Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powszednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2020.03.31 - Szkoła Morska w Gdyni: Edukacja morska w dobie koronawirusa 20 marca, Rząd wprowadził w Polsce stan epidemii. Jednocześnie, zajęcia w szkołach i na uczelniach zostały wstrzymane co najmniej do Świąt Wielkanocnych. Od poniedziałku, 25 kwietnia nauczyciele i uczniowie mają obowiązek realizacji programu. Jak wyglądają zajęcia przez internet? Co z certyfikatami potrzebnymi do pracy marynarzom? Dlaczego świat nie mógłby istnieć bez shippingu? O tym, jak wygląda edukacja morska w dobie koronawirusa opowiedział nam dyrektor Szkoły Morskiej w Gdyni, kpt. ż.w. Alfred Naskręt.    więcej »
  2020.03.31 - Historia zobowiązuje - Port Gdynia na fali wzrostów i inwestycji Adam Meller TOP Managerem Pomorza: „W setną rocznicę zaślubin Polski z morzem Port Gdynia jest w doskonałej kondycji i po raz kolejny z rzędu odnotowuje rekordowe przeładunki. Dzięki zaślubinom sprzed wieku za dwa lata będziemy mogli świętować 100-lecie Portu Gdynia.”  więcej »
 
  Wiadomości
  2020.04.02 - MF o rozwiązaniach podatkowych w Tarczy Antykryzysowej Dłuższy czas na złożenie deklaracji PIT, zaniechanie poboru opłaty prolongacyjnej, wsteczne rozliczenie strat - to niektóre rozwiązania podatkowe zawarte w Tarczy Antykryzysowej, opisane w czwartkowym komunikacie Ministerstwa Finansów. więcej »
  2020.04.02 - Floryda przyjmie statki Zaandam i Rotterdam, na pokładzie których wykryto Covid-19 Floryda pozwoli zacumować w swym porcie brytyjsko-amerykańskim statkom wycieczkowym MS Zaandam i Rotterdam, na których wykryto przypadki zakażenia koronawirusem. Część pasażerów będzie mogła zejść na ląd - podała w czwartek amerykańska telewizja NBC. więcej »
  2020.04.02 - Mimo kryzysu Covid-19 w polskich stoczniach praca wre. Karstensen Shipyard Poland realizuje kilka budów statków jednocześnie [foto, wideo] Mimo trudności spowodowanych obecną sytuacją w kraju i na świecie prace przy budowie kadłubów statków rybackich w stoczni Karstensen Shipyard Poland w Gdyni są kontynuowane z zachowaniem  obowiązujących obostrzeń sanitarnych. więcej »
  2020.04.02 - Wzburzone wody branży wycieczkowców. Statki utknęły na oceanach Pandemia koronawirusa wywarła olbrzymi wpływ na branżę turystyczną. Armatorzy wycieczkowców odwołują rejsy przynajmniej do maja i nie mają pewności, kiedy będą mogli je przywrócić. W dodatku, co najmniej dziesięć statków wciąż pozostaje na wodach mórz i oceanów w związku z odmowami ich przyjęcia przez kolejne porty. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta, tym bardziej, że na niektórych jednostkach stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem.  więcej »
  2020.04.02 - Straż Graniczna uratowała trzytygodniową fokę Funkcjonariusze Straży Granicznej znaleźli odwodnioną młodą fokę na plaży na Mierzei Wiślanej. Zwierzę prawdopodobnie zbyt szybko odłączyło się od matki. Foczy samiec jest już na rehabilitacji w Stacji Morskiej w Helu. więcej »
  2020.04.02 - PŚ w żeglarstwie - odwołano finałowe regaty w Japonii Z powodu koronawirusa międzynarodowa federacja, w porozumieniu z japońskimi organizatorami, odwołała zaplanowane na 14-21 czerwca finałowe regaty żeglarskiego Pucharu Świata. Zawody miały się odbyć na olimpijskim akwenie w Enoshimie. więcej »
