Pogoda

NaviSim

- FAQ

Czy system informacji poprzez SMS działa na całym świecie?

Tak. System zbudowany jest do obsługi zapytań z całego świata i od dowolnego operatora komórkowego.Wysłałem zapytanie SMS "Warszawa; 14" i nie dostałem żadnej odpowiedzi. Co mogło być przyczyną?

W tym konkretnie przypadku zastosowano nieprawidłową strukturę zapytania. Został wpisany średnik, zamiast przecinka. System bardzo rygorystycznie "przestrzega" formuły zapytania. Powinno być zatem "Warszawa,14".Wysłałem zapytanie SMS "Łódź,32" nie otrzymując żadnej odpowiedzi. Czy zrobiłem coś źle?

W sumie pytania jest zadane poprawnie. Jedyny błąd polega na użyciu polskich znaków diakrytycznych. W telefonach typu iPhone zastosowano inną stronę kodowania polskich znaków i najprawdopodoniej skorzystano przy zapytaniu z takiego telefonu. Należy unikać zatem znaków diakrytycznych. Zapytanie powinno mieć postać: "lodz,32"System nie odpowiedział na zapytanie "Sztokholm, 3". Dlaczego?

W samym zapytaniu nie ma błędu mimo, że użytkownik zastosował znak spacji między przecinkiem a cyfrą 3. System sam usuwa zbędne wg niego spacje. W tym przypadku system nie odnalazł nazwy, dlatego, że w bazach danych zapisana jest nazwa miasta zgodnie z jej brzmieniem formalnym w danym państwie. Zatem zapytanie powinno mieć budowę: "stockholm,3". W kolejnej wersji systemu ta niedogodność będzie poprawiona.Chcąć zaplanowac podróż samochodem wpisałem zapytanie "Berlin,12". Otrzymałem odpowiedź, która na pewno raczej nie dotyczyła Berlina-stolicy Niemiec, gdyż informacje pogodowe zawarte w odpowiedzi były na pewno nierealne. Wiem że jest kilka Berlinów na świecie. Czy można doprecyzować o które miasto chodzi?

Nie. W założeniach, system miał być prosty i nieskomplikowany w użyciu, dlatego nie ma możliwości doprecyzowania miejscowości. Jeśli jest taka potrzeba, należy podać nazwę miejscoości unikalną (np. obok Berlina Potsdam) lub skorzystać ze współrzędnych geograficznych.gospodarkamorska.tv Facebook