Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powrzednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2020.01.24 - Romantika w Stoczni Nauta Na przegląd do gdyńskiej stoczni Nauta przypłynął prom Romantika typu ro-ro armatora AS Tallink Group. Dlaczego wybór padł akurat na Naute? Dlaczego warto wybrać się w rejs właśnie z tym armatorem? Zobaczcie sami!  więcej »
  2020.01.21 - Bezpieczeństwo cybernetyczne kluczowe dla bezpiecznej żeglugi - konferencja PRS 21 stycznia w siedzibie PRS w Gdańsku odbyło się seminarium "Cyberbezpieczeństwo jako element bezpiecznej eksploatacji statku". Celem spotkania było przybliżenie koncepcji cyberbezpieczeństwa oraz konieczności wprowadzenia i stosowania odpowiednich procedur w celu sprostania nowym wymaganiom IMO.  więcej »
 
  Wiadomości
  2020.01.25 - MGMiŻŚ: spotkanie dotyczące ponownego wykorzystania wody w rolnictwie W Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zostały zaprezentowane wyniki ekspertyzy pt. Ocena projektu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie minimalnych wymogów dotyczących ponownego wykorzystania wody”. Opracowanie zostało wykonane w związku z trwającymi na forum unijnym pracami nad przyjęciem projektu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie minimalnych wymogów dotyczących ponownego wykorzystania wody. więcej »
  2020.01.25 - Źródło unijne: UE zakłada, że okres przejściowy po brexicie zakończy się w 2020 r. Unia Europejska zakłada, że okres przejściowy po brexicie, gdy Wielka Brytania w praktyce będzie niegłosującym członkiem UE, będzie trwał do końca 2020 roku i nie zostanie przedłużony - powiedział w piątek dziennikarzom wysoki rangą urzędnik unijny. więcej »
  2020.01.25 - Na wieczną wachtę odszedł komandor rezerwy Janusz Walczak Nie żyje komandor rezerwy Janusz Walczak, były rzecznik Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych i szef służb prasowych Marynarki Wojennej. W Marynarce Wojennej służył 20 lat, w tym 12 lat jako jej rzecznik. więcej »
  2020.01.25 - Hiszpania: Kilkadziesiąt milionów euro strat po przejściu sztormu Gloria Straty z powodu sztormu Gloria, który przeszedł przez Półwysep Iberyjski, sięgają w Hiszpanii kilkudziesięciu milionów euro - wynika z piątkowych szacunków rządu. Sztorm szalał nad półwyspem od 18 do 24 stycznia. Zginęło co najmniej 13 osób. więcej »
  2020.01.25 - Analitycy: w 2020 r. ropa raczej nie podrożeje, możliwa jest nadpodaż Ropa w 2020 r. nie powinna znacząco drożeć, nie przewiduje się większych problemów z podażą surowca, a wyższe niż w ostatnich latach zapasy zmniejszają wrażliwość rynku na jakiekolwiek geopolityczne ryzyko - oceniają analitycy.  więcej »
  2020.01.24 - Kapitan żeglugi wielkiej Ireneusz Lewandowski Ambasadorem Dobrej Woli IMO 2020-2021 Kapitan żeglugi wielkiej Ireneusz Lewandowski został mianowany Ambasadorem Dobrej Woli Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) na lata 2020 – 2021.  więcej »
  2020.01.24 - Port Gdynia buduje sieć kooperacji z przedsiębiorcami japońskimi W dniach 21 – 22 stycznia 2020 roku, przedstawiciele Zarządu Morskiego Portu Gdynia wzięli udział w oficjalnej misji gospodarczej rządu polskiego z udziałem Mateusza Morawieckiego Premiera RP. więcej »
