Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powszednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2020.06.04 - Jeden z najdłuższych kontenerowców świata w gdańskim porcie Do Portu Gdańsk zawinął dziś jeden z najdłuższych kontenerowców świata. COSCO Shipping Pisces, bo o nim mowa, zacumował przy nabrzeżu T2 terminalu kontenerowego DCT Gdańsk.  więcej »
  2020.05.29 - Siark-Port na fali W dniach 25-27 maja, na statek Drawsko należący do największego polskiego armatora - PŻM, załadowano 27500 ton granulowanej siarki. Z Nabrzeża Obrońców Poczty Polskiej obsługiwanego przez Przedsiębiorstwo Przeładunkowo-Usługowe Siark-Port, masowiec popłynął do Maroka. O szeregu inwestycji we współpracy z Portem Gdańsk i planach rozwoju spółki opowiedział nam prezes firmy, Henryk Groth.  więcej »
 
  Wiadomości
  2020.06.05 - DZIEŃ NA GPW: Silne wzrosty dużych spółek; WIG20 na plusie siódmy raz z rzędu WIG20 zyskał w piątek ponad 3 proc., rosnąc tym samym siódmą sesję z rzędu. Silnie wzrosły sektory: bankowy, odzieżowy i paliwowy. więcej »
  2020.06.05 - UW: w czasie epidemii liczba osób bez pracy w Polsce wzrosła do ok. 1,5 mln W czasie epidemii liczba osób bez pracy wzrosła do ok. 1,5 mln, czyli o 60 proc. w porównaniu z IV kwartałem 2019 roku - wynika z badania "Diagnoza plus " przeprowadzonego przez ekspertów z Uniwersytetu Warszawskiego, ośrodka GRAPE oraz Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych. więcej »
  2020.06.05 - „Le Monde”: Europa Środkowo-Wschodnia może skorzystać na powrocie fabryk na Stary Kontynent Posiadając silną bazę przemysłową oraz tanią siłę roboczą, Europa Środkowo-Wschodnia może bardzo skorzystać na przenoszeniu fabryk na Stary Kontynent – ocenia w piątek „Le Monde”, przypominając jednocześnie o konflikcie na linii Warszawa-Paryż w sprawie kosztów pracy. więcej »
  2020.06.05 - URE: nowe taryfy przesyłowe dla Gaz-Systemu i Europol Gazu na 2021 r. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy na przesył gazu w 2021 r. dla operatora systemu przesyłowego i dla spółki Europol Gaz za przesył gazu gazociągiem jamalskim. Przesył "jamałem" będzie tańszy, ale opłata za wejście do systemu Gaz-Systemu - wyższa. więcej »
  2020.06.05 - Spór o platformy bezpieczeństwa na mazurskich jeziorach Na mazurskie jeziora wróciły platformy bezpieczeństwa. Zarządca jezior, Wody Polskie, wezwały do ich usunięcia. MOPR przekonuje, że konstrukcje podnoszą poziom bezpieczeństwa na Szlaku Wielkich Jezior. więcej »
  2020.06.05 - Friend of the Sea honoruje Światowy Dzień Oceanów listą pięciu rzeczy, które możemy zrobić, by uratować oceany Z okazji obchodów Światowego Dnia Oceanów 8 czerwca, wiodący globalny standard certyfikacji zrównoważonego rozwoju życia morskiego dzieli się łatwymi do przestrzegania zaleceniami, dotyczącymi ochrony oceanów.  więcej »
  2020.06.05 - Rosja: rozlewanie się paliwa w Norylsku zostało opanowane W Norylsku zakończono pierwszy etap likwidacji skutków wycieku ze zbiornika elektrowni oleju napędowego, polegający na opanowaniu rozlewania się plamy paliwa, która trafiła do rzeki - powiedział w piątek minister ds. sytuacji nadzwyczajnych Rosji Jewgienij Ziniczew. więcej »
  2020.06.05 - Operatorzy systemów przesyłowych Polski i Ukrainy uruchamiają wirtualne połączenie międzysystemowe “GCP GAZ-SYSTEM/UA TSO” Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. oraz LLC  “Gas TSO of  Ukraine” zawarli nowe porozumienie międzyoperatorskie, które umożliwia od 1 lipca 2020 r. zastąpienie dwóch dotychczasowych połączeń międzysystemowych – Drozdowicze i Hermanowice jednym wirtualnym punktem -“GCP GAZ-SYSTEM/UA TSO”. więcej »
