Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powrzednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2019.11.21 - Inauguracja pierwszego bezpośredniego połączenia kolejowego z Chin do Portu Gdańsk Na terenie terminala kontenerowego DCT Gdańsk odbyła się w czwartek  21.11 uroczysta inauguracja stałego bezpośredniego połączenia kolejowego z Chin do Portu Gdańsk. Pierwszy pociąg przyjechał po godzinie 11.00.  więcej »
  2019.11.20 - Czwarty holownik dla Marynarki Wojennej zwodowany! Dziś o godzinie 12.00 w stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. odbyła się uroczystość chrztu i wodowania holownika H-12, który otrzymał imię „SEMKO”. To już czwarta z serii sześciu jednostek zamówionych przed dwoma laty przez Marynarkę Wojenną RP.  więcej »
 
  Wiadomości
  2019.11.22 - W ciężarówce na promie znaleziono 16 imigrantów Członek załogi promu płynącego do Irlandii z Francji znalazł w czwartek w jednej z ciężarówek znajdujących się na pokładzie 16 imigrantów - poinformował rzecznik operatora Stena Line. Zapewnił, że stan wszystkich znalezionych osób jest dobry. więcej »
  2019.11.21 - Maersk Tankers powiększy flotę o 11 statków Duński armator Maersk Tankers zamierza dodać do swojej floty 11 tankowców, w wyniku zawarcia umów z BP Shipping i ICBC Financial Leasing. więcej »
  2019.11.21 - Położono stępkę pod nowy wycieczkowiec dla Holland America Line We włoskiej stoczni Fincantieri położono stępkę pod nowy wycieczkowiec klasy Pinnacle dla armatora Holland America Line. Pierwszy blok jednostki o nazwie Ryndam ma 14 metrów długości i waży 500 ton. więcej »
  2019.11.21 - MOL zamówił pierwsze japońskie promy napędzane paliwem LNG Japoński gigant żeglugowy Mitsui O.S.K. Lines (MOL) i jego podspółka Ferry Sunflower Limited ujawniły plan budowy pierwszych w Japonii promów napędzanych LNG. więcej »
  2019.11.21 - Niedobór paliwa niskosiarkowego spowoduje przesunięcie zawinięć statków w 2020 roku Niedobory oleju napędowego o niskiej zawartości siarki mogą pojawić się w niektórych portach w Afryce, Ameryce Południowej i Azji Południowo-Wschodniej w przyszłym roku, ale większość głównych portów na całym świecie będzie miała wystarczające zapasy. Takie wnioski wyciągnięto na konferencji Mare Forum USA w Houston. więcej »
  2019.11.21 - Inauguracja bezpośredniego połączenia kolejowego z Chin do Portu Gdańsk [wideo] Na terenie terminala kontenerowego DCT Gdańsk odbyła się w czwartek uroczysta inauguracja stałego bezpośredniego połączenia kolejowego z Chin do Portu Gdańsk. Pierwszy pociąg przyjechał po godzinie 11.00. więcej »
  2019.11.21 - Ostatnie przetargi na budowę odcinków S61 Via Baltica Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku rozstrzygnęła w czwartek dwa ostatnie przetargi na projekt i budowę odcinków S61 Via Baltica. Firma Polaqua zbuduje odcinek Podborze-Śniadowo, a Budimex - odcinek z Suwałk do granicy z Litwą w Budzisku - podała GDDKiA w komunikacie. więcej »
  2019.11.21 - Nowe plany PŻM. Jest oferta dla PGNiG na transport LNG z USA do Polski Jest szansa, że największy polski armator będzie realizował przewozy LNG z USA do Polski. Polska Żegluga Morska na podstawie wiążącej oferty na gazowiec, ze stoczni koreańskiej, złożyła PGNiG ofertę na transport LNG z USA do Gazoportu w Świnoujściu.  więcej »