  2020.04.02 - PERN przygotował antykryzysowy pakiet ułatwień dla wykonawców inwestycji PERN przygotował antykryzysowy pakiet ułatwień dla podmiotów realizujących inwestycje na rzecz tej spółki. Chodzi m.in. o możliwość zmian w umowach, które obejmowałyby, np. skrócenie terminów płatności faktur czy maksymalne przyspieszenia przelewów - podał w czwartek PERN. więcej »
  2020.04.02 - UWAGA: PIT marynarza za rok 2019 do dnia 31.05.2020 roku 1 kwietnia 2020 roku zaczęła obowiązywać ustawa z dnia 31 marca 2020 roku o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.  więcej »
  2020.04.02 - Zmiana klimatu: środowisko morskie i rybołówstwo Nasze życie zależy od oceanów. Jest to prawda niezależnie od tego czy mieszkamy niedaleko wybrzeża czy tysiące kilometrów od niego.  więcej »
  2020.04.02 - Minister infrastruktury zatwierdził drogowe inwestycje za ponad 439 mln zł Minister infrastruktury zatwierdził do realizacji 11 programów inwestycyjnych, które będą realizowane na drogach krajowych. Łączny koszt tych projektów to ponad 439 mln zł - poinformował w czwartek w komunikacie resort infrastruktury. więcej »
  2020.04.02 - Największy kontenerowiec świata wejdzie na szlak handlowy pod koniec kwietnia Dostawa dwunastu największych w świecie kontenerowców o pojemności 24 000 TEU dla HMM nie zostanie opóźniona z powodu pandemii koronawirusa. "Pierwszy z nich wejdzie na szlak handlowy Azja-Europa Północna już pod koniec kwietnia, a pozostałe mają być sukcesywnie dostarczane do września tego roku" - poinformował rzecznik południowokoreańskiego przedsiębiorstwa żeglugowego HMM. więcej »
  2020.04.02 - Armatorzy wędkarscy: po ustąpieniu koronawirusa będziemy blokować porty Po ustąpieniu koronawirusa statki należące do armatorów wędkarskich będą blokować porty - zapowiedział w rozmowie z PAP Michał Niedźwiecki ze Sztabu Kryzysowego Rybołówstwa Rekreacyjnego. Trudna sytuacja armatorów wynika z zakazu połowu dorsza na Bałtyku. więcej »
  2020.04.02 - Członek załogi CMA CGM Marco Polo bez koronawirusa Członek załogi gigantycznego kontenerowca CMA CGM Marco Polo nie jest zakażony koronawirusem. Francuski armator poinformował dziś o negatywnych wynikach testów.   więcej »
  2020.04.02 - Pandemia Covid-19, a marynarze-pakiet usług prawnych W odpowiedzi na Państwa liczne zapytania oraz prośby poniżej przedstawiamy pakiet usług prawnych, który ma celu ustalenie sytuacji prawnej marynarza i jego rodziny w związku z pandemią koronawirusa (Covid-19).  więcej »
  2020.04.02 - Prezydent podpisał postanowienie o udziale polskiego kontyngentu w operacji EUNAVFOR na Morzu Śródziemnym Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie o udziale Polskiego Kontyngentu Wojskowego w nowej operacji EUNAVFOR MED "Irini" - poinformowało w środę na Twitterze Biuro Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W unijnej operacji weźmie udział 120 żołnierzy i pracowników oraz samolot B-28B1R. więcej »
  2020.04.02 - Premier: Tarcza Antykryzysowa pozwoli polskiej gospodarce i firmom przetrwać kryzys Tarcza Antykryzysowa łączy w sobie działania na różnych polach - tak, aby pozwolić polskiej gospodarce i firmom przetrwać ten kryzys na nieznaną dotychczas skalę - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. więcej »
