Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powrzednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2019.11.27 - Port Gdynia rozpoczyna współpracę z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią Wspólne inicjatywy na rzecz rozwoju sieci transportowej łączącej Metropolię z nadmorskim miastem, wsparcie współpracy firm z GZM z Portem Gdynia, wymiana wiedzy na temat działań badawczo rozwojowych w dziedzinie logistyki i transportu – to jedne z głównych punktów podpisanego dzisiaj (27 listopada) porozumienia między Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią a Zarządem Morskiego Portu Gdynia S.A. Ma ono dotyczyć współpracy przy rozwoju sieci transportowej.  więcej »
  2019.11.26 - Páll Jónsson ochrzczony! Został zbudowany od podstaw w stoczni ALKOR Dzisiejszego popołudnia odbyła się ceremonia chrztu longlinera budowanego od podstaw w gdańskiej stoczni ALKOR. Jednostka zamówiona przez islandzkiego armatora VISIR Ehf otrzymała imię Páll Jónsson.  więcej »
 
  Wiadomości
  2019.12.07 - Najnowszy raport GUSu dot. gospodarki morskiej już dostępny Główny Urząd Statystyczny opublikował raport "Gospodarka morska w Polsce w latach 2017-2018"  więcej »
  2019.12.07 - Zarząd Morskiego Portu Gdańsk i Port Lotniczy Gdańsk zapowiadają bliską współpracę W piątek w Gdańsku przedstawiciele Zarządu Morskiego Portu Gdańsk i Portu Lotniczego Gdańsk podpisali list intencyjny w sprawie współpracy przy wspieraniu budowy i efektywnego wykorzystania powstającego w gdańskim porcie morskim Portu Centralnego w Gdańsku. więcej »
  2019.12.07 - Zarzuty i areszt dla przemytników blisko 2 ton kokainy znalezionych w gdyńskim porcie [wideo] Sąd Rejonowy Gdańsk Południe przychylił się do wniosku prokuratury i wydał w piątek późnym wieczorem nakaz tymczasowego aresztowania dla zatrzymanych przez CBŚP i KAS podejrzanych o przemyt kokainy. Prokuratura postawiła im zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przemytu do Polski 1859 kg kokainy wartej około 2,2 mld zł. więcej »
  2019.12.07 - Ogromne pożary w pobliżu Sydney. Strażacy nie dają rady Olbrzymi pożar szalejący w pobliżu największego miasta Australii Sydney jest obecnie "zbyt duży aby go ugasić" - ostrzegli w piątek strażacy. Ratunkiem przed żywiołem jest tylko ewakuacja. Tegoroczne wyjątkowo tragiczne pożary przypisywane są globalnym zmianom klimatu. więcej »
  2019.12.07 - Polscy żeglarze blisko olimpijskiej kwalifikacji MŚ w klasie 49er [wideo] Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda w klasie 49erFX oraz Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w klasie 49er awansowali na 10. miejsca rozgrywanych w Auckland żeglarskich mistrzostw świata. Regaty zakończą się w niedzielę, a Polacy są blisko uzyskania kwalifikacji na igrzyska.  więcej »
  2019.12.07 - Liczba turystów nad Bałtykiem systematycznie rośnie Na obszarach nadmorskich z turystycznych obiektów noclegowych skorzystało w 2018 r. 5 mln 346 tys. osób, czyli więcej o 9,4 proc. niż w 2017 r., kiedy to nad morze przyjechało 4,9 mln osób - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego nad Bałtykiem w 2018 r. było o ponad 9 proc. turystów więcej (GUS).  więcej »
  2019.12.06 - Artyści namalowali 42 obrazy za pomocą 300-tonowego żurawia portowego Grupa Mantsinen, jedna z największych fińskich firm w branży urządzeń do przeładunku oraz firma Neste zajmująca się paliwami odnawialnymi, wspólnie z pomocą największego na świecie hydraulicznego dźwigu portowego i galerią sztuki Albright Knox prowadzą kampanie "Zero Exclusion" więcej »
  2019.12.06 - Azoty i Lotos znów wydłużyły obowiązywanie listu intencyjnego ws. Polimerów Grupa Azoty i jej spółki zależne - ZCh Police oraz GA Polyolefins - podpisały z Grupą Lotos aneks, wydłużający do 13 grudnia br. okres obowiązywania listu intencyjnego w sprawie finansowania projektu Polimery Police. To kolejne przedłużenie terminu. więcej »
