Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powrzednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2020.02.21 - Najciekawsze projekty polskich stoczni 2019 - Safe Co Ltd SAFE Co. Ltd. sp. z o. o. istnieje od 1995 roku. Stocznia działa aktywnie i ekspansywnie zarówno w kraju, jak i poza jego granicami (posiada przedstawicielstwa we Francji i Niemczech). Jest spółką całkowicie prywatną, stworzoną przez specjalistów, którzy z sukcesem przeprowadzili wiele różnych projektów w dziedzinie budowy statków i przemyśle offshore, a także w budowie konstrukcji stalowych mostów, w konstrukcjach dla przemysłu chemicznego, petrochemicznego oraz instalacji w elektrowniach. Ostatni rok, stocznia zaczęła z pełnym portfelem zamówień. Prezentujemy najważniejsze projekty, które w 2019 r. dołączyły do jej portfolio.  więcej »
  2020.02.19 - Najciekawsze projekty polskich stoczni 2019 - Marine Project Ltd. Stocznia Marine Projects Ltd. powstała w 1989 roku. Specjalizuje się w budowaniu gotowych jednostek: masowców, kontenerowców, promów typu ro-ro, holowników portowych oraz pontonów do transportowania ładunków wielkogabarytowych. Jest też kooperantem stoczni dostarczającym częściowo wyposażone kadłuby statków, sekcje i bloki kadłubów oraz kompletne nadbudówki. W 2019 postawiła na statki rybackie, z naciskiem na jednostki LFC o najwyższym poziomie innowacyjności na rynku. Jej technologie i wykonanie docenili armatorzy na całym świecie...  więcej »
 
  Wiadomości
  2020.02.22 - Szczerski: przykładem tego jak powinna rozwijać się UE jest Inicjatywa Trójmorza Przykładem tego jak powinna rozwijać się Unia Europejska jest Inicjatywa Trójmorza - ocenił szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski w sobotę w Krasiczynie (Podkarpackie) podczas konferencji "Europa Karpat". więcej »
  2020.02.22 - Medale Polaków w juniorskich MŚ i ME w klasach DN i Ice-Optimist W szwedzkiej miejscowości Ore Kyrka odbyły się mistrzostwa świata juniorów i mistrzostwa Europy juniorów w bojerach oraz w klasie Ice-Optimist. Świetnie spisali się Polacy.  więcej »
  2020.02.22 - PESA i Orlen coraz bardziej zaawansowane w budowie lokomotywy na wodór. Ma być gotowa w 2021 roku W 2021 roku ma być gotowa lokomotywa wodorowa, nad którą wspólnie pracują bydgoska PESA i PKN Orlen. Pojazd ma być wyposażony w autonomiczne sterowanie, a obie spółki są już na zaawansowanym etapie przygotowywania pełnej specyfikacji, po której ruszy faza projektu i budowy. Docelowo nowa technologia ma zostać wdrożona komercyjnie na dużą skalę, również w pojazdach do przewozu osób. więcej »
  2020.02.22 - Stanowisko Polskiego Lobby Przemysłowego w sprawie zadań, stanu i wyposażenia Marynarki Wojennej RP Polskie Lobby Przemysłowe im. Eugeniusza Kwiatkowskiego wyraża głębokie zaniepokojenie stanem Marynarki Wojennej RP. więcej »
  2020.02.22 - Islandia czeka - rekrutacja na wyjątkowy rejs Generałem Zaruskim Gdańska Szkoła pod Żaglami” to unikatowe przedsięwzięcie Miasta Gdańska oraz Gdańskiego Ośrodka Sportu, w którym uczniowie szkół średnich i studenci biorą udział w morskiej wyprawie. W tym roku będą mieli okazję popłynąć na Islandię. Trwa rekrutacja do wyjątkowego rejsu na pokładzie STS "Generał Zaruski". więcej »
  2020.02.22 - Rumunia: Przywieziono do kraju sześć osób z wycieczkowca Diamond Princess Do Rumunii powróciło w sobotę dwóch pasażerów i czterech członków załogi wycieczkowca Diamond Princess, objętego kwarantanną w pobliżu portu w Jokohamie, w Japonii z powodu epidemii koronawirusa - poinformowało tego dnia ministerstwo zdrowia. więcej »
  2020.02.21 - Port Gdynia poszukuje możliwości do dalszego rozwoju - będzie oferta na zakup terenów PGZ Stoczni Wojennej W związku z ogłoszeniem o możliwości składania ofert na zagospodarowanie terenów Stoczni Wojennej w Gdyni, Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A, informuje że jest zainteresowany nabyciem całości terenów będących w zasobach Stoczni, w ramach przysługującego prawa pierwokupu. Nabyty teren ma służyć zwiększeniu funkcjonalności usług portowych, ze szczególnym uwzględnieniem budowy i obsługi polskich morskich farm wiatrowych na Bałtyku. więcej »