  2020.04.02 - Przyłbice dla szpitali od Akademii Marynarki Wojennej Akademia Marynarki Wojennej wykonała i przekazała szpitalowi w Kartuzach kilkadziesiąt przyłbic ochronnych dla personelu medycznego; do końca tygodnia wytworzy i przekaże kolejne – poinformował rzecznik prasowy AMW kmdr por. Wojciech Mundt. więcej »
  2020.04.02 - Udaremniony przemyt 60 kg kokainy w porcie w Gdańsku i w Rotterdamie Dzięki współpracy CBŚP, KAS, Europolu i FIOD z Niderlandów przejęto 60 kg kokainy, która miała trafić na europejski czarny rynek. Funkcjonariusze zapobiegli przemytowi narkotyków w marcu. Pierwsze przejęcie kokainy nastąpiło w Rotterdamie, a kolejne w Gdańsku. Okoliczności sprawy narkotyków znalezionych w Polsce wyjaśnia Prokuratura Okręgowa w Warszawie. więcej »
  2020.04.02 - Ropa na giełdzie w Nowym Jorku zyskuje Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw zyskuje wraz z innymi aktywami po odbiciu na globalnych rynkach finansowych. Działania podejmowane przez rządy na świecie, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa, powodują jednak coraz mocniejsze ograniczenie globalnego popytu na paliwa - podają maklerzy. więcej »
  2020.04.02 - MGMiŻŚ: Epidemia COVID-19 uderzy w branże morską ale jej nie powali [analiza] Pomimo trudnego czasu, jaki przyniosła w światowej gospodarce pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, branża morska może spoglądać w przyszłość z ostrożnym optymizmem. Ponad perspektywą krótkoterminową, zdominowaną przez negatywne skutki gospodarcze epidemii, zarysowują się trendy sprzyjające stabilizacji i podtrzymaniu koniunktury w gospodarce morskiej. więcej »
  2020.04.02 - Od 1 kwietnia formalna likwidacja Urzędu Morskiego w Słupsku Od 1 kwietnia 2020 r. Urząd Morski w Słupsku formalnie przestał istnieć. Rozporządzenia w sprawie zniesienia Urzędu Morskiego w Słupsku oraz w sprawie określenia terytorialnego zakresu działania dyrektorów i siedzib urzędów morskich podpisał 15 stycznia 2020 r., minister MGMiŻŚ Marek Gróbarczyk. więcej »
  2020.04.02 - Kanał Panamski wysłał tysiące pracowników do domu Strażnicy globalnych szlaków handlowych próbują utrzymać przepływ towarów, jednocześnie próbując zminimalizować zagrożenia dla zdrowia swoich pracowników. więcej »
  2020.04.02 - Poziom magazynowania ropy na morzu zbliża się do poziomu z 2009 roku Handlujący ropą naftową przechowują aż 80 milionów baryłek ropy na zbiornikowcach na morzu, a kolejne statki są poszukiwane, ponieważ składowiska lądowe szybko zapełniają się z powodu globalnego nadmiaru zapasów. więcej »
  2020.04.02 - Południowoafrykańskie porty pozostaną otwarte pomimo wprowadzonej blokady Porty Republiki Południowej Afryki pozostają otwarte na wszystkie rodzaje ładunków pomimo 21-dniowej blokady w całym kraju, chociaż najważniejsze towary powinny być traktowane priorytetowo - poinformował w komunikacie Departament Transportu. więcej »
  2020.04.02 - Chińskie porty szykują się na kolejne uderzenie, po tym jak rozprzestrzenianie się pandemii hamuje eksport Chińskie porty i firmy żeglugowe przygotowują się na drugą falę zakłóceń w łańcuchu dostaw, które mogą być głębsze i dłuższe niż w czasie blokady kraju z powodu epidemii koronawirusa. Globalne rozprzestrzenianie się wirusa dławi bowiem popyt międzynarodowy. więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2020.04.02 - Kredyt hipoteczny dla marynarzy. GBP, USD, EUR, SEK, NOK   KREDYT BANKOWY. ZAKUP / BUDOWA DOMU ; ZAKUP APARTAMENTU / MIESZKANIA Zapraszam po przeliczenie kredyty i informacje o potrzebnych dokumentach i całym procesie kredytowym.Jeśli... więcej »
