Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powrzednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2019.07.14 - Drugi life fish carrier opuścił stocznie CRIST Transport ryb i owoców morza z farm morskich prosto do przetwórni – to zadanie nowej jednostki typu life fish carrier wyprodukowanej w CRIST S.A. W pełni wyposażona, druga w serii jednostka tego typu, została w niedzielę przekazana norweskiemu armatorowi – Arctic Group AS.  więcej »
  2019.07.12 - Włoski temperament na muzycznym wycieczkowcu. Costa Pacifica zawinęła do Gdyni  więcej »
 
  Wiadomości
  2019.07.15 - Terminal promowy w Świnoujściu będzie miał nowy parking dla ciężarówek Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście wybuduje w Świnoujściu przy terminalu promowym nowy parking dla prawie 300 ciężarówek. więcej »
  2019.07.15 - Sinice w Bałtyku. W Gdańsku zamknięto dwa kąpieliska Na kąpieliskach Stogi i Sobieszewo ratownicy wywiesić musieli dziś (15 lipca) czerwone flagi oznaczające zakaz kąpieli, po tym jak Sanepid podjął decyzję o ich zamknięciu z powodu zakwitu sinic. więcej »
  2019.07.15 - W Akwarium Gdyńskim powstanie 13 nowych zbiorników ekspozycyjnych O 13 nowych zbiorników ekspozycyjnych wzbogaci się Akwarium Gdyńskie. Rozbudowa obiektu ma się zakończyć pod koniec 2021 roku. Inwestycja będzie kosztować 16,5 milionów złotych, z czego 8,9 mln zł pochodzi z dotacji Unii Europejskiej. więcej »
  2019.07.15 - Konsorcjum N.V. Besix i NDI z najwyżej ocenioną ofertą na przekop Mierzei Wiślanej (foto) Konsorcjum firm N.V. Besix SA, NDI SA oraz NDI Sp. z o.o. z najwyżej ocenioną ofertą na przekop Mierzei Wiślanej – poinformował kpt. ż.w. Wiesław Piotrzkowski, dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Polsko-belgijskie konsorcjum zaoferowało wykonanie prac za 992 mln 271 tys. zł. Inwestycja ma być gotowa w 2022 r. więcej »
  2019.07.15 - Von der Leyen zapowiada nowe otwarcie w sprawie migracji Kandydatka na szefową KE Ursula von der Leyen zapowiedziała w poniedziałek nowe otwarcie w sprawie migracji, włącznie z odnowioną reformą rozporządzenia dublińskiego. Właśnie w sprawie propozycji reformy, przez system relokacji uchodźców, 28 nie mogła się porozumieć. więcej »
  2019.07.15 - Mazurskie samorządy apelują do rządu o pomoc w realizacji inwestycji wodnych Z powodu rosnących kosztów materiałów i robót budowlanych Wodom Polskim brakuje 140 mln zł na inwestycje infrastrukturalne na Szlaku Wielkich Jezior. Samorządowcy i parlamentarzyści opozycji z Mazur apelują o wsparcie tych inwestycji przez rząd z rezerwy budżetowej. więcej »
  2019.07.15 - Dzień otwarty w BCT Gdynia W sobotę, 20 lipca, w godzinach 9:00-14:00, BCT Gdynia zaprasza wszystkich na dzień otwarty. Jak zapewniają organizatorzy, nie zabraknie atrakcji dla odwiedzających w każdym wieku.  więcej »
  2019.07.15 - Wkrótce 55. Etapowe Regaty Turystyczne Na akwenach Zalewu Szczecińskiego, Morza Bałtyckiego i Zalewu Kamieńskiego, między portami Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego w dniach od 20 do 28 lipca zostaną rozegrane, jak co roku, pięćdziesiąte piąte już Etapowe Regaty Turystyczne. więcej »