  2020.01.24 - Ukraina rozpoczęła wirtualny import gazu z Polski Ukraina rozpoczęła wirtualny import gazu z Polski - oświadczył w piątek szef państwowej spółki Operator Systemu Transportu Gazu Ukrainy Serhij Makohon. Polega to na tym, iż Ukraina pozostawia sobie część zakupionego od Polski surowca, który Polska nabyła wcześniej od Rosji. więcej »
  2020.01.24 - Spotkanie komitetu ITTC w gdańskim CTO W dniach 28 -30 stycznia  CTO S.A. będzie gospodarzem trzydniowego spotkania komitetu  ds. modelowania warunków środowiska ITTC - Międzynarodowej Konferencji Basenów Holowniczych (International Towing Tank Conference).  W spotkaniu wezmą udział goście z Chin, Japonii, Korei Południowej, Brazylii, Włoch, Holandii oraz Stanów Zjednoczonych. więcej »
  2020.01.24 - Kwieciński: PGNiG będzie kontynuować strategię dywersyfikacji PGNiG będzie kontynuować strategię dywersyfikacji dostaw gazu do Polski - zapowiedział nowy prezes spółki Jerzy Kwieciński. Za najważniejsze wyzwanie w krótkim terminie uznał podniesienie wartości spółki. więcej »
  2020.01.24 - Porozumienie EDPR z ENGIE - kolejny krok w celu rozwijania farm wiatrowych EDP Renewables (Euronext: EDPR), światowy lider w sektorze energii odnawialnej i jeden z największych światowych producentów energii wiatrowej, ogłasza podpisanie umowy z ENGIE dotyczącej utworzenia współkontrolowanej spółki joint-venture 50/50, która zajmie się stawianiem morskich farm wiatrowych, zarówno stałych, jak i pływających.  więcej »
  2020.01.24 - Integracja regionu południowego Bałtyku (projekt Intermare ) - zapraszamy na spotkanie ze śniadaniem biznesowym Zapraszamy na spotkanie informacyjne projektu INTERMARE South Baltic, połączone ze śniadaniem biznesowym, które odbędzie się w dniu 6 lutego 2020 roku w  godzinach  8:30 –12:00 w Centrum Konferencyjnym Amber Expo sala 1C- ul. Żaglowa 11 Gdańsk (siedziba Międzynarodowych Targów Gdańskich). więcej »
  2020.01.24 - Ceny ropy w USA rosną, chociaż obawy o groźny wirus nie słabną Ceny ropy w USA rosną, chociaż wśród inwestorów nie słabną obawy o rozprzestrzeniający się w Chinach koronawirus, co może wpłynąć negatywnie na popyt m.in. na paliwa. Następuje to w sytuacji, gdy na globalnych rynkach podejmowane są działania, aby zmniejszyć nadpodaż ropy - informują maklerzy. więcej »
  2020.01.24 - Rozliczenia marynarzy: Mikrorachunek podatkowy dla każdego marynarza w 2020 roku? Indywidualny rachunek podatkowy (potocznie zwany mikrorachunkiem podatkowym) jest indywidualnie przypisanym do każdego podatnika rachunkiem bankowym. Od 1 stycznia 2020 roku podatnik jest zobowiązany wpłacać określone podatki na ww. indywidulny mikrorachunek.  więcej »
  2020.01.23 - Przegląd przeładunków w polskich terminalach 2019 - OT Port Gdynia Wielkość przeładunków OT Port Gdynia Sp. z o.o. w roku 2019 wyniosła 3,1 mln ton, co oznacza wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim o ok. 400 tys. ton.   więcej »
  2020.01.23 - Hiszpania: 12 zabitych wskutek sztormu Gloria Do 12 wzrosła liczba zabitych w Hiszpanii przez sztorm Gloria przechodzący przez Półwysep Iberyjski. Największe straty żywioł spowodował w Katalonii oraz na terenie wspólnoty autonomicznej Walencji na wschodzie kraju. więcej »