  2019.11.21 - Świetne wyniki Portu Gdynia. Wzrost przeładunku kontenerów aż o 13%! Po 10 miesiącach 2019 roku Port Gdynia notuje znakomite wyniki. Z najnowszych statystyk wynika, że wskaźniki wzrostu wolumenu przeładunków są bardzo wysokie w prawie każdej grupie towarów. Łącznie Port Gdynia przekroczył już granicę 20 mln ton ładunków. więcej »
  2019.11.21 - Bałtyk może łączyć. O współpracy regionu Morza Bałtyckiego w Brukseli (foto) W ostatni wtorek, w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się konferencja „Wyzwania i szanse dla regionu Morza Bałtyckiego. Program UE na rzecz inteligentnej specjalizacji po roku 2020” (ang. Smart Specialisation Strategies– 3S) . Zaproszeni przez europosła Janusza Lewandowskiego eksperci, samorządowcy i przedstawiciele świata nauki zastanawiali się m.in. jak wdrażać innowacyjne rozwiązania technologiczne przy jednoczesnej ochronie ekosystemu Bałtyku. więcej »
  2019.11.21 - Bułgaria ma poważne problemy z dostawami wody Poważne problemy z dostawami wody w Bułgarii wystąpiły w połowie kraju i dotknęły ok. 500 tys. osób - wynika z informacji przedstawionych w czwartek w parlamencie przez członków rządu. Przyczyną jest trwająca od pół roku susza i przestarzała sieć wodociągowa.  więcej »
  2019.11.21 - Rekordowe przeładunki w porcie morskim Ustka Ponad 40 tysięcy ton materiałów sypkich przeładowano od początku 2019 roku w porcie morskim Ustka. To rekordowy przeładunek od początku funkcjonowania Zarządu Portu Morskiego w Ustce. więcej »
  2019.11.21 - PKP PLK: umowa na odcinek Czyżew-Białystok trasy Rail Baltica - w I kwartale 2020 r. PKP Polskie Linie Kolejowe chcą podpisać umowę na budowę 71-kilometrowego odcinka z Czyżewa do Białegostoku trasy kolejowej Rail Baltica w pierwszym kwartale przyszłego roku - zapowiedział w czwartek prezes PKP PLK Ireneusz Merchel. więcej »
  2019.11.21 - Przetarg na nadzór inwestorski robót budowlanych przy rozbudowie baz paliw PERN PERN ogłosił przetarg na wybór firmy pełniącej funkcję nadzoru inwestorskiego robót budowlanych w drugim etapie rozbudowy pojemności magazynowych na paliwa, który obejmie 190 tys. metrów sześc. w bazach w Boronowie, Rejowcu, Emilianowie, Małaszewiczach i Dębogórzu - podała w czwartek spółka. więcej »
  2019.11.21 - Trudna sytuacja na rynku kolejowych przewozów towarowych Rynek towarowych przewozów kolejowych notuje spowolnienie. Łącznie w trzech kwartałach 2019 roku przewieziono nieco ponad 177 mln ton, czyli o ponad 9 mln mniej niż w tym samym okresie 2018 roku. W dużej mierze to efekt zmniejszenia przewozów kruszyw, węgla kamiennego, rud i wyrobów metalowych. W 2020 roku sytuacja raczej się nie poprawi. – Spowolnienie gospodarcze, które obserwujemy w całej Europie, z pewnością przełoży się na rynek przewozów w Polsce – ocenia Andrzej Pawłowski z CTL Logistics. więcej »
  2019.11.21 - W kolejnych tygodniach możliwe cząstkowe porozumienie między USA a Chinami Ostatnie dane z Chin pokazują znaczący wpływ wzajemnej wojny celnej na chińską gospodarkę, ale cierpi na niej także amerykański rynek, bo firmy wstrzymują inwestycje. Stąd prezydent Donald Trump i chińskie władze będą dążyć do wycofania się z części obciążeń importowych, zwłaszcza że za rok kolejne wybory prezydenckie za oceanem. Zdaniem Rafała Beneckiego, głównego ekonomisty ING Banku Śląskiego, porozumienie dotyczące części produktów może nastąpić jeszcze nawet przed końcem roku, ale realne zakończenie konfliktu zajmie wiele lat. więcej »