  2019.07.15 - Płynę na Opty. Zabytki z rejsu dookoła świata W 2019 roku obchodzimy pięćdziesiątą rocznicę zakończenia wyprawy Leonida Teligi na jachcie "Opty". Wystawa "Płynę na "Opty". Zabytki z rejsu dookoła świata" w Muzeum Wisły w Tczewie przybliża historię wielkiej podróży, legendarnego żeglarza i jachtu - symbolu. więcej »
  2019.07.15 - Ankieta NBP: Firmy oczekują gorszej koniunktury w ciągu najbliższych 12 miesięcy Przedsiębiorstwa oczekują pogorszenia koniunktury w kraju w horyzoncie najbliższych 12 miesięcy - wynika z opublikowanego w poniedziałek lipcowego "Szybkiego Monitoringu NBP - analizy sytuacji sektora przedsiębiorstw". więcej »
  2019.07.15 - Australia: Policja zidentyfikowała szczątki zaginionego turysty z Francji. Znaleziono je w Pacyfiku Policja australijska poinformowała w poniedziałek, że jej zdaniem ludzkie szczątki niedawno znalezione w Pacyfiku u wschodnich wybrzeży Australii to szczątki zaginionego w lutym bieżącego roku młodego turysty z Francji. więcej »
  2019.07.15 - Ponad 1 000 nowych miejsc pracy powstanie w nowym centrum logistycznym w Okmianach k. Bolesławca Ponad 1000 nowych, stałych miejsc pracy zostanie utworzonych w ciągu najbliższych 18 miesięcy w nowym centrum Amazon w Okmianach, w Dolnośląskiem. Rekrutacja na stanowiska specjalistyczne i poziomu początkowego już się rozpoczęła. Pracownicy Amazon otrzymują bardzo atrakcyjne wynagrodzenie w wysokości od 20 zł/godzinę brutto, pakiet dodatkowych świadczeń i możliwości rozwoju kariery. Nowa inwestycja Amazon pomoże zaspokoić rosnący popyt i wesprze przedsiębiorstwa, które sprzedają swoje produkty przez strony Amazon i korzystają z sieci logistycznej firmy. więcej »
  2019.07.15 - Grupa BWT Armatorów Tureckich wybrała systemy Alfa Laval PureBallast 3 na swoje statki Grupa BWT Armatorów Tureckich podpisała umowę flotową na dostawę systemów oczyszczania wody Alfa Laval PureBallast 3 o łącznej wartości około 210 milionów SEK. Kompleksowość oferty Alfa Laval w zakresie oczyszczania wód balastowych, a szczególnie usługi serwisowe były kluczowym czynnikiem przy wyborze dostawcy. więcej »
  2019.07.15 - Betonowanie rzek? Już się tego nie robi. Wywiad z ekspertem Wód Polskich O proekologicznych sposobach na suszę oraz powódź i o całkiem nowym spojrzeniu na gospodarkę wodną mówi Wojciech Skowyrski, Zastępca Dyrektora Departamentu Ochrony Przed Powodzią i Suszą w Wodach Polskich. więcej »
  2019.07.15 - Ceny ropy w USA wahają się wokół 60 USD za baryłkę po przejściu burzy Barry Ceny ropy w USA wahają się - producenci chcą wznowić produkcję w Zatoce Meksykańskiej po przejściu burzy tropikalnej Barry. W centrum uwagi rynków są także dane z Chin oraz rozwój sytuacji na Bliskim Wschodzie. więcej »
  2019.07.15 - Pilot 61 już w Szczecinie Jak poinformował Związek Zawodowy Pilotów Morskich, 11 lipca pomyślnie zakończyły się próby morskie i testy urządzeń pokładowych nowej łodzi pilotowej "Pilot 61".  Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z rejestracją, łódź zostanie skierowana do Świnoujścia gdzie rozpocznie swoją codzienną służbę. więcej »
  2019.07.15 - FT: Podejmując prowokacyjne działania Iran wpada w pułapkę Trumpa Podejmując ostatnio prowokacyjne działania Iran wpada w pułapkę zastawioną przez prezydenta USA Donalda Trumpa - pisze w poniedziałek w komentarzu redakcyjnym brytyjski dziennik "Financial Times". Takie posunięcia Teheranu zmuszają UE do poparcia USA. więcej »