  2020.01.23 - UE: Co minutę do Morza Śródziemnego trafia 30 tys. plastikowych butelek Co minutę do Morza Śródziemnego trafia 30 tys. plastikowych butelek – alarmuje unijna organizacja ARLEM w raporcie zaprezentowanym w czwartek w Barcelonie. Ostrzega, że region śródziemnomorski ociepla się o 20 proc. szybciej niż reszta świata, co może prowadzić do masowych migracji. więcej »
  2020.01.23 - Pierwsze bunkrowanie LNG ze statku na statek w Porcie Rostock Kairos, uważana za największą na świecie bunkierkę LNG, zakończyła pierwsze bunkrowanie LNG ze statku na statek w Rostocku. Stanowi to drugą tego typu operację w Niemczech. więcej »
  2020.01.23 - Grimaldi odebrał trzeci z rzędu nowy samochodowiec Włoska grupa Grimaldi przyjęła do floty Grande Houston, nowego samochodowca typu PCTC. 15 stycznia armator odebrał trzeci z siedmiu statków budowanych w chińskiej stoczni Yangfan w Zhoushan. więcej »
  2020.01.23 - Maersk podnosi dopłatę za paliwo Największy na świecie armator kontenerowców podnosi opłatę paliwową, nałożoną po tym, jak nowe przepisy środowiskowe spowodowały, że koszty bunkra mocno wzrosły. więcej »
  2020.01.23 - Budowa pierwszej jednostki napędzanej amoniakiem zaplanowana na 2024 rok Nowy projekt mający na celu uruchomienie pierwszego na świecie statku zasilanego amoniakiem otrzymał znaczne fundusze z Unii Europejskiej, przygotowując grunt pod test tego bezemisyjnego paliwa już w 2024 roku. więcej »
  2020.01.23 - Gryglas: intencją rządu jest utrzymanie miejsc pracy w ST3 Offshore Intencją rządu jest utrzymanie miejsc pracy w ST3 Offshore i kontynuacja pracy spółki - powiedział w czwartek w Sejmie podsekretarz stanu w MAP Zbigniew Gryglas. Dodał, że liczy na wykorzystanie potencjału zakładu przy inwestycjach na Bałtyku. więcej »
  2020.01.23 - Ryba wbiła się w szyje młodego rybaka. Przeżył chwile grozy (foto) Szokujące wydarzenia miało miejsce na południu Indonezji niedaleko wioski Wakinamboro. Podczas połowu tzw "ryba igła" wyskoczyła z wody wbijając się w szyje szesnastoletniego Muhammada Idul'a.  więcej »
  2020.01.23 - Eurostat: udział energii odnawialnej w UE wzrósł do poziomu 18 proc. Udział energii ze źródeł odnawialnych (OZE) w końcowym zużyciu energii wyniósł w UE w 2018 r. 18 proc. - podał w czwartek Eurostat. 12 krajów członkowskich już osiągnęło swoje cele na 2020 r. Polska, jak wiele innych państw unijnych, może mieć z tym problem. więcej »
  2020.01.23 - Współpraca Morskiego Oddziału Straży Granicznej i Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni Działalność szkoleniowa będzie głównym obszarem współpracy pomiędzy Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni i Morskim Oddziałem Straży Granicznej w Gdańsku. List intencyjny w tej sprawie podpisali 21 stycznia w Gdyni Rektor – Komendant AMW kadm. prof. dr hab. Tomasz Szubrycht i Komendant MOSG kmdr SG Andrzej Prokopski. więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2020.01.24 - Sygnalizatory optyczne i akustyczne w wersji morskiej, lądowej, Ex Wybór produktów firmy E2S - do pobrania w całości ze strony: http://www.sealab.pl/page/pl/sygnalizatory_optyczne_i_akustyczne_wersji_ex - uszeregowany według kategorii z załączonymi... więcej »
