Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powrzednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2019.03.20 - Statki autonomiczne w niedalekiej przyszłości będą pływały po morzach, oceanach i jeziorach. Konferencja „Autonomous ships – Inevitable reality at sea” Statki autonomiczne, tak jak pojazdy autonomiczne, w niedługiej przyszłości będą pływały po morzach i oceanach, a także po jeziorach. Mamy już autonomiczne platformy, wiele automatyzacji wprowadzamy w naszym najbliższym otoczeniu i to samo czeka nas także na rynku morskim – powiedział prof. Marek Grzybowski, przewodniczący zarządu Baltic Sea & Space Cluster, podczas konferencji „Autonomous ships – Inevitable reality at sea”, która we wtorek odbyła się na Politechnice Gdańskiej. Jej uczestnicy rozmawiali m.in. o możliwościach wdrażania bezzałogowych obiektów pływających z wykorzystaniem technologii satelitarnych, a także o potencjale polskiego przemysłu w tym zakresie.  więcej »
  2019.03.08 - Ekologiczne i inteligentne porty przyszłości. Transport Week 2019 Wpływ innowacyjnych procesów na rozwój sektora portowego, cyfryzacja, autonomiczna żegluga i brexit. To tylko niektóre tematy poruszane podczas tegorocznej edycji Transport Week. Trzydniowa konferencja zakończyła się w czwartek w Gdyni.  więcej »
 
  Wiadomości
  2019.03.20 - Włochy: Statek z 49 migrantami zawinął do portu na Lampedusie Do portu na włoskiej wyspie Lampedusa wpłynął we wtorek wieczorem statek organizacji pozarządowej z 49 migrantami, którzy zostali zabrani z pontonu na wodach Libii. Na wniosek prokuratury statek został skonfiskowany, a jego załoga będzie przesłuchana. więcej »
  2019.03.20 - USA/Trump: Rozmowy z Chinami „idą bardzo, bardzo dobrze” Prezydent Donald Trump oświadczył we wtorek, że rozmowy handlowe USA z Chinami "idą bardzo, bardzo dobrze". Odpowiedział tak na pytanie zadane mu na zakończenie konferencji prasowej, na której wystąpił z brazylijskim prezydentem Jairem Bolsonaro. więcej »
  2019.03.20 - Hyundai Engineering wstępnie wybrany do realizacji projektu Polimery Police Zarząd PDH Polska wybrał wstępnie do realizacji projektu Polimery Police spółkę Hyundai Engineering - poinformowały Zakłady Chemiczne Police. Całkowity budżet związany z realizacją projektu nie powinien przekroczyć 1,52 mld euro, a zakończenie jego realizacji planowane jest na IV kwartał 2022 r. więcej »
  2019.03.20 - PGZ: Potrzeba 2 mld zł na inwestycje Polska Grupa Zbrojeniowa wymaga ok. 2 mld zł inwestycji, by być konkurencyjna – powiedział prezes Grupy Witold Słowik. Prezes PGZ i wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz przedstawili senackiej komisji obrony informację o planach rozwoju PGZ. więcej »
  2019.03.20 - UE przyjęła awaryjne rozwiązania prawne na wypadek twardego brexitu Państwa UE przyjęły we wtorek awaryjne rozwiązania prawne na wypadek wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez umowy. Chodzi o przepisy dotyczące przewoźników, studentów i innych korzystających z programu Erasmus, a także pracowników. więcej »
  2019.03.20 - Statki autonomiczne w niedalekiej przyszłości będą pływały po morzach, oceanach i jeziorach. Konferencja „Autonomous ships – Inevitable reality at sea” (foto, wideo) Statki autonomiczne, tak jak pojazdy autonomiczne, w niedługiej przyszłości będą pływały po morzach i oceanach, a także po jeziorach. Mamy już autonomiczne platformy, wiele automatyzacji wprowadzamy w naszym najbliższym otoczeniu i to samo czeka nas także na rynku morskim – powiedział prof. Marek Grzybowski, przewodniczący zarządu Baltic Sea & Space Cluster, podczas konferencji „Autonomous ships – Inevitable reality at sea”, która we wtorek odbyła się na Politechnice Gdańskiej. Jej uczestnicy rozmawiali m.in. o możliwościach wdrażania bezzałogowych obiektów pływających z wykorzystaniem technologii satelitarnych, a także o potencjale polskiego przemysłu w tym zakresie. więcej »