  2019.11.21 - 25-lecie działalności certyfikacyjnej Polskiego Rejestru Statków 25 lat temu Polski Rejestr Statków uzyskał akredytację jednostki certyfikującej systemy jakości. Otrzymany w grudniu 1994 roku certyfikat nr 1/Cs-01/1/94 upoważnił PRS jako pierwszą w Polsce akredytowaną jednostkę do certyfikacji w obszarze norm serii ISO 9000. Certyfikat został wydany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji, ówczesny organ upoważniony do udzielania polskim podmiotom gospodarczym akredytacji do prowadzenia certyfikacji systemów jakości. więcej »
  2019.11.21 - Rosja ma oddać sprzęt zdemontowany ze zwróconych okrętów Ukraina zwróci się do Rosji o oddanie sprzętu zdemontowanego z okrętów przejętych w Cieśninie Kerczeńskiej i zwróconych stronie ukraińskiej w ostatnich dniach - oświadczył prezydent Wołodymyr Zełenski, który witał jednostki w porcie wojennym w Oczakowie. więcej »
  2019.11.21 - Enea zapowiada aktualizację strategii w zgodzie z najnowszymi trendami Do końca roku Enea przedstawi aktualizację strategii, która będzie się wpisywać w najnowsze trendy oraz pokazywać nowe kierunki inwestycyjne - zapowiedział w czwartek prezes Enei Mirosław Kowalik. więcej »
  2019.11.21 - Wody Polskie planują inwestycje na Kanale Augustowskim Remont jazu i śluzy Augustów na Kanale Augustowskim planuje Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, by poprawić retencję wody na tym zabytkowym kanale. Ma to znaczenie także w przeciwdziałaniu skutkom suszy.  więcej »
  2019.11.21 - Prezentacja terminala OT Port Gdynia na Śląsku OT Port Gdynia Sp. z o.o. w dniu 19 listopada 2019 roku wzięła udział w spotkaniu organizowanym przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., które odbyło się w Katowicach, w samym sercu Śląska. Wydarzenie miało na celu prezentację oferty Portu Gdynia, terminali przeładunkowych oraz armatorów żeglugowych serwisów ro-ro. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele zaproszonych lokalnych firm.  więcej »
  2019.11.21 - Rzekami, morzem i drogą - Fracht FWO Polska dostarcza młyny przemysłowe z Niemiec do elektrowni w Bełchatowie Fracht FWO Polska, wiodący operator logistyczny dla przemysłu, w ostatnim czasie zorganizował kolejną ciężką dostawę, ważących blisko 110 ton urządzeń energetycznych z Niemiec do Polski. Ze względu na rozmiary, ładunek wymagał niestandardowego podejścia i zaplanowania trasy przejazdu, z wykorzystaniem 3 gałęzi transportowych - śródlądowej, morskiej i drogowej.  więcej »
  2019.11.21 - Prezes PKP Cargo: zakończenie konsolidacji terminali w przyszłym roku Konsolidacja terminali przeładunkowych należących do PKP Cargo powinna zakończyć się w przyszłym roku - poinformował na czwartkowej konferencji prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz. więcej »
  2019.11.21 - Ministerstwo Rozwoju: przeciętne wynagrodzenie wciąż rośnie Choć dane dotyczące dynamiki przeciętnego wynagrodzenia okazały się słabsze od oczekiwanych, to wzrost płac pozostaje wciąż na stosunkowo wysokim poziomie - wskazało Ministerstwo Rozwoju w komentarzu do czwartkowych danych GUS. więcej »