  2020.01.24 - SOW-YACHT- elementy ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej Firma Sow-Yacht posiada długoletnie doświadczenie w obróbce stali kwasoodpornej i nierdzewnej. Produkujemy: - osprzęt żeglarski ( bosaki, dulki, knagi, zawiasy, zapinki, ucha cumownicze,... więcej »
  2020.01.24 - Zintegrowany System Detekcji Gazu i Pożaru - SEALAB Sp. z o.o. Sealab Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni, ul. Koperkowa 57 istnieje od 1990 roku. Firma zajmuje się projektowaniem i montażem instalacji systemów automatyki w przemyśle stoczniowym, przemyśle... więcej »
  2020.01.24 - CHEMTEC - chemia okrętowa, materiały sorpcyjne CHEMIA KKRĘTOWA/ MARINE CLEANING CHEMICALS- utrzymanie, remonty, konserwacja jednostek pływających MATERIAŁY SORPCYJNE/ OIL& CHEMICALS ABSORBENTS- neutralizacja rozlewów,... więcej »
  2020.01.24 - System złączy rurowych TEEKAY - najwyższa jakość, szybkie dostawy TROYMARINE Sp. z o. o. jako dystrybutor generalny na Polskę od wielu lat specjalizuje się w dostawach złączy rurowych TEEKAY produkcji angielskiej firmy Taylor Kerr Couplings Ltd. Złącza... więcej »
  2020.01.24 - THORDON Compac - Łożyska Linii Wału Smarowane Wodą THORDON Łożyska Linii Wału Łożyska linii wału THORDON są dostępne w czterech gatunkach i wielu konfiguracjach umożliwiających optymalne dostosowanie się do konkretnych zastosowań i... więcej »
  2020.01.24 - VERG usługi skręcania i rozkręcania połączeń śrubowych z kontrolowanym momentem Verg oferuje usługi polegające na skręcaniu oraz rozkręcaniu połączeń śrubowych przy użyciu kluczy hydraulicznych.  Dysponujemy szerokim zakresem kluczy hydraulicznych oraz pneumatycznych... więcej »
  2020.01.24 - Firma SUPON oferuje usługi na rynku lądowym Firma SUPON świadczy następujace usługi: - zabezpieczenia przeciwpożarowe, - systemy przeciwpożarowe, - zabezpieczenia przeciwpożarowe budynków, - ochrona przeciwpożarowa, - ochrona... więcej »
  2020.01.24 - Interatywny system sygnalizacji pożaru AutroSafe System AutroSafe - Pierwszy, w pełni sieciowy interaktywny system który weryfikuje sam siebie... Ponownie, Autronica Fire and Security okazała się liderem innowacji technologicznych. Z dumą... więcej »
  2020.01.23 - * Płyty z włókna szklanego * Płyty korkowe i korkowo-gumowe * Filce techniczne* Fibra * Pakuły * Len czesany * Włókniny z włókna szklanego * Szczeliwa kanalizacyjne - TECHNOZBYT Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2020.01.23 - TECHNOZBYT * Płyty uszczelkarskie firm: KLINGER, POLONIT, GAMBIT * Szczeliwa Gambit, Polonit * Gotowe uszczelki Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2020.01.23 - SOW-YACHT - cięcie strumieniem wody Oferujemy szybkie i tanie cięcie materiałów strumieniem wody. • zakres cięcia elementów 1250x2500 m  • grubość materiałów ciętych do 150 mm •... więcej »
  2020.01.23 - Łożyska ślizgowe kanadyjskiej firmy THORDON Bearings Inc. THORDON Bearings Inc.   jest kanadyjską firmą rodzinną założoną w roku 1911., która zajmuje się projektowaniem i produkcją szerokiej gamy łożysk polimerowych i elementów... więcej »
