowice cylindrowe, tuleje cylindrowe, tłoki, przekładnie, koła zębate, zawory ssące i wydechowe wg dokumentacji zamawiającego.

USŁUGI
OBRÓBKA MECHANICZNA:
Posiadamy uniwersalny i nowoczesny park maszynowy niezbędny do produkcji maszyn i urządzeń przemysłowych.

ODLEWY MASZYNOWE:
Odlewy z żeliwa szarego, sferoidalnego i stopowego, ze stopów metali nieżelaznych (brązy, mosiądze) oraz ze stopów aluminium i ołowiu. Na życzenie z odbiorem towarzystw klasyfikacyjnych (LRS, PRS).

KONSTRUKCJE SPAWANE:
Wykonujemy urządzenia i konstrukcje spawane na bazie powierzonej dokumentacji zgodnie z wymaganiami towarzystw certyfikacyjnych ABS, LRS, DNV oraz NORSOK M101.
typy spoin: wszystkie
klasy jakości spoin: wszystkie
materiały: stal węglowa typu S235, S355, S420;
stal nierdzewna typu AISI 316
grubość spoin: do 100 mm
maksymalny ciężar konstrukcji spawanej: 10 000 kg
automat do cięcia blach sterowany numerycznie

słowa kluczowe:


Części zespołów napędowych,napędy morskie, silniki morskie,
układy chłodzenia
tablice kontrolno pomiarowe
Przekładnie morskie redukcyjno-nawrotne, hydrauliczne
Pompy wysokociśnieniowe nurnikowe
pompy tłoczące
Hydromonitory
offshore
konstrukcje dla offshore
wciągarki dla offshore
części do silników wysokoprężnych

powrót do listy
gospodarkamorska.tv Facebook