  2019.11.21 - Nord Stream 2 zostanie uruchomiony w połowie 2020 roku Budowany przez rosyjski Gazprom gazociąg Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie zostanie uruchomiony w połowie 2020 roku - zapowiedział w czwartek wicepremier Rosji Dmitrij Kozak. Nie sprecyzował, w jakim miesiącu miałoby to nastąpić.  więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2019.11.21 - * Filce techniczne * Fibra * Pakuły* Len czesany * Włókniny z włókna szklanego * Płyty z włókna* Szczeliwa kanalizacyjne * Silikony * Płyty korkowe i korkowo-gumowe - TECHNOZBYT Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2019.11.21 - * Płyty uszczelkarskie firm: KLINGER, POLONIT, GAMBIT * Gotowe uszczelki * Szczeliwa Gambit, Polonit- TECHNOZBYT Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2019.11.21 - Sygnalizatory optyczne i akustyczne w wersji morskiej, lądowej, Ex Wybór produktów firmy E2S - do pobrania w całości ze strony: http://www.sealab.pl/page/pl/sygnalizatory_optyczne_i_akustyczne_wersji_ex - uszeregowany według kategorii z załączonymi... więcej »
  2019.11.21 - GBP, USD, EUR, SEK, NOK Kredyt hipoteczny dla marynarzy.   KREDYT BANKOWY. ZAKUP / BUDOWA DOMU ; ZAKUP APARTAMENTU / MIESZKANIA Zapraszam po przeliczenie kredyty i informacje o potrzebnych dokumentach i całym procesie kredytowym.Jeśli potrzebujesz... więcej »
  2019.11.21 - SOW-YACHT- elementy ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej Firma Sow-Yacht posiada długoletnie doświadczenie w obróbce stali kwasoodpornej i nierdzewnej. Produkujemy: - osprzęt żeglarski ( bosaki, dulki, knagi, zawiasy, zapinki, ucha cumownicze,... więcej »
  2019.11.21 - Zintegrowany System Detekcji Gazu i Pożaru - SEALAB Sp. z o.o. Sealab Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni, ul. Koperkowa 57 istnieje od 1990 roku. Firma zajmuje się projektowaniem i montażem instalacji systemów automatyki w przemyśle stoczniowym, przemyśle... więcej »
  2019.11.21 - CHEMTEC - chemia okrętowa, materiały sorpcyjne CHEMIA KKRĘTOWA/ MARINE CLEANING CHEMICALS- utrzymanie, remonty, konserwacja jednostek pływających MATERIAŁY SORPCYJNE/ OIL& CHEMICALS ABSORBENTS- neutralizacja rozlewów,... więcej »
  2019.11.21 - System złączy rurowych TEEKAY - najwyższa jakość, szybkie dostawy TROYMARINE Sp. z o. o. jako dystrybutor generalny na Polskę od wielu lat specjalizuje się w dostawach złączy rurowych TEEKAY produkcji angielskiej firmy Taylor Kerr Couplings Ltd. Złącza... więcej »
  2019.11.21 - VERG usługi skręcania i rozkręcania połączeń śrubowych z kontrolowanym momentem Verg oferuje usługi polegające na skręcaniu oraz rozkręcaniu połączeń śrubowych przy użyciu kluczy hydraulicznych.  Dysponujemy szerokim zakresem kluczy hydraulicznych oraz pneumatycznych... więcej »
  2019.11.21 - MUZEUM MARYNARKI WOJENNEJ W GDYNI wynajmie nowoczesną salę audiowizualną Muzeum Marynarki Wojennnej zaprasza do wynajmu nowoczesnej sali audiowizualnej na 121 osób do organizacji konferencji, warsztatów i innych wydarzeń. Sala wyposażona jest w system... więcej »
  2019.11.21 - Operat Przeciwpożarowy Zgodnie z aktualizacją z dnia 5 września 2018 ustawy o odpadach aby uzyskać zezwolenie na zbieranie odpadów i zezwolenie na przetwarzanie odpadów niezbędne jest dołączenie do wniosku... więcej »
  2019.11.21 - THORDON Compac - Łożyska Linii Wału Smarowane Wodą THORDON Łożyska Linii Wału Łożyska linii wału THORDON są dostępne w czterech gatunkach i wielu konfiguracjach umożliwiających optymalne dostosowanie się do konkretnych zastosowań i... więcej »
  2019.11.21 - Morskie oczyszczalnie ścieków zgodne z IMO MARPOL MPEC.227(64), odsalarki wody morskiej   Firma  Airmech  wyłączny dystrybutor wyposażenia na jachty oraz statki morskie, oferuje urządzenia najlepszych, światowych producentów branży morskiej.... więcej »