  2019.07.15 - Młodzieżowe Mistrzostwa Świata World Sailing oficjalnie rozpoczęte Gdynia ma bogatą regatową historię i to idealne miejsce do rozegrania Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Jestem przekonany, że będziemy świadkami emocjonujących i wspaniałych zawodów. Pierwsze młodzieżowe mistrzostwa odbyły się w 1971 roku w Szwecji, a wzięło w nich udział 16 krajów. Do Gdyni przyjechało 409 żeglarzy z 66 państw, którzy rywalizować będą w dziewięciu klasach. To pokazuje jak rozwinęła się ta impreza, która jest podstawą egzystencji żeglarstwa - powiedział na otwarciu Młodzieżowych Mistrzostw Świata prezydent Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej World Sailing Kim Andersen. więcej »
  2019.07.14 - Drugi live fish carrier opuścił stocznię CRIST [foto, wideo] Transport ryb i owoców morza z farm morskich prosto do przetwórni – to zadanie nowej jednostki typu life fish carrier wyprodukowanej w CRIST S.A. W pełni wyposażona, druga w serii jednostka tego typu, została w niedzielę przekazana norweskiemu armatorowi – Arctic Group AS. więcej »
  2019.07.14 - Singapur utrzymuje pozycję największego na świecie centrum żeglugi morskiej Singapur znalazł się szósty rok z rzędu na czele rankingu International Shipping Centre Development (ISCD), współtworzonego przez Baltic Exchange i Xinhua. Ranking ocenia największe miasta świata pod względem usług portowych i spedycyjnych. więcej »
  2019.07.14 - Schottel i Ulstein będą współpracować nad rozwojem automatyzacji i cyfryzacji Norweski Ulstein i niemiecki Schottel zdecydowały się współpracować nad rozwojem automatyzacji i cyfryzacji w branży żeglugi morskiej. Obie strony mają założyć w tym celu nową firmę. więcej »
  2019.07.14 - Amerykańscy i niemieccy armatorzy utworzyli sojusz Cement Carrier Alliance Niemiecki Baltrader i amerykański United Bulk Carriers (UBC) utworzyli nowy sojusz, by połączyć swoje floty pneumatycznych cementowców. Obaj armatorzy będą współpracować pod szyldem nowo utworzonego Cement Carrier Alliance (CCA). więcej »
  2019.07.14 - Czy armatorzy powinni zatrudniać prywatne siły obronne do ochrony swoich statków pływających przez Zatokę Perską? Przedstawiciele organizacji morskich próbują przekonać armatorów, by ci nie używali prywatnych, uzbrojonych ochroniarzy dla swoich statków płynących przez Zatokę Perską. Grozi to bowiem eskalacją zagrożeń w tym regionie. więcej »
  2019.07.14 - Polski satelita do śledzenia statków [wideo] Jaki jest status projektu SAT-AIS-PL, czyli polskiego satelity do śledzenia statków na morzach i oceanach? więcej »
  2019.07.14 - Turcja: wiercenia przy Cyprze, dopóki Nikozja nie zgodzi się na współpracę Turcja będzie kontynuowała wiercenia w poszukiwaniu gazu u wybrzeży Cypru, jeśli uznawany przez społeczność międzynarodową rząd Cypru nie przyjmie oferty współpracy, złożonej przez Turków cypryjskich - ogłosił szef MSZ w Ankarze Mevlut Cavusoglu. więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2019.07.15 - Sygnalizatory optyczne i akustyczne w wersji morskiej, lądowej, Ex Wybór produktów firmy E2S - do pobrania w całości ze strony: http://www.sealab.pl/page/pl/sygnalizatory_optyczne_i_akustyczne_wersji_ex - uszeregowany według kategorii z załączonymi... więcej »