  2019.12.06 - Wspólny Wysiłek – jak realizować projekt badawczo-rozwojowy (B+R) Spróbujmy wyobrazić sobie 42 Przedstawicieli z 15 krajów, którzy spotykają się, aby uzgodnić możliwości i omówić zasady współpracy w zakresie realizacji międzynarodowego programu w obszarze obronności. więcej »
  2019.12.06 - ECS nie wyda Narodowemu Muzeum Morskiemu Tablic 21 Postulatów Europejskie Centrum Solidarności nie wyda Narodowemu Muzeum Morskiemu Tablic z 21 postulatami strajku z sierpnia 1980 r. w Stoczni Gdańskiej - poinformował w piątek dyrektor ECS w Gdańsku Basil Kerski. Eksponat jest na wystawie w ECS od 2014 r. więcej »
  2019.12.06 - Projekt: pod nadzór Ministra Aktywów Państwowych trafią Specjalne Strefy Ekonomiczne Z projektu rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów wynika, że Minister Aktywów Państwowych będzie nadzorował dziesięć Specjalnych Stref Ekonomicznych. więcej »
  2019.12.06 - Japonia wyśle 270 żołnierzy marynarki wojennej do bliskowschodnich portów Japonia pracuje nad planem wysłania około 270 wojskowych na Bliski Wschód. Będą chronić jednostek płynących z/do kraju Kwitnącej Wiśni.  więcej »
  2019.12.06 - Mimo kontrowersji zaczęła się budowa naftociągu Trans Mountain Rozpoczęła się rozbudowa kontrowersyjnego rurociągu Trans Mountain, który ma transportować kanadyjską ropę z Alberty do Kolumbii Brytyjskiej, skąd surowiec ma być dostarczany na azjatyckie rynki. więcej »
  2019.12.06 - Na marszu w Madrycie oczekiwanych 850 organizacji ekologów i Greta Thunberg Według hiszpańskich i portugalskich mediów na piątkowym marszu w Madrycie z okazji szczytu klimatycznego COP25 pojawi się ponad 850 organizacji ekologicznych z całego świata. Manifestację ma poprowadzić młoda szwedzka aktywistka Greta Thunberg. więcej »
  2019.12.06 - Skarb Państwa kupi akcje Grupy Azoty Police z oferty na sfinansowanie polimerów Skarb Państwa obejmie akcje Grupy Azoty Police z oferty współfinansującej projekt Polimery Police. Spółka poinformowała o zawartej w czwartek ze Skarbem Państwa umowie inwestycyjnej na objęcie nowych akcji o wartości ok. 56,2 mln zł po cenie 10,2 zł. więcej »
  2019.12.06 - Rada Nadzorcza PGNiG ponownie ogłosiła konkurs na członków zarządu spółki Rada Nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska prezesa i czterech wiceprezesów zarządu. Trzyletnia kadencja zarządu kończy się 31 grudnia 2019 r. Poprzedni konkurs zakończono bez rozstrzygnięcia. więcej »
  2019.12.06 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ma zarządzać 19 spółkami Z projektu rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów wynika, że Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ma wykonywać prawa z akcji Skarbu Państwa w 19 spółkach. Są to przede wszystkim spółki stoczniowe. więcej »
  2019.12.06 - W pobliżu Falklandów odnaleziono wrak niemieckiego okrętu (foto) Niemiecki krążownik pancerny Scharnhorst z okresu pierwszej wojny światowej odnaleziony u wybrzeży Falklandów. O tym niezwykłym odkryciu poinformowała organizacja Falklands Maritime Heritage Trust.  więcej »
  2019.12.06 - Pierwsze wyścigi finałowe MŚ klas 49er i 49erFX za nami Trzy wyścigi rozegrały dzisiaj polskie załogi w mistrzostwach świata w klasie 49er i 49erFX. Wszystkie trzy nasze teamy ścigają się w złotej grupie, którą w każdej z klas tworzy 25 najlepszych załóg po eliminacjach. więcej »
  2019.12.06 - PP Porty Lotnicze wydłużają zapisy w wezwaniu na akcje Baltony do 24 stycznia Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze wydłużyło zapisy w wezwaniu do sprzedaży 100 proc. akcji Baltony do 24 stycznia - poinformowało Biuro Maklerskie PKO BP, pośredniczące w wezwaniu. więcej »
  2019.12.06 - Smyril Line wzmacnia swoją flotę i uruchamia nowe połączenie Smyril Line umacnia swoją działalność. Przewoźnik promowy poinformował o zakupie promu, który pomoże mu w obsłudze nowego połączenia. więcej »