  2020.01.23 - MEDICAL CARE UAKTUALNIENIE   SPRAWOWANIE OPIEKI MEDYCZNEJ NAD CHORYM (MEDICAL CARE)- UAKTUALNIENIE    termin kursu - co druga środa, rozpoczęcie godz.14.30 CENA: 250 ZŁ Świadectwo ukończenia jest... więcej »
  2020.01.23 - Operat Przeciwpożarowy Zgodnie z aktualizacją z dnia 5 września 2018 ustawy o odpadach aby uzyskać zezwolenie na zbieranie odpadów i zezwolenie na przetwarzanie odpadów niezbędne jest dołączenie do wniosku... więcej »
  2020.01.22 - Profesjonalne lampy LED przemysłowe -40C, trwałość 30 lat, AAAA+   Specjalizujemy się w najtrudniejszych tematach – bardzo niskie temperatury (do -40C), duże wysokości, duża ilość światła. Mamy lampy z najlepszymi parametrami na rynku: *... więcej »
  2020.01.22 - KRULEN - oprawa LED odporna na zanurzenie w wodzie do 20m Oferujemy do sprzedaży oprawę hermetyczną LED – MAGNON RL-1000-01 o najwyższym stopniu szczelności IP 69K . Oprawa może być myta gorącą wodą myjkami ciśnieniowymi. Dodatkowo dzięki stopniu... więcej »
  2020.01.22 - SOW-YACHT- obróbka skrawaniem Firma Sow-Yacht wykonuje wszelkiego rodzaju prace z zakresu obróbki mechanicznej. Skomplikowane elementy wytwarzamy przy pomocy nowoczesnych urządzeń sterowanych numerycznie (CNC).... więcej »
  2020.01.21 - KRULEN - oprawa FULDA LED IP 69K do kanałów montażowych Oferujemy do sprzedaży lampę kanałową FULDA LED o stopniu szczelności IP 69K (może być myta myjkami wysokociśnieniowymi), do oświetlania kanałów rewizyjnych i montażowych w halach... więcej »
  2020.01.21 - Kredyt hipoteczny dla marynarzy. GBP, USD, EUR, SEK, NOK   KREDYT BANKOWY. ZAKUP / BUDOWA DOMU ; ZAKUP APARTAMENTU / MIESZKANIA Zapraszam po przeliczenie kredyty i informacje o potrzebnych dokumentach i całym procesie kredytowym.Jeśli... więcej »
  2020.01.20 - Kredyt bez zabezpieczeń. SPŁATA KILKU ZOBOWIĄZAŃ ! KREDYT BANKOWY do 300.000 bez zabezpieczeń.JEŚLI POTRZEBUJESZ ŚRODKÓW NA : *kursy zawodowe, *spłatę wielu zobowiązań, *wkład własny do kredytu hipotecznego, *okazyjny zakup np.... więcej »
  2020.01.19 - KRULEN Technika Świetlna - oprawa LED do suwnic portowych i dźwigów Oferujemy do sprzedaży wysokiej mocy, wstrząsoodporne oprawy oświetleniowe LED CENTAURUS do specjalnych zastosowań, produkowane przez niemiecką firmę NORKA GmbH. Oprawy przeznaczone są do... więcej »
  2020.01.16 - Sprzedaż ruchomości Opis: druga licytacja ruchomości składających się z: Lp. Nazwa ruchomości Ilość Suma oszacowania Cena wywołania 1 piła tarczowa do drzewa JET kolor szary 1 660,00 zł 330,00 zł 2 kadłub łodzi... więcej »
  2020.01.16 - Kredyt bez zabezpieczeń. SPŁATA KILKU ZOBOWIĄZAŃ ! KREDYT BANKOWY do 300.000 bez zabezpieczeń.JEŚLI POTRZEBUJESZ ŚRODKÓW NA : *kursy zawodowe, *spłatę wielu zobowiązań, *wkład własny do kredytu hipotecznego, *okazyjny zakup np.... więcej »
  2020.01.16 - Kredyt hipoteczny dla marynarzy. GBP, USD, EUR, SEK, NOK   KREDYT BANKOWY. ZAKUP / BUDOWA DOMU ; ZAKUP APARTAMENTU / MIESZKANIA Zapraszam po przeliczenie kredyty i informacje o potrzebnych dokumentach i całym procesie kredytowym.Jeśli... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail

Najczęściej czytane

gospodarkamorska.tv Facebook