  2019.07.15 - Boolean Sp. z o.o. - producent oferujący funkcjonalne urządzenia w zakresie nawigacji i komunikacji morskiej - testowane i certyfikowane. Co oferujemy? ✔️ Rozdzielacze w różnych konfiguracjach wejść i wyjść ✔️ Modem 4G LTE do odbioru Internetu na pokładzie  ✔️ Komputer służący do transmisji sygnałów z... więcej »
  2019.07.15 - Zintegrowany System Detekcji Gazu i Pożaru - SEALAB Sp. z o.o. Sealab Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni, ul. Koperkowa 57 istnieje od 1990 roku. Firma zajmuje się projektowaniem i montażem instalacji systemów automatyki w przemyśle stoczniowym, przemyśle... więcej »
  2019.07.15 - CHEMTEC - chemia okrętowa, materiały sorpcyjne CHEMIA KKRĘTOWA/ MARINE CLEANING CHEMICALS- utrzymanie, remonty, konserwacja jednostek pływających MATERIAŁY SORPCYJNE/ OIL& CHEMICALS ABSORBENTS- neutralizacja rozlewów,... więcej »
  2019.07.15 - www.ryans.pl - ZAOPATRZENIE STATKÓW | USŁUGI SERWISOWE Oferujemy zaopatrzenie statków w zakresie: części zapasowych do urządzeń maszynowych i nawigacyjnych części eksploatacyjnych dla departamentu maszynowego, elektrycznego, pokładowego... więcej »
  2019.07.15 - System złączy rurowych TEEKAY - najwyższa jakość, szybkie dostawy TROYMARINE Sp. z o. o. jako dystrybutor generalny na Polskę od wielu lat specjalizuje się w dostawach złączy rurowych TEEKAY produkcji angielskiej firmy Taylor Kerr Couplings Ltd. Złącza... więcej »
  2019.07.15 - Boolean Sp. z o.o. - producent oferujący funkcjonalne urządzenia w zakresie nawigacji i komunikacji morskiej - testowane i certyfikowane. Co oferujemy? ✔️ Rozdzielacze w różnych konfiguracjach wejść i wyjść ✔️ Modem 4G LTE do odbioru Internetu na pokładzie  ✔️ Komputer służący do transmisji sygnałów z... więcej »
  2019.07.15 - MAN L28/32, L23/30, L16/24 | Wärtsilä L20, L32 | MaK M20, M25, M32 - remonty i regeneracja Pomagamy armatorom i zarządcom statków w utrzymaniu jednostek pływających w ruchu, wykonując serwis silników morskich MAN , Wärtsilä i MaK .  Z czystym sumieniem... więcej »
  2019.07.15 - Boolean Sp. z o.o. - producent oferujący funkcjonalne urządzenia w zakresie nawigacji i komunikacji morskiej - testowane i certyfikowane. Co oferujemy? ✔️ Rozdzielacze w różnych konfiguracjach wejść i wyjść ✔️ Modem 4G LTE do odbioru Internetu na pokładzie  ✔️ Komputer służący do transmisji sygnałów z... więcej »
  2019.07.15 - THORDON Compac - Łożyska Linii Wału Smarowane Wodą THORDON Łożyska Linii Wału Łożyska linii wału THORDON są dostępne w czterech gatunkach i wielu konfiguracjach umożliwiających optymalne dostosowanie się do konkretnych zastosowań i... więcej »
  2019.07.15 - Czyszczenie maszyn przemysłowych Nasza firma chciałaby zaoferować Państwu usługę czyszczenia maszyn przemysłowych. Jeśli chcemy, aby maszyny pracowały i służyły nam przez długie lata, niezbędne jest dbanie o ich czystość.... więcej »
  2019.07.15 - Boolean Sp. z o.o. - producent oferujący funkcjonalne urządzenia w zakresie nawigacji i komunikacji morskiej - testowane i certyfikowane. Co oferujemy? ✔️ Rozdzielacze w różnych konfiguracjach wejść i wyjść ✔️ Modem 4G LTE do odbioru Internetu na pokładzie  ✔️ Komputer służący do transmisji sygnałów z... więcej »