  2019.03.19 - Największa bunkierka LNG na świecie już po pierwszym bunkrowaniu Największy na świecie statek dostawczy LNG Kairos przeprowadził pierwszą operację bunkrowania nowego promu MS Visborg w porcie Visby. więcej »
  2019.03.19 - Kanał Panamski wsparł globalną inicjatywę obniżania śladu węglowego w żegludze Kanał Panamski dołączył Global Industry Alliance (GIA) w celu wsparcia obniżenia śladu węglowego w żegludze. więcej »
  2019.03.19 - Stację kolejową Gdynia Port przebuduje Budimex. Ogłoszono zwycięzcę przetargu Budimex zwycięzcą przetargu na roboty budowlane na stacji Gdynia Port. Oferta spółki za prawie 1,5 mld zł netto uznana została przez PKP PLK za najkorzystniejszą. Prace będą realizowane w ramach projektu „Poprawa dostępu kolejowego do portu morskiego w Gdyni”. więcej »
  2019.03.19 - Statek „Danuta” wpłynął wprost pod zamykającą się kładkę na Ołowiankę. Dwie osoby oskarżone (wideo) Kierujący statkiem oraz operator kładki odpowiedzą za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu wodnym. To wyniki śledztwa, jakie Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście przeprowadziła po tym, jak dwa lata temu rozpędzony statek „Danuta” z pasażerami na pokładzie wpłynął wprost pod zamykającą się kładkę na Ołowiankę. Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Obaj mężczyźni nie przyznają się do winy, złożyli wyjaśnienia. więcej »
  2019.03.19 - Hapag-Lloyd przerobi duży kontenerowiec na napęd LNG. To będzie pierwsza taka konwersja w historii Niemiecki armator Hapag-Lloyd ujawnił, że planuje zmodernizować kontenerowiec Sajir o ładowności 15 tys. TEU na napęd LNG. więcej »
  2019.03.19 - Nowa lista rajów podatkowych a rozliczenie marynarza w Polsce za rok 2018 Wielu marynarzy posiadających polską rezydencję podatkową jest przekonanych, że praca najemna na statkach eksploatowanych przez przesiębiorców posiadających faktyczne zarządy w tzw. „rajach podatkowych” (np. Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Hongkong, Bahrajn, Monako, Liberia etc.) skutkuje dla nich brakiem powstania obowiązku podatkowego w Polsce. Niestety z uwagi na fakt, iż kraje/terytoria te są szczególnymi reżimami podatkowymi, w których funkcjonują liczne regulacje mające umożliwić podatnikom uzyskującym dochody lub zyski z tych krajów jak najniższe obciążenia podatkowe lub całkowite zwolnienie poprzez tzw. zachęty podatkowe, polski aparat skarbowy, na przestrzeni ostatnich lat, zwrócił szczególną uwagę na ww. terytoria lub kraje. więcej »
  2019.03.19 - Maersk zmienia strategię. Mniej fuzji i przejęć, więcej inwestycji w innowacje ekologiczne Duński koncern żeglugowy, Maersk, nie zamierza poszukiwać okazji do przejęć i fuzji przez długi czas – stwierdził prezes spółki, Soren Skou. więcej »
  2019.03.19 - Wystawa w 50. rocznicę rejsu dookoła świata Leonida Teligi Kilkadziesiąt eksponatów - książki, czasopisma, wycinki prasowe i zdjęcia - zgromadzono na otwartej we wtorek w PAN Bibliotece Gdańskiej wystawie, zorganizowanej dla uczczenia 50. rocznicy samotnego rejsu dookoła świata Leonida Teligi. więcej »
  2019.03.19 - Wartość transakcji zakupu DCT Gdańsk to ponad 5 mld zł Wartość transakcji zakupu DCT Gdańsk to ponad 5 mld zł, a 2 mld zł zostanie zainwestowane w najbliższych latach w rozbudowę infrastruktury DCT - poinformował prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. W konsorcjum przejmującym DCT fundusz ma 30 proc. udziałów. więcej »