  2019.11.21 - Firma SUPON oferuje usługi na rynku lądowym Firma SUPON świadczy następujace usługi: - zabezpieczenia przeciwpożarowe, - systemy przeciwpożarowe, - zabezpieczenia przeciwpożarowe budynków, - ochrona przeciwpożarowa, - ochrona... więcej »
  2019.11.21 - Interatywny system sygnalizacji pożaru AutroSafe System AutroSafe - Pierwszy, w pełni sieciowy interaktywny system który weryfikuje sam siebie... Ponownie, Autronica Fire and Security okazała się liderem innowacji technologicznych. Z dumą... więcej »
  2019.11.20 - Ładowarki, zasilacze, inwertery, prostowniki Schneider-Electric, szerokie zastosowanie, bardzo wysoka jakość Od niedawna na rynku polskim pojawiły się nowe urządzenia zasilające marki Schneider-Electric. Występujące pod marką Xantrex urządzenia reprezentują najwyższą jakość wykonania oraz najnowsze... więcej »
  2019.11.20 - KRULEN - oprawa FULDA LED IP 69K do kanałów montażowych Oferujemy do sprzedaży lampę kanałową FULDA LED o stopniu szczelności IP 69K (może być myta myjkami wysokociśnieniowymi), do oświetlania kanałów rewizyjnych i montażowych w halach... więcej »
  2019.11.20 - LINAR - Zawiesia linowe, łańcuchowe, poliestrowe Linar Sp. z o.o. jest firmą handlowo - produkcyjną, której działalność związana jest z zagadnieniami techniki mocowania i przenoszenia ładunków. Współpracujemy z czołowymi... więcej »
  2019.11.20 - Kredyt bez zabezpieczeń. Na Każdy cel !!! Max kwota do 300.000,- PLN KREDYT BANKOWY do 300.000 bez zabezpieczeń.JEŚLI POTRZEBUJESZ ŚRODKÓW NA : *kursy zawodowe, *spłatę wielu zobowiązań, *wkład własny do kredytu hipotecznego, *okazyjny zakup np.... więcej »
  2019.11.20 - SOW-YACHT - cięcie strumieniem wody Oferujemy szybkie i tanie cięcie materiałów strumieniem wody. • zakres cięcia elementów 1250x2500 m  • grubość materiałów ciętych do 150 mm •... więcej »
  2019.11.20 - Łożyska ślizgowe kanadyjskiej firmy THORDON Bearings Inc. THORDON Bearings Inc.   jest kanadyjską firmą rodzinną założoną w roku 1911., która zajmuje się projektowaniem i produkcją szerokiej gamy łożysk polimerowych i elementów... więcej »
  2019.11.20 - Morskie oczyszczalnie ścieków zgodne z IMO MARPOL MPEC.227(64), odsalarki wody morskiej   Firma  Airmech  wyłączny dystrybutor wyposażenia na jachty oraz statki morskie, oferuje urządzenia najlepszych, światowych producentów branży morskiej.... więcej »
  2019.11.19 - Boolean Sp. z o.o. - producent NMEA Buffers, Navigation Data Computing Unit, 4G LTE Modem - testowane i certyfikowane. Co oferujemy? ✔️ Rozdzielacze w różnych konfiguracjach wejść i wyjść ✔️ Modem 4G LTE do odbioru Internetu na pokładzie  ✔️ Komputer służący do transmisji sygnałów z... więcej »
  2019.11.19 - GBP, USD, EUR, SEK, NOK Kredyt hipoteczny dla marynarzy. KREDYT BANKOWY. ZAKUP / BUDOWA DOMU ; ZAKUP APARTAMENTU / MIESZKANIA Zapraszam po przeliczenie kredyty i informacje o potrzebnych dokumentach i całym procesie kredytowym.Jeśli potrzebujesz wkładu... więcej »
  2019.11.19 - KRULEN - lampa kanałowa BEBRA LED IP68 1 m Oferujemy do sprzedaży lampę kanałową BEBRA LED o stopniu szczelności IP 68 1 m , do oświetlania kanałów rewizyjnych i montażowych w halach remontowych i w stoczniach. Oprawa ma regulowany... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail

Najczęściej czytane

gospodarkamorska.tv Facebook