  2019.12.06 - Turcy przechwycili zmierzający do Grecji ponton ze 111 migrantami Tureckie władze przechwyciły w czwartek na morzu w pobliżu miasta Ayvacik ponton ze 111 uchodźcami. Próbowali oni dotrzeć do greckiej wyspy Lesbos na Morzu Egejskim. Na łodzi było 93 Afgańczyków,11 Kongijczyków, 4 Malijczyków, 2 Senegalczyków i Syryjczyk. więcej »
  2019.12.06 - Ropa w USA nieznacznie tanieje Ropa w USA nieznacznie tanieje. Inwestorzy śledzą doniesienia z obrad przedstawicieli OPEC+ w Wiedniu - informują maklerzy. więcej »
  2019.12.05 - Prezes Portu Gdańskiego Eksploatacja: Nasz cel to przeładunki na poziomie 5 mln ton rocznie O inwestycjach, zmianach w strukturze firmy oraz wykorzystaniu potencjału poprzez właściwe zarządzenie kapitałem ludzkim rozmawiamy z Prezesem Zarządu Portu Gdańskiego Eksploatacja, Radosławem Stojek. więcej »
  2019.12.05 - Rosyjscy i chińscy szpiedzy zainteresowani infrastrukturą strategiczną Finlandii Obce wywiady są coraz bardziej zainteresowane infrastrukturą krytyczną w Finlandii, a w ostatnim czasie dodatkowo także fińską prezydencją w UE - wynika z opublikowanego w czwartek raportu służb specjalnych SUPO w tym kraju.  więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2019.12.06 - Nieruchomość inwestycyjna z MEW Sprzedam działki stanowiące piękny kompleks Zagrody Młyńskiej, z MEW, budynkiem jednorodzinnym, czterema budynkami gospodarczymi (jeden po całkowitym remoncie, trzy nowe), budynkiem gastronomii i... więcej »
  2019.12.06 - KRULEN - oprawa LED odporna na zanurzenie w wodzie do 20m Oferujemy do sprzedaży oprawę hermetyczną LED – MAGNON RL-1000-01 o najwyższym stopniu szczelności IP 69K . Oprawa może być myta gorącą wodą myjkami ciśnieniowymi. Dodatkowo dzięki stopniu... więcej »
  2019.12.06 - Boolean Sp. z o.o. - producent NMEA Buffers, Navigation Data Computing Unit, 4G LTE Modem - testowane i certyfikowane. Co oferujemy? ✔️ Rozdzielacze w różnych konfiguracjach wejść i wyjść ✔️ Modem 4G LTE do odbioru Internetu na pokładzie  ✔️ Komputer służący do transmisji sygnałów z... więcej »
  2019.12.05 - TECHNOZBYT* Filce techniczne* Fibra * Pakuły* Len czesany * Płyty korkowe i korkowo-gumowe * Włókniny z włókna szklanego * Płyty z włókna * Szczeliwa kanalizacyjne Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2019.12.05 - * Płyty uszczelkarskie firm: KLINGER, POLONIT, GAMBIT * Gotowe uszczelki * Szczeliwa Gambit, Polonit- TECHNOZBYT Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2019.12.05 - Sygnalizatory optyczne i akustyczne w wersji morskiej, lądowej, Ex Wybór produktów firmy E2S - do pobrania w całości ze strony: http://www.sealab.pl/page/pl/sygnalizatory_optyczne_i_akustyczne_wersji_ex - uszeregowany według kategorii z załączonymi... więcej »
  2019.12.05 - Boolean Sp. z o.o. - producent NMEA Buffers, Navigation Data Computing Unit, 4G LTE Modem - testowane i certyfikowane. Co oferujemy? ✔️ Rozdzielacze w różnych konfiguracjach wejść i wyjść ✔️ Modem 4G LTE do odbioru Internetu na pokładzie  ✔️ Komputer służący do transmisji sygnałów z... więcej »
  2019.12.05 - SOW-YACHT- elementy ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej Firma Sow-Yacht posiada długoletnie doświadczenie w obróbce stali kwasoodpornej i nierdzewnej. Produkujemy: - osprzęt żeglarski ( bosaki, dulki, knagi, zawiasy, zapinki, ucha cumownicze,... więcej »
  2019.12.05 - Zintegrowany System Detekcji Gazu i Pożaru - SEALAB Sp. z o.o. Sealab Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni, ul. Koperkowa 57 istnieje od 1990 roku. Firma zajmuje się projektowaniem i montażem instalacji systemów automatyki w przemyśle stoczniowym, przemyśle... więcej »
  2019.12.05 - CHEMTEC - chemia okrętowa, materiały sorpcyjne CHEMIA KKRĘTOWA/ MARINE CLEANING CHEMICALS- utrzymanie, remonty, konserwacja jednostek pływających MATERIAŁY SORPCYJNE/ OIL& CHEMICALS ABSORBENTS- neutralizacja rozlewów,... więcej »