  2019.03.19 - Morawiecki o zakupie DCT Gdańsk: dzięki tej inwestycji będziemy wzmacniać pozycję Polski w światowym handlu Dzięki tej inwestycji będziemy wzmacniać pozycję Polski w światowym handlu i uzyskamy większe możliwości eksportowe dla naszych firm - tak premier Mateusz Morawiecki ocenił dla PAP przejęcie największego polskiego terminalu kontenerowego przez PFR i dwie firmy zagraniczne. więcej »
  2019.03.19 - Położono stępkę pod jednostkę dla Departamentu Obrony Republiki Południowej Afryki W sobotę, 23 lutego w Damen Shipyards Cape Town (DSCT) odbyła się ceremonia położenia stępki, rozpoczynająca budowę pierwszego z trzech przybrzeżnych wielozadaniowych statków patrolowych (MMIPV) dla Departamentu Obrony Republiki Południowej Afryki. Jednostki te pomogc chronic kraj przez zagrożeniami takimi jak handel ludźmi, nielegalne połowy i piractwo, a także wspierać tworzenie miejsc pracy i rozwój przedsiębiorstw. więcej »
  2019.03.19 - Wencon - środki do napraw i regeneracji wielu powierzchni Początki  duńskich produktów Wencon® sięgają lat 80-tych ubiegłego wieku. Produkt doskonale wpasował się w potrzeby i realia rynku morskiego i do dnia dzisiejszego utrzymuje się w czołówce tego typu produktów na świecie  więcej »
  2019.03.19 - Nowy dowódca ORP Drużno Dzisiaj, wtorek 19 lutego, w świnoujskim Porcie Wojennym odbyła się uroczystość objęcia obowiązków dowódcy ORP Drużno. Nowym dowódcą okrętu wchodzącego w skład 12. Dywizjonu Trałowców został kapitan marynarki Krzysztof Mierzejewski. więcej »
  2019.03.19 - Dołącz do mistrzowskiej załogi! Rusza nabór na wolontariuszy Młodzieżowych MŚ World Sailing Złap wiatr w żagle i zostań częścią zespołu organizacyjnego Hempel Młodzieżowych Mistrzostw Świata World Sailing w żeglarstwie, które w dniach 13-20 lipca 2019 roku odbędą się w Gdyni. więcej »
  2019.03.19 - Włochy: Premier broni w parlamencie umowy w sprawie chińskiej Inicjatywy Pasa i Szlaku Premier Włoch Giuseppe Conte oświadczył we wtorek w parlamencie, że żadnego ryzyka nie niesie ze sobą porozumienie, jakie jego kraj zawrze z ChRL w sprawie poparcia dla Inicjatywy Pasa i Szlaku. Ten wielki chiński program inwestycyjny krytykuje opozycja. więcej »
  2019.03.19 - Co jest paliwem dla rozwoju firm transportowych w Polsce? Koszty transportu rosną, a prognozy dla branży nie są pocieszające. Ze względu na zmianę otoczenia gospodarczego eksperci przewidują zwyżkę upadłości i restrukturyzacji przedsiębiorstw na poziomie 11%, a branżę transportową wymieniają jako jedną z dwóch, obok budowlanej, najbardziej narażonych na problemy z wypłacalnością. Jakie są najważniejsze i najwyższe koszty w polskiej firmie przewozowej oraz jak można je skutecznie monitorować i obniżać? więcej »
  2019.03.19 - Regaty żeglarskie w Stolicy – Puchar Dzielnicy Wisła do zdobycia w Warszawie Żagle jachtów różnych klas zagoszczą na Wiśle 22 i 23 czerwca. Regaty Mistrzów,  piknik żeglarski na bulwarze Wiślanym i dni pełne wodnych aktywności - tak szykuje się druga edycja Regat o Puchar Dzielnicy Wisła. Ruszyły zapisy załóg, wszyscy, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności żeglarskie, na niezwykłym akwenie jakim jest rzeka Wisła , mogą to zrobić w Warszawie w pierwszy weekend wakacji.  więcej »
  2019.03.19 - Pierwsze bunkrowanie LNG w polskich portach (wideo) W trójmiejskich portach przeprowadzono operację komercyjnego bunkrowania ekologicznym paliwem LNG. W ciągu ostatniego tygodnia do Gdyni i Gdańska zawinęły jednostki z „paliwem przyszłości”. To pierwsze tego typu operacje w Polsce. więcej »