  2019.07.15 - Mycie przemysłowe Nasza firma zajmuje sie wykonywaniem między innymi takich usług jak mycie przemysłowe. Wykonujemy mycie przemysłowe za pomocą wodorozczieńczalnych środków przyjaznych środowisku oraz... więcej »
  2019.07.15 - Preparat do usuwania osadów wapiennych, rdzy oraz nalotów tlenków ALTANTOL 501 S Przedstawiamy państwu środek do usuwania osadów wapiennych,rdzy oraz nalotów tlenkowych z powierzchni metalicznych, który skutecznie czyści i odnawia powierzchnie ze stali... więcej »
  2019.07.15 - Preparat do usuwania sadzy ATLANTOL HDE S Pragniemy Państwu przedstawić środek do usuwania sadzy oraz czyszczenia filtrów DPF. Produkt przeznaczony jest do szybkiego czyszczenia urządzeń oraz miejsc pokrytych sadzą takich jak... więcej »
  2019.07.15 - Preparat do zanieczyszczeń przemysłowych OIL SPILL W PLUS Pragniemy państwu przedstawić ofertę płynu alkalicznego o nowej, wzmocnionej formule przeznaczonego do usuwania różnego rodzaju zanieczyszczeń przemysłowych. Produkt poradzi sobie z... więcej »
  2019.07.15 - EKO KOMES Sp. z o.o. - profesjonalna chemia przemysłowa TI SOLUTIONS Pragniemy zainteresować Państwa ofertą naszej firmy dotyczącą specjalistycznych i – co najważniejsze – ekologicznych środków do stosowanych między innymi do neutralizacji... więcej »
  2019.07.15 - Specjalistyczna chemia do przemysłu maszynowego, stoczniowego, petrochemicznego Pragniemy zainteresować Państwa ofertą naszej firmy dotyczącą specjalistycznych i - co najważniejsze - ekologicznych środków do neutralizacji i usuwania zanieczyszczeń ropopochodnych,... więcej »
  2019.07.15 - Specjalistyczne środki do przemysłu stoczniowego, petrochemicznego, maszynowego oraz pokrewnych      A23Ns     Mieszanina łagodnych substancji alkalicznych i związków powierzchniowo czynnych Uniwersalny środek do mycia i odtłuszczania w... więcej »
  2019.07.13 - TECHNOZBYT- * Szczeliwa kanalizacyjne * Filce techniczne * Fibra * Pakuły * Len czesany * Włókniny z włókna szklanego * Płyty z włókna szklanego * Silikony * Płyty korkowe i korkowo-gumowe Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2019.07.13 - TECHNOZBYT * Płyty uszczelkarskie firm: KLINGER, POLONIT, GAMBIT * Gotowe uszczelki * Szczeliwa Gambit, Polonit Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2019.07.12 - Przeszkolenie ISM Code 31.07.2019r. Zapraszamy na przeszkolenie w zakresie znajomości Międzynarodowego Kodeksu Zarządzania Bezpieczną Eksploatacją Statków i zapobiegania zanieczyszczeniom (ISM Code).  Program... więcej »
  2019.07.12 - Łożyska ślizgowe kanadyjskiej firmy THORDON Bearings Inc. THORDON Bearings Inc.   jest kanadyjską firmą rodzinną założoną w roku 1911., która zajmuje się projektowaniem i produkcją szerokiej gamy łożysk polimerowych i elementów... więcej »
  2019.07.12 - UT MARINE - BADANIA NIENISZCZĄCE (NDT)   Oferujemy: 1. Badania NDT ( nieniszczące) : - spoin ( konstrukcje stalowe, rurociągi, zbiorniki ciśnieniowe) -odlewów - odkuwek 2.Ultradżwiękowe pomiary grubości   ... więcej »
  2019.07.12 - Mycie przemysłowe Nasza firma zajmuje sie wykonywaniem między innymi takich usług jak mycie przemysłowe. Wykonujemy mycie przemysłowe za pomocą wodorozczieńczalnych środków przyjaznych środowisku oraz... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail

Najczęściej czytane

gospodarkamorska.tv Facebook