• <

Orlen podpisał list intencyjny z BOŚ Bankiem; obejmie 2,5 mln jego akcji

ew

16.05.2018 12:10 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Orlen podpisał list intencyjny z BOŚ Bankiem; obejmie 2,5 mln jego akcji

Partnerzy portalu

Orlen podpisał list intencyjny z BOŚ Bankiem; obejmie 2,5 mln jego akcji - GospodarkaMorska.pl

PKN Orlen podpisał z BOŚ Bankiem list intencyjny w sprawie potencjalnej współpracy w obszarze doradztwa w przygotowaniu inwestycji z zakresu ochrony środowiska oraz odnawialnych źródeł energii. PKN Orlen ma objąć 2,5 mln akcji BOŚ Banku - poinformowała spółka w komunikacie.

"Planowane w przyszłości wspólne działania, na bazie posiadanych przez strony unikatowych na rynku kompetencji, mają na celu stymulowanie rozwoju proekologicznych przedsięwzięć związanych zarówno z podnoszeniem standardu ochrony środowiska jak i inwestycji w kierunku gospodarki niskoemisyjnej" - napisano w komunikacie.

"Równolegle przewidziane jest objęcie przez PKN ORLEN 2,5 mln akcji BOŚ Banku o wartości nominalnej 10 zł" - dodano.

We wtorek BOŚ podał, że podpisał umowy objęcia 30,07 mln akcji serii V, dzięki czemu pozyska z emisji 300,7 mln zł.

W marcu BOŚ ogłosił rozpoczęcie oferty w trybie subskrypcji prywatnej do 40 mln akcji serii V. Cena emisyjna została ustalona na 10 zł.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, główny akcjonariusz BOŚ zadeklarował, że planuje wzięcie udziału w emisji, na co przeznaczy do 210 mln zł.

Bank pozyskane środki chce przeznaczyć na rozwój akcji kredytowej w obszarze ochrony środowiska.

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.