  2019.03.19 - PFR i dwie zagraniczne firmy przejmują DCT Gdańsk - największy terminal kontenerowy w Polsce Konsorcjum Polskiego Funduszu Rozwoju, globalnej grupy portowej PSA i zarządzającej funduszami IFM Investors podpisało we wtorek umowę kupna największego terminalu kontenerowego w Polsce, czyli DCT Gdańsk. Wartość transakcji to kwota powyżej 5 mld zł - poinformował prezes PFR Paweł Borys. więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2019.03.19 - TECHNOZBYT- * Szczeliwa kanalizacyjne * Filce techniczne * Fibra * Pakuły * Len czesany * Włókniny z włókna szklanego * Płyty z włókna szklanego * Silikony * Płyty korkowe i korkowo-gumowe Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2019.03.19 - TECHNOZBYT * Płyty uszczelkarskie firm: KLINGER, POLONIT, GAMBIT * Gotowe uszczelki * Szczeliwa Gambit, Polonit Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2019.03.19 - CHEMTEC - chemia okrętowa, materiały sorpcyjne CHEMIA KKRĘTOWA/ MARINE CLEANING CHEMICALS- utrzymanie, remonty, konserwacja jednostek pływających MATERIAŁY SORPCYJNE/ OIL& CHEMICALS ABSORBENTS- neutralizacja rozlewów,... więcej »
  2019.03.19 - Sprzedam kontenery wszystkich typów Firma Smart Containers oferuje na sprzedaż kontenery wszystkich typów. Kontenery nowe bądź używane, wszystkich typów.  Gwarancja najlepszego sprzętu w najniższej cenie.... więcej »
  2019.03.19 - Kurs nawigacyjny w Rzeszowie 05-07.04.2019r. W cenie: wykłady, ćwiczenia, materiały szkoleniowe, kopie map. Opis szkolenia: Startujemy w piątek o 16:00. Przez trzy dni będziemy zajmować się: nawigacją morską (teoria nawigacji, pływy,... więcej »
  2019.03.19 - System złączy rurowych TEEKAY - najwyższa jakość, szybkie dostawy TROYMARINE Sp. z o. o. jako dystrybutor generalny na Polskę od wielu lat specjalizuje się w dostawach złączy rurowych TEEKAY produkcji angielskiej firmy Taylor Kerr Couplings Ltd. Złącza... więcej »
  2019.03.19 - Łożyska ślizgowe kanadyjskiej firmy THORDON Bearings Inc. THORDON Bearings Inc.   jest kanadyjską firmą rodzinną założoną w roku 1911., która zajmuje się projektowaniem i produkcją szerokiej gamy łożysk polimerowych i elementów... więcej »
  2019.03.18 - SPRZEDAM: Sprzedaż ruchomości Opis: Dane dotyczące sprzedawanego sprzętu: Liczba porządkową Rodzaj sprzętu Opis sprzętu Ilość Stan techniczny 1. Kajak rekreacyjno - turystyczny typu Canoe - długość: 4,70 m - szerokość:... więcej »
  2019.03.18 - Kurs w zakresie eksploatacji i obsługi urządzeń i instalacji elektrycznych - tzw.SEP gr I 26-27.03.2019r. Celem kursu jest przygotowanie do bezpiecznej pracy przy sieciach i urządzeniach  elektroenergetycznych. Program szkolenia obejmuje między innymi takie tematy jak: -Przepisy,... więcej »
  2019.03.18 - Oferujemy transporty morskie do Irlandii (Dublin)! Ruszamy z eksportami morskimi do pięknej, zielonej Irlandii (Dublin)!  więcej »
  2019.03.18 - Kurs cumownika 26.03.2019r. od godz. 8:00  Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie cumowania jednostek pływających różnorodnej wielkości. Szkolenie obejmuje m.in. takie tematy jak: - zasady bezpiecznego... więcej »
  2019.03.18 - Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. od ponad 15 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe wyposażenie. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Gesa oraz produktów firmy Wencon. W naszej ofercie znajdą Państwo : - termometry, manometry, pirometry i wakuometry firmy Gesa - produkty epoksydowe firmy Wencon- do napraw i regeneracji powierzchni metalowych -... więcej »
  2019.03.14 - Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. od ponad 15 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe wyposażenie. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Gesa oraz produktów firmy Wencon. W naszej ofercie znajdą Państwo : - termometry, manometry, pirometry i wakuometry firmy Gesa - produkty epoksydowe firmy Wencon- do napraw i regeneracji powierzchni metalowych -... więcej »