  2020.06.05 - Raport: upowszechnienie zielonej energii w wielu sektorach może dać redukcję emisji CO2 o 68 proc. Upowszechnienie zielonej energii w wielu sektorach polskiej gospodarki - przemyśle, transporcie, ciepłownictwie czy systemach ogrzewania domów - do 2050 r. może umożliwić redukcję emisji CO2 wobec roku 2020 o około 68 proc. - wynika z raportu Instytutu Jagiellońskiego. więcej »
  2020.06.05 - Raport Ebury: Złoty powinien umacniać się stopniowo Początkowa faza załamania aktywności gospodarczej w Polsce i kluczowych globalnych ośrodkach powoli przemija. Powrót sytuacji do normy sprzyja odrabianiu strat przez waluty emerging markets - wśród których znajduje się polski złoty. Sądzimy, że dalsze umocnienie polskiej waluty powinno jednak przebiegać stopniowo, jak i, że skala umocnienia złotego w relacji do dolara amerykańskiego będzie większa niż w parze z euro. więcej »
  2020.06.05 - Ryby głosu nie mają? WWF wystąpiło w ich obronie Młode ryby uratowane. Nie będzie zrzutu wody do Starego Sanu z zapory w Myczkowcach. Po wysłuchaniu głosów ekologów i wędkarzy, PGE Energia Odnawialna wstrzymuje planowany na jutro zrzut wody z zapory Solina-Myczkowce. To dobra wiadomość w przeddzień Światowego Dnia Ochrony Przyrody! więcej »
  2020.06.05 - Modernizacja toru wodnego Świnoujście -Szczecin do głębokości 12,5 m [foto] Informacja na temat aktualnych wydarzeń w ramach realizacji projektu. więcej »
  2020.06.05 - Ekstraklasa startuje w Szczecinie! Pierwsza runda Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej odbędzie się  6 i 7 czerwca w Szczecinie na jeziorze Dąbie. Na starcie zobaczymy 12 załóg klubowych z całej Polski. Tytułu Mistrza Polski broni Gizycka Grupa Regatowa. więcej »
  2020.06.05 - Popłyń z „Darem Młodzieży” w IV Żeglarskiej Paradzie Świętojańskiej! Coraz więcej jednostek deklaruje udział w IV Żeglarskiej Paradzie Świętojańskiej, która 20 czerwca przepłynie z Gdańska do Gdyni. Zapraszamy do udziału. więcej »
  2020.06.05 - MGMiŻŚ na wideokonferencji ministrów transportu 4 czerwca 2020 roku odbyła się wideokonferencja ministrów ds. transportu państw UE. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej reprezentowała Anna Moskwa, Podsekretarz Stanu w MGMiŻŚ więcej »
  2020.06.05 - Petronas dostarcza pierwsze ładunki LNG w Birmie Malezyjski gigant energetyczny Petronas poinformował w czwartek, że niedawno zakończył swoją dziewiczą dostawę skroplonego gazu ziemnego do Yangon w Birmie  więcej »
  2020.06.05 - Barnier: brak postępów w negocjacjach ws. umowy UE z Wielką Brytania Po kolejne rundzie negocjacji między UE i Wielką Brytanią strony nie posunęły się znacząco do przodu w rozmowach ws. przyszłego partnerstwa – poinformował główny unijny negocjator ds. brexitu Michel Barnier. więcej »
  2020.06.05 - Vistal Gdynia: Zawarcie umowy na wykonanie montażu mostu Zarząd Vistal Gdynia S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu 5 czerwca 2020 r. została zawarta umowa pomiędzy AB "Kauno tiltai" z siedzibą w Kownie ("Zamawiający") a Spółką na wykonanie montażu mostu na Litwie. więcej »
  2020.06.05 - „Morskie Kły” świętują podczas Anakondy W piątek, 5 czerwca, swoje święto obchodziła Morska Jednostka Rakietowa. W uroczystości, która odbyła się w warunkach poligonowych, uczestniczył dowódca 3. Flotylli Okrętów kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec.  więcej »
  2020.06.05 - MRPiPS: w maju pracodawcy zgłosili prawie 25 proc. więcej ofert pracy niż w kwietniu Liczba ofert pracy zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy w maju br. była o prawie 25 proc. wyższa niż w kwietniu - poinformowało PAP w piątek Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Resort zwraca uwagę, że wg Eurostatu Polska jest na drugim miejscu z najniższym bezrobociem w UE. więcej »
  2020.06.05 - Lotniskowiec, na którym wykryto ognisko epidemii, powrócił do służby Lotniskowiec USS Theodore Roosevelt, którego kapitan Brett Crozier został zwolniony ze swojej funkcji za apel do władz USA o pomoc po wykryciu na okręcie ogniska epidemii Covid-19, powrócił do służby na Pacyfiku - poinformowały służby prasowe marynarki. więcej »