  2019.12.05 - System złączy rurowych TEEKAY - najwyższa jakość, szybkie dostawy TROYMARINE Sp. z o. o. jako dystrybutor generalny na Polskę od wielu lat specjalizuje się w dostawach złączy rurowych TEEKAY produkcji angielskiej firmy Taylor Kerr Couplings Ltd. Złącza... więcej »
  2019.12.05 - Operat Przeciwpożarowy Zgodnie z aktualizacją z dnia 5 września 2018 ustawy o odpadach aby uzyskać zezwolenie na zbieranie odpadów i zezwolenie na przetwarzanie odpadów niezbędne jest dołączenie do wniosku... więcej »
  2019.12.05 - THORDON Compac - Łożyska Linii Wału Smarowane Wodą THORDON Łożyska Linii Wału Łożyska linii wału THORDON są dostępne w czterech gatunkach i wielu konfiguracjach umożliwiających optymalne dostosowanie się do konkretnych zastosowań i... więcej »
  2019.12.05 - VERG usługi skręcania i rozkręcania połączeń śrubowych z kontrolowanym momentem Verg oferuje usługi polegające na skręcaniu oraz rozkręcaniu połączeń śrubowych przy użyciu kluczy hydraulicznych.  Dysponujemy szerokim zakresem kluczy hydraulicznych oraz pneumatycznych... więcej »
  2019.12.05 - Firma SUPON oferuje usługi na rynku lądowym Firma SUPON świadczy następujace usługi: - zabezpieczenia przeciwpożarowe, - systemy przeciwpożarowe, - zabezpieczenia przeciwpożarowe budynków, - ochrona przeciwpożarowa, - ochrona... więcej »
  2019.12.05 - Interatywny system sygnalizacji pożaru AutroSafe System AutroSafe - Pierwszy, w pełni sieciowy interaktywny system który weryfikuje sam siebie... Ponownie, Autronica Fire and Security okazała się liderem innowacji technologicznych. Z dumą... więcej »
  2019.12.04 - KRULEN Technika Świetlna - oprawa BASEL LED EX strefa 2 i 22 Oferujemy do sprzedaży diodowe oprawy przeciwwybuchowe BASEL LED EX niemieckiej firmy NORKA GmbH. Oprawy przeciwwybuchowe BASEL LED EX , przeznaczone są do pracy w środowisku zagrożonym... więcej »
  2019.12.04 - SOW-YACHT - cięcie strumieniem wody Oferujemy szybkie i tanie cięcie materiałów strumieniem wody. • zakres cięcia elementów 1250x2500 m  • grubość materiałów ciętych do 150 mm •... więcej »
  2019.12.04 - Kredyt hipoteczny dla marynarzy. GBP, USD, EUR, SEK, NOK   KREDYT BANKOWY. ZAKUP / BUDOWA DOMU ; ZAKUP APARTAMENTU / MIESZKANIA Zapraszam po przeliczenie kredyty i informacje o potrzebnych dokumentach i całym procesie kredytowym.Jeśli... więcej »
  2019.12.04 - Łożyska ślizgowe kanadyjskiej firmy THORDON Bearings Inc. THORDON Bearings Inc.   jest kanadyjską firmą rodzinną założoną w roku 1911., która zajmuje się projektowaniem i produkcją szerokiej gamy łożysk polimerowych i elementów... więcej »
  2019.12.03 - Zespół sprężarek śrubowa tłokowa zbiornik książka UDT Sprzedam sprężarkę śrubową oraz kompresor tłokowy 500L z aktualnym wpisem do UDT jako zespół sprężarek. W komplecie: 1. Sprężarka śrubowa WAN Gdynia sprawna stan bdb, zakupiona nowa w... więcej »
  2019.12.03 - Szlifierka do gniazd zaworowych Chris Marine MSD Sprzedam szlifierkę do gniazd zaworowych Chris Marine MSD, używana, sprawna w dobrym stanie. W komplecie druga również sprawna szlifierka, ściernice, akcesoria, aluminiowy case z... więcej »
  2019.12.03 - Morskie oczyszczalnie ścieków zgodne z IMO MARPOL MPEC.227(64), odsalarki wody morskiej   Firma  Airmech  wyłączny dystrybutor wyposażenia na jachty oraz statki morskie, oferuje urządzenia najlepszych, światowych producentów branży morskiej.... więcej »
  2019.12.03 - Łódź plastikowa koloru zielonego z dwoma wiosłami Opis: w siedzibie Urzędu Skarbowego w Radziejowie, ul. Rolnicza 6, pok. nr 26 odbędzie się pierwsza licytacja - ruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa, na podstawie prawomocnego... więcej »
  2019.12.03 - VERG usługi skręcania i rozkręcania połączeń śrubowych z kontrolowanym momentem Verg oferuje usługi polegające na skręcaniu oraz rozkręcaniu połączeń śrubowych przy użyciu kluczy hydraulicznych.  Dysponujemy szerokim zakresem kluczy hydraulicznych oraz pneumatycznych... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail

Najczęściej czytane

gospodarkamorska.tv Facebook