• <

Prezes DCT Gdańsk dziękuje pracownikom i podkreśla ogromną rolę portów w czasach kryzysu COVID-19

Dodano: 24.03.2020
Pracownicy portów i cała branża logistyczna do cisi bohaterowie walki z COVID-19. DCT Gdańsk dziękuje swojemu zespołowi i wszystkim innym #logisticsheroes. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, w którym prezes DCT Gdańsk Cameron Thorpe podkreśla ogromną rolę portów, szczególnie w czasach dzisiejszego kryzysu COVID-19.

- DCT wspiera polską gospodarkę i obywateli. Zapewnia przepływ podstawowych towarów takich jak artykuły spożywcze lub medyczne. Zapewnia dostawy towarów do fabryk i przedsiębiorstw. Obecnie bardziej niż dotychczas byt wielu obywateli zależy od funkcjonowania DCT i przepływu towarów - mówi Cameron Thorpe prezes DCT.

Mimo trudnej sytuacji w Chinach w pierwszych dwóch miesiącach Port Gdańsk odnotował wzrosty w przeładunkach drobnicy osiągając wynik 4 mln ton (głównie kontenerów) z wzrostem o 11,9 procenta rok do roku. Łącznie w Gdańsku  w styczniu i lutym 2020 przeładowano aż 7,9 mln ton.

Terminal kontenerowy DCT Gdańsk od początku swojego istnienia dynamicznie się rozwija i z roku na rok odnotowuje wzrost przeładunków. W 2019 roku po raz pierwszy przekroczył 2 mln TEU. Nieustające inwestycje w rozwój terminalu, szybkie reagowanie na potrzeby rynku, unikalna lokalizacja oraz bezpośrednie połączenia oceaniczne to jedne z wielu czynników, które pozwoliły umocnić pozycję DCT Gdańsk jako północnej bramy dla Europy Środkowej i Wschodniej.
Podziel się:

Dziękujemy za wysłane grafiki.