  2020.06.05 - MRPiPS: szacowana stopa bezrobocia w maju wyniosła 6 proc. Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w końcu maja 6 proc. i w porównaniu do kwietnia br. wzrosła o 0,2 pkt proc. - wynika z szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Bez pracy w końcu maja br. było 1 mln 11,7 tys. osób. więcej »
  2020.06.05 - PFR: 1 mln zł na aplikacje do walki ze skutkami koronakryzysu 1 mln zł wynosi pula konkursu Polskiego Funduszu Rozwoju na prototypy innowacyjnych aplikacji, które przyczynią się do walki ze skutkami kryzysu i będą wykorzystywane w gospodarce po pandemii. Innowacyjne firmy i osoby prywatne mogą zgłaszać pomysły do 15 lipca. więcej »
  2020.06.05 - Krajowy węgiel obecnie droższy od importowanego W minionych 10 latach średnie ceny polskiego węgla dla energetyki były o ok. 42 zł na tonie niższe od cen, które elektrownie musiałyby zapłacić za węgiel importowany - wynika z danych górniczych spółek. Obecnie krajowe ceny są wyższe od międzynarodowych, a eksperci prognozują utrzymanie tego trendu. więcej »
  2020.06.05 - Czaputowicz: sytuacja zmierza w dobrym kierunku, jeśli to się utrzyma, otworzymy granice Sytuacja zmierza obecnie w dobrym kierunku i jeśli ten trend się utrzyma, to myślę, że polski rząd podejmie decyzje o otwarciu granic dla państw UE - mówił w piątek w Bratysławie minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz po spotkaniu z szefem MSZ Słowacji Ivanem Korczokiem. więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2020.06.05 - Sygnalizatory optyczne i akustyczne w wersji morskiej, lądowej, Ex Wybór produktów firmy E2S - do pobrania w całości ze strony: http://www.sealab.pl/page/pl/sygnalizatory_optyczne_i_akustyczne_wersji_ex - uszeregowany według kategorii z załączonymi... więcej »
  2020.06.05 - EDUCRANE - Szkolenia: obsługa i konserwacja urządzeń dźwignicowych/ Resurs/ Doradztwo techniczne   OBSŁUGA Wciągniki i wciągarki: Wciągniki i wciągarki ogólnego przeznaczenia Wciągniki i wciągarki ogólnego i specjalnego przeznaczenia Suwnice: Suwnice, wciągniki i... więcej »
  2020.06.05 - SOW-YACHT- elementy ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej Firma Sow-Yacht posiada długoletnie doświadczenie w obróbce stali kwasoodpornej i nierdzewnej. Produkujemy: - osprzęt żeglarski ( bosaki, dulki, knagi, zawiasy, zapinki, ucha cumownicze,... więcej »
  2020.06.05 - Zintegrowany System Detekcji Gazu i Pożaru - SEALAB Sp. z o.o. Sealab Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni, ul. Koperkowa 57 istnieje od 1990 roku. Firma zajmuje się projektowaniem i montażem instalacji systemów automatyki w przemyśle stoczniowym, przemyśle... więcej »
  2020.06.05 - CHEMTEC - chemia okrętowa, materiały sorpcyjne CHEMIA KKRĘTOWA/ MARINE CLEANING CHEMICALS- utrzymanie, remonty, konserwacja jednostek pływających MATERIAŁY SORPCYJNE/ OIL& CHEMICALS ABSORBENTS- neutralizacja rozlewów,... więcej »
  2020.06.05 - Kredyt hipoteczny dla marynarzy. GBP, USD, EUR, SEK, NOK   KREDYT BANKOWY. ZAKUP / BUDOWA DOMU ; ZAKUP APARTAMENTU / MIESZKANIA Zapraszam po przeliczenie kredyty i informacje o potrzebnych dokumentach i całym procesie kredytowym.Jeśli... więcej »
  2020.06.05 - Operat Przeciwpożarowy Zgodnie z aktualizacją z dnia 5 września 2018 ustawy o odpadach aby uzyskać zezwolenie na zbieranie odpadów i zezwolenie na przetwarzanie odpadów niezbędne jest dołączenie do wniosku... więcej »
  2020.06.05 - VERG usługi skręcania i rozkręcania połączeń śrubowych z kontrolowanym momentem Verg oferuje usługi polegające na skręcaniu oraz rozkręcaniu połączeń śrubowych przy użyciu kluczy hydraulicznych.  Dysponujemy szerokim zakresem kluczy hydraulicznych oraz pneumatycznych... więcej »
