• <
BOTA_2023

Eurozłoty stabilny; rentowności SPW mogą rosnąć w przyszłym tygodniu

pc

10.03.2018 11:54 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Eurozłoty stabilny; rentowności SPW mogą rosnąć w przyszłym tygodniu

Partnerzy portalu

Eurozłoty stabilny; rentowności SPW mogą rosnąć w przyszłym tygodniu - GospodarkaMorska.pl

Eurozłoty może utrzymać się w przedziale 4,18 - 4,23 przez cały przyszły tydzień, a na krajowym rynku długu można spodziewać się wzrostu rentowności SPW - oceniają eksperci.

"Dziś jest bardzo spokojnie, eurozłoty oscyluje wokół poziomu 4,20, amplituda zmian jest niewielka"- powiedział PAP Biznes Marcin Turkiewicz, diler walutowy z mBanku.

"Dzisiejsze dane ze Stanów Zjednoczonych (z rynku pracy - PAP) nie przyniosły dużej zmienności, także w dalszym ciągu będziemy obserwować giełdy i globalny klimat inwestycyjny. Nie widzę dużych makroekonomicznych zdarzeń, które będziemy musieli obserwować" - dodał.

Ekspert spodziewa się, że eurozłoty utrzyma się w przedziale 4,18-4,23 przez cały przyszły tydzień.

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w lutym wzrosła o 313 tys. wobec wzrostu o 239 tys. przed miesiącem, po korekcie z 200 tys. - podał amerykański Departament Pracy w komunikacie w piątek. Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się że liczba miejsc pracy wzrośnie o 205 tys.

Stopa bezrobocia wyniosła natomiast 4,1 proc. wobec 4,1 proc. w grudniu 2017 r. Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA w lutym na poziomie 4,0 proc.

W PRZYSZŁYM TYGODNIU MOŻLIWY WZROST RENTOWNOŚCI

Zdaniem Mateusza Milewskiego, dilera SPW z mBanku, w piątek na krajowym rynku długu widoczna jest niewielka wyprzedaż.

"Dziś troszkę niżej w cenach (...). Po sporym ruchu przez ostatnie dwa dni dziś jest mała korekta tych zakupów" - powiedział.

Według eksperta, piątkowe dane z USA nie wpłynęły istotnie ma krajowy rynek długu.

"Jedną figurę można odebrać na +buy+, a drugą na +sell+, więc w zasadzie rynek tak to odebrał i jesteśmy praktycznie w miejscu" - powiedział PAP Biznes Mateusz Milewski, diler SPW z mBanku.

Według Milewskiego, w przyszłym tygodniu można spodziewać się dalszego wzrostu rentowności krajowych SPW.

"Myślę, że na razie to powinien być koniec zakupów. Tym bardziej, że rentowności są już tak niskie, że nasz spread do amerykańskiej 10-latki tak bardzo się zawęził, że ciężko mi sobie wyobrazić, żebyśmy dalej się w tym spreadzie zawężali. Zatem rentowności raczej w górę" - powiedział.

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.