  2020.04.02 - KRULEN - oprawa FULDA LED IP 69K do kanałów montażowych Oferujemy do sprzedaży lampę kanałową FULDA LED o stopniu szczelności IP 69K (może być myta myjkami wysokociśnieniowymi), do oświetlania kanałów rewizyjnych i montażowych w halach... więcej »
  2020.04.02 - Zintegrowany System Detekcji Gazu i Pożaru - SEALAB Sp. z o.o. Sealab Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni, ul. Koperkowa 57 istnieje od 1990 roku. Firma zajmuje się projektowaniem i montażem instalacji systemów automatyki w przemyśle stoczniowym, przemyśle... więcej »
  2020.04.02 - CHEMTEC - chemia okrętowa, materiały sorpcyjne CHEMIA KKRĘTOWA/ MARINE CLEANING CHEMICALS- utrzymanie, remonty, konserwacja jednostek pływających MATERIAŁY SORPCYJNE/ OIL& CHEMICALS ABSORBENTS- neutralizacja rozlewów,... więcej »
  2020.04.02 - System złączy rurowych TEEKAY - najwyższa jakość, szybkie dostawy TROYMARINE Sp. z o. o. jako dystrybutor generalny na Polskę od wielu lat specjalizuje się w dostawach złączy rurowych TEEKAY produkcji angielskiej firmy Taylor Kerr Couplings Ltd. Złącza... więcej »
  2020.04.02 - Łożyska ślizgowe kanadyjskiej firmy THORDON Bearings Inc. THORDON Bearings Inc.   jest kanadyjską firmą rodzinną założoną w roku 1911., która zajmuje się projektowaniem i produkcją szerokiej gamy łożysk polimerowych i elementów... więcej »
  2020.04.02 - Operat Przeciwpożarowy Zgodnie z aktualizacją z dnia 5 września 2018 ustawy o odpadach aby uzyskać zezwolenie na zbieranie odpadów i zezwolenie na przetwarzanie odpadów niezbędne jest dołączenie do wniosku... więcej »
  2020.04.02 - Ładowarki, zasilacze, inwertery, prostowniki Schneider-Electric, szerokie zastosowanie, bardzo wysoka jakość Od niedawna na rynku polskim pojawiły się nowe urządzenia zasilające marki Schneider-Electric. Występujące pod marką Xantrex urządzenia reprezentują najwyższą jakość wykonania oraz najnowsze... więcej »
  2020.04.02 - SOW-YACHT- obróbka skrawaniem Firma Sow-Yacht wykonuje wszelkiego rodzaju prace z zakresu obróbki mechanicznej. Skomplikowane elementy wytwarzamy przy pomocy nowoczesnych urządzeń sterowanych numerycznie (CNC).... więcej »
  2020.04.02 - VERG usługi skręcania i rozkręcania połączeń śrubowych z kontrolowanym momentem Verg oferuje usługi polegające na skręcaniu oraz rozkręcaniu połączeń śrubowych przy użyciu kluczy hydraulicznych.  Dysponujemy szerokim zakresem kluczy hydraulicznych oraz pneumatycznych... więcej »
  2020.04.02 - Firma SUPON oferuje usługi na rynku lądowym Firma SUPON świadczy następujace usługi: - zabezpieczenia przeciwpożarowe, - systemy przeciwpożarowe, - zabezpieczenia przeciwpożarowe budynków, - ochrona przeciwpożarowa, - ochrona... więcej »
  2020.04.02 - Interatywny system sygnalizacji pożaru AutroSafe System AutroSafe - Pierwszy, w pełni sieciowy interaktywny system który weryfikuje sam siebie... Ponownie, Autronica Fire and Security okazała się liderem innowacji technologicznych. Z dumą... więcej »