  2020.06.05 - Firma SUPON oferuje usługi na rynku lądowym Firma SUPON świadczy następujace usługi: - zabezpieczenia przeciwpożarowe, - systemy przeciwpożarowe, - zabezpieczenia przeciwpożarowe budynków, - ochrona przeciwpożarowa, - ochrona... więcej »
  2020.06.05 - Interatywny system sygnalizacji pożaru AutroSafe System AutroSafe - Pierwszy, w pełni sieciowy interaktywny system który weryfikuje sam siebie... Ponownie, Autronica Fire and Security okazała się liderem innowacji technologicznych. Z dumą... więcej »
  2020.06.05 - Badania nieniszczące Navitest specjalizuje się w wykonywaniu badań i inspekcji konstrukcji spawanych, odkuwek, odlewów i wyrobów hutniczych. Poczynając od prostych pomiarów: zawartości ferrytu,... więcej »
  2020.06.05 - Mapowanie korozji Mapowanie korozji jest techniką, która odwzorowuje strukturę przestrzenną materiału i identyfikuje różnice grubości spowodowane korozją. Korozja to pogorszenie stanu materiału... więcej »
  2020.06.05 - Badania radiograficzne Metoda radiograficzna (RT, X-ray) umożliwia wykrycie wewnętrznych wad objętościowych (braki przetopów, porowatości, zażużlenia) w różnorodnych materiałach. Najpopularniejsze... więcej »
  2020.06.05 - Konstrukcje stalowe i outfitting - podwykonawstwo produkcyjne i projektowe Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej »
  2020.06.04 - * Płyty korkowe i korkowo-gumowe * Filce techniczne * Pakuły * Fibra * Len czesany * Włókniny z włókna szklanego * Szczeliwa kanalizacyjne * Płyty z włókna szklanego - TECHNOZBYT Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2020.06.04 - * Płyty uszczelkarskie firm: KLINGER, POLONIT, GAMBIT * Gotowe uszczelki * Szczeliwa Gambit, Polonit - TECHNOZBYT Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2020.06.04 - Konstrukcje stalowe i outfitting - podwykonawstwo produkcyjne i projektowe Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej »
  2020.06.04 - SOW-YACHT- obróbka skrawaniem Firma Sow-Yacht wykonuje wszelkiego rodzaju prace z zakresu obróbki mechanicznej. Skomplikowane elementy wytwarzamy przy pomocy nowoczesnych urządzeń sterowanych numerycznie (CNC).... więcej »
  2020.06.04 - Narzędzia ścierne do cięcia, szlifowania, polerowania i wszystkie inne Przecinaki, flexy, lamelki i wszystkie inne - ceny normalne, jakość najlepsza, dostawa darmowa tel. 537 198100 (Waldemar), waldemar.turski@watventure.pl  WAT Venture Sp. z o.o.   więcej »
  2020.06.03 - Narzędzia ścierne do cięcia, szlifowania, polerowania i wszystkie inne Przecinaki, flexy, lamelki i wszystkie inne - ceny normalne, jakość najlepsza, dostawa darmowa tel. 537 198100 (Waldemar), waldemar.turski@watventure.pl  WAT Venture Sp. z o.o.   więcej »
  2020.06.03 - SOW-YACHT - cięcie strumieniem wody Oferujemy szybkie i tanie cięcie materiałów strumieniem wody. • zakres cięcia elementów 1250x2500 m  • grubość materiałów ciętych do 150 mm •... więcej »
  2020.06.02 - LINAR - Zawiesia linowe, łańcuchowe, poliestrowe Linar Sp. z o.o. jest firmą handlowo - produkcyjną, której działalność związana jest z zagadnieniami techniki mocowania i przenoszenia ładunków. Współpracujemy z czołowymi... więcej »
  2020.06.02 - Sprzedam żaglówke PHANTOM 35 INFORMACJE OGÓLNE: GRP jacht żaglowy Phantom 35 , rok budowy 1986, wymiary: 10,67 x 3,30 x 1,45m, zbudowany w Yachtbau Genzel - Hagen, grp kadłub i pokład, okna ze szkła... więcej »
  2020.06.02 - Konstrukcje stalowe i outfitting - podwykonawstwo produkcyjne i projektowe Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej »
  2020.06.02 - Oferuję usługi chłodnicze Jesteśmy firmą zajmującą się chłodnictwem, wentylacją, oraz systemami informatycznymi w sektorze morskim. W swoim zakresie posiadamy również bogaty asortyment części zamiennych do... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail
gospodarkamorska.tv Facebook