• <
Nauta_top_1100x200
port_gdynia_port_zewnętrzny_790x140_jpg_2020
Energetyka morska, Offshore

GE Renewable Energy wybuduje fabrykę łopat wiatrowych w Teesside. Jest zgoda

Spółka GE Renewable Energy poinformowała, że otrzymała od lokalnych władz planistycznych oficjalną zgodę na budowę zakładu produkcji łopat do morskich elektrowni wiatrowych w Teesside. Realizacja inwestycji rozpocznie się jeszcze w tym roku.

17.09.2021, 13:49
Energetyka morska, Offshore

OW i Aker chcą wspólnie zainstalować 6 GW w pływających farmach na wodach Szkocji

Dwóch czołowych graczy na rynku europejskim Ocean Winds i Aker Offshore Wind przedstawiło propozycję instalacji 6 GW w pływających elektrowniach wiatrowych na wodach Szkocji. W ten sposób Szkocja stanie się światowym liderem w dziedzinie pływających morskich farm wiatrowych. O ile wyrazi zgodę.

16.09.2021, 22:01
Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski, Żegluga

Wmurowano kamień węgielny pod budowę portu offshore wind w New Jersey

9 września odbyła się uroczysta ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod budowę portu New Jersey przeznaczonego do obsługi morskiej energetyki wiatrowej w USA. Będzie to pierwszy taki port w USA, skutkiem czego stan pozycjonuje się jako centrum amerykańskiego przemysłu offshore wind.

16.09.2021, 10:30
Energetyka morska, Offshore

Brytyjczycy przeznaczą ponad 200 mln funtów na kontrakty różnicowe dla offshore wind

Program Contracts for Difference (CfD) jest podstawowym instrumentem stymulującym inwestycje w niskoemisyjną energię elektryczną w Wielkiej Brytanii. Ogłoszono budżet w wysokości 265 mln funtów na czwartą rundę alokacji kontraktów różnicowych. Większość środków finansowych zgarnie branża morskiej energetyki wiatrowej.

16.09.2021, 09:18
Energetyka morska, Offshore

RWE, NTE i Havfram wspólnie powalczą w przetargach na budowę offshore wind w Norwegii

Niemiecki potentat energetyczny RWE oraz norweskie podmioty NTE i Havfram podpisały umowę o współpracy. Konsorcjum zamierza wziąć udział w przetargu organizowanym przez rząd Norwegii na budowę morskich elektrowni wiatrowych, który rozpocznie się jeszcze w tym roku.

14.09.2021, 20:03
Energetyka morska, Offshore

Strzelczyk: "Offshore wind to dla nas szansa - zamierzamy z niej skorzystać"

Grzegorz Strzelczyk, prezes zarządu Lotos Petrobaltic S.A., wziął udział w debacie na temat morskiej energetyki wiatrowej zorganizowanej w ramach Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo Energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”. Przedstawiciel polskiej spółki powiedział, że na przestrzeni lat planowana zmiana profilu spółki – z oil&gas na zieloną energetykę.

14.09.2021, 11:43
Energetyka morska, Offshore

W 2020 roku przybyło 6,1 GW mocy w offshore wind. Liderem pozostają Chiny

Pojawił się długo oczekiwany raport przygotowywany przez Global Wind Energy Council. Z opracowania wynika, że moc w morskiej energetyki wiatrowej rosła stabilnie przez cały 2020 rok. Eksperci wskazują, że mimo wszystko władze krajów rozwijających offshore wind będą musiały podjąć zdecydowane działania w celu poprawy polityk energetycznych, aby rozwijać instalacje w tempie wymaganym przez światową politykę klimatyczną.

13.09.2021, 11:17
Energetyka morska, Offshore

Firmy przenoszą siedziby poza Kalifornię. Przyczyną m.in. wysokie koszty energii

Eksperci Hoover Institution na Uniwersytecie Stanforda wskazują na nowy trend, który pojawił się wśród przedsiębiorstw w Kalifornii. Firmy masowo przenoszą swoje siedziby poza granicę stanu. Na delokalizację tych podmiotów wpływa polityka podatkowa, prawo, koszty pracy, koszty postępowania sądowego, a także wysokie koszty energii i mediów.

13.09.2021, 07:50
Energetyka morska, Offshore

TenneT poszukuje gwaranta jakości kabli dla połączenia morskiego BorWin5

TenneT, operator systemu przesyłowego w Holandii i w dużej części Niemiec, ogłosił przetarg na usługę monitorowania produkcji i zapewnienia jakości procesu produkcji kabli dla morskiego połączenia sieciowego BorWin5 w Niemczech. Połączenie jest kluczowe dla morskich farm wiatrowych w Niemczech.

10.09.2021, 14:08
Ekologia Morska, Rybołówstwo

H2eBuffer w Szczecinie – czy wodór pomoże stabilizować sieci? Pytamy Eneę o szczegóły projektu

W czerwcu Enea Operator, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oraz Uniwersytet Szczeciński zaangażowały się we wspólny projekt naukowo-badawczy o nazwie H2eBuffer. Jego celem jest budowa systemu magazynującego energię i stabilizującego sieć energetyczną, który będzie wykorzystywał zielony wodór wytworzony z instalacji OZE. Pytamy Eneę o szczegóły projektu i miejsce wodoru w strategii spółki.

09.09.2021, 22:14
SIARK_PORT_30LAT
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.