  2020.04.02 - Badania nieniszczące Navitest specjalizuje się w wykonywaniu badań i inspekcji konstrukcji spawanych, odkuwek, odlewów i wyrobów hutniczych. Poczynając od prostych pomiarów: zawartości ferrytu,... więcej »
  2020.04.02 - Mapowanie korozji Mapowanie korozji jest techniką, która odwzorowuje strukturę przestrzenną materiału i identyfikuje różnice grubości spowodowane korozją. Korozja to pogorszenie stanu materiału... więcej »
  2020.04.02 - Badania radiograficzne Metoda radiograficzna (RT, X-ray) umożliwia wykrycie wewnętrznych wad objętościowych (braki przetopów, porowatości, zażużlenia) w różnorodnych materiałach. Najpopularniejsze... więcej »
  2020.04.01 - * Włókniny z włókna szklanego * Szczeliwa kanalizacyjne * Płyty z włókna szklanego * Płyty korkowe i korkowo-gumowe * Filce techniczne * Pakuły * Fibra * Len czesany - TECHNOZBYT Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2020.04.01 - TECHNOZBYT - * Płyty uszczelkarskie firm: KLINGER, POLONIT, GAMBIT* Szczeliwa Gambit, Polonit * Gotowe uszczelki Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2020.04.01 - Sygnalizatory optyczne i akustyczne w wersji morskiej, lądowej, Ex Wybór produktów firmy E2S - do pobrania w całości ze strony: http://www.sealab.pl/page/pl/sygnalizatory_optyczne_i_akustyczne_wersji_ex - uszeregowany według kategorii z załączonymi... więcej »
  2020.04.01 - SOW-YACHT- elementy ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej Firma Sow-Yacht posiada długoletnie doświadczenie w obróbce stali kwasoodpornej i nierdzewnej. Produkujemy: - osprzęt żeglarski ( bosaki, dulki, knagi, zawiasy, zapinki, ucha cumownicze,... więcej »
  2020.04.01 - KRULEN - lampa kanałowa BEBRA LED IP68 1 m Oferujemy do sprzedaży lampę kanałową BEBRA LED o stopniu szczelności IP 68 1 m , do oświetlania kanałów rewizyjnych i montażowych w halach remontowych i w stoczniach. Oprawa ma regulowany... więcej »
  2020.04.01 - THORDON Compac - Łożyska Linii Wału Smarowane Wodą THORDON Łożyska Linii Wału Łożyska linii wału THORDON są dostępne w czterech gatunkach i wielu konfiguracjach umożliwiających optymalne dostosowanie się do konkretnych zastosowań i... więcej »
  2020.04.01 - VDO Marine + NMEA2000 - wskaźniki i wyświetlacze morskie Firma VDO Marine wytwarza oraz dostarcza jachtowe rozwiązania do łodzi rekreacyjnych oraz komercyjnych od 1958 roku, co czyni ją jednym z najstarszych dostawców na rynku marynistycznym. W... więcej »
  2020.03.31 - SOW-YACHT - cięcie strumieniem wody Oferujemy szybkie i tanie cięcie materiałów strumieniem wody. • zakres cięcia elementów 1250x2500 m  • grubość materiałów ciętych do 150 mm •... więcej »
  2020.03.31 - KRULEN Technika Świetlna - oprawa LED do suwnic portowych i dźwigów Oferujemy do sprzedaży wysokiej mocy, wstrząsoodporne oprawy oświetleniowe LED CENTAURUS do specjalnych zastosowań, produkowane przez niemiecką firmę NORKA GmbH. Oprawy przeznaczone są do... więcej »
  2020.03.26 - KRULEN - oprawa FULDA LED IP 69K do kanałów montażowych Oferujemy do sprzedaży lampę kanałową FULDA LED o stopniu szczelności IP 69K (może być myta myjkami wysokociśnieniowymi), do oświetlania kanałów rewizyjnych i montażowych w halach... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail

Najczęściej czytane

gospodarkamorska.tv Facebook