  2019.03.13 - Oferuję usługi chłodnicze Jesteśmy firmą zajmującą się chłodnictwem, wentylacją, oraz systemami informatycznymi w sektorze morskim. W swoim zakresie posiadamy również bogaty asortyment części zamiennych do... więcej »
  2019.03.13 - Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. od ponad 15 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe wyposażenie. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Gesa oraz produktów firmy Wencon. W naszej ofercie znajdą Państwo : - termometry, manometry, pirometry i wakuometry firmy Gesa - produkty epoksydowe firmy Wencon- do napraw i regeneracji powierzchni metalowych -... więcej »
  2019.03.12 - Oferuję usługi chłodnicze Jesteśmy firmą zajmującą się chłodnictwem, wentylacją, oraz systemami informatycznymi w sektorze morskim. W swoim zakresie posiadamy również bogaty asortyment części zamiennych do... więcej »
  2019.03.12 - Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. od ponad 15 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe wyposażenie. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Gesa oraz produktów firmy Wencon. W naszej ofercie znajdą Państwo : - termometry, manometry, pirometry i wakuometry firmy Gesa - produkty epoksydowe firmy Wencon- do napraw i regeneracji powierzchni metalowych -... więcej »
  2019.03.11 - Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. od ponad 15 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe wyposażenie. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Gesa oraz produktów firmy Wencon. W naszej ofercie znajdą Państwo : - termometry, manometry, pirometry i wakuometry firmy Gesa - produkty epoksydowe firmy Wencon- do napraw i regeneracji powierzchni metalowych -... więcej »
  2019.03.10 - Sprzedaż ruchomości Opis: - Silnik elektryczny Minn Kota Endura 36 - wartość szacunkowa 300,00 zł, - Akumulator kwasowy Sakura 110 Ah, 12 V, 680A -wartość szacunkowa 100,00 zł, - Łódź wiosłowa koloru... więcej »
  2019.03.10 - KRULEN - oprawa FULDA LED IP 69K do kanałów montażowych Oferujemy do sprzedaży lampę kanałową FULDA LED o stopniu szczelności IP 69K (może być myta myjkami wysokociśnieniowymi), do oświetlania kanałów rewizyjnych i montażowych w halach... więcej »
  2019.03.08 - Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. od ponad 15 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe wyposażenie. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Gesa oraz produktów firmy Wencon. W naszej ofercie znajdą Państwo : - termometry, manometry, pirometry i wakuometry firmy Gesa - produkty epoksydowe firmy Wencon- do napraw i regeneracji powierzchni metalowych -... więcej »
  2019.03.08 - Filc techniczny, polerski oferuje KONTAKT S.A. Kontakt S.A oddział Gdańsk oferuje : FILC stosowany do wyrobu uszczelek, podkładek, wykładzin izolacyjnych i dźwiękochłonnych. PLYTY USZCZELKOWE GAMBIT do instalacji wodnych i parowych,... więcej »
  2019.03.08 - Tworzywa sztuczne: Poliamid, Teflon, PomC, Rezotex, Poliwęglan ; KONTAKT S.A. Hurtownia techniczna Kontakt S.A.    Oferujemy wyroby z tworzyw sztucznych (konstrukcyjnych) pręty, płyty oraz tuleje. Wykonujemy także detale gotowe z tworzyw oraz wyrobów... więcej »
  2019.03.08 - Węże oraz przewody przemysłowe - KONTAKT S.A. Posiadamy w ofercie węże przemysłowe:   GAMRAT - węże PCV hydro, agro, went. STOMIL - gumowe olejoodporne, do wody, sprężonego powietrza, do pary wodnej, do cieczy spożywczej. AGAPLAST -... więcej »
  2019.03.07 - Oferujemy transporty morskie drobnicy do Islandii (Reykjavik) - co dwa tygodnie! Od ponad roku oferujemy stałe transporty drobnicy na Islandię, w cyklu dwutygodniowym. Transporty komercyjne, przesyłki prywatne, pomagamy również w przeprowadzkach (mienie... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail

Najczęściej czytane

gospodarkamorska.tv Facebook