  2020.02.21 - Remontowa Shipbuilding zwodowała drugi prom dla Kanadyczyków 20 lutego 2020 roku w stoczni Remontowa Shipbuilding SA zwodowany został drugi z serii promów pasażersko-samochodowych z hybrydowym napędem elektrycznym zasilanym akumulatorami. Promy trafią do jednego z największych przewoźników promowych w Norwegii – Norled. więcej »
  2020.02.21 - MRiRW: Trwa nabór na wsparcie projektów młodych mieszkańców regionu Bałtyku Do 31 marca potrwa nabór wniosków na wsparcie projektów międzynarodowych stworzonych przez młodych lub adresowanych do młodych ludzi w regionie Bałtyku - podał w piątkowym komunikacie resort rolnictwa i rozwoju wsi. więcej »
  2020.02.21 - Czy województwo pomorskie wejdzie w skład Stowarzyszenia Regionów Morskich UE? Stowarzyszenie Regionów Morskich (CPMR - Conference of Peripherial Maritime Regions) to think thank i moderator merytoryczny polityki morskiej w Unii Europejskiej. Reprezentuje 150 regionów z 21 krajów w całej Europie. Jedynym województwem wchodzącym w skład tego stowarzyszenia jest województwo Podlaskie. Jakie korzyści z tytułu członkowska może mieć Pomorze, jedno z trzech województw przymorskich z najbardziej rozwiniętym sektorem morskim?  więcej »
  2020.02.21 - Putin złożył Białorusi propozycję w sprawie rozliczeń za ropę Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka poinformował, że prezydent Rosji Władimir Putin złożył Białorusi propozycję w sprawie rozliczeń za ropę. Chodzi o rekompensatę w wysokości 300 mln dolarów za podwyżki cen, wynikające ze zmian podatkowych w Rosji. więcej »
  2020.02.21 - Utonęła łódź z ponad 90 migrantami na pokładzie Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) podaje, że łódź z 91 migrantami na pokładzie zaginęła na Morzu Śródziemnym. Jak twierdzą świadkowie, migranci 8 lutego odpłynęli z wybrzeża Libii, a już następnego dnia wezwali pomoc. więcej »
  2020.02.21 - Tysiące ton rosyjskiej ropy trafi na Białoruś przez Litwę Białoruś kupiła 160 tys. ton ropy, która zostanie dostarczona przez terytorium Litwy - podała w czwartek agencja BiełTA. Jest to ropa rosyjska nabyta na rynku bez marży dla producentów. Mińsk i Moskwa wciąż nie porozumiały się w sprawie dostaw rurociągiem Przyjaźń. więcej »
  2020.02.21 - Rekord przeładunków kontenerów w polskich portach Polskie porty w ubiegłym roku były liderem w przeładunkach kontenerów na Bałtyku. Liczba TUE przekroczyła 3 mln - podało w czwartek na Twitterze Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. więcej »
  2020.02.21 - Ceny ropy w USA idą w dół Ceny ropy w USA zniżkują w reakcji na rosnące obawy inwestorów o wpływ epidemii koronawirusa na gospodarki na świecie - informują maklerzy. więcej »
  2020.02.21 - Dania: Minister Czaputowicz rozmawiał z szefem duńskiego MSZ o Baltic Pipe Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz oświadczył, że gazociąg "Baltic Pipe ma fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski i całego regionu". Szef polskiej dyplomacji mówił o tym w czwartek podczas wizyty w Kopenhadze. więcej »
  2020.02.20 - BC Ferries ochrzciło duet promów hybrydowo-elektrycznych (wideo) Kanadyjski operator promów BC Ferries zaprezentował nazwy swoich dwóch promów klasy Island podczas ceremonii w Point Hope Maritime w Wiktorii. więcej »
  2020.02.20 - Negatywny wynik testu na obecność koronawirusa u całej załogi statku Westerdam Kambodżańskie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dzisiaj, że wszyscy 747 członkowie załogi na pokładzie statku Holland America Line, Westerdam, uzyskali negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. więcej »
  2020.02.20 - 10 marynarzy porwano z tankowca u wybrzeży Beninu Dziesięciu członków załogi zostało porwanych z tankowca ropy naftowej. Incydent miał miejsce 20 lutego 2020 roku około 76 mil morskich na południowy zachód od benińskiego Kotonu. więcej »
  2020.02.20 - Prezes Maerska przewiduje ostry wzrost po zakończeniu epidemii koronawirusa A.P. Moller-Maersk, największy armator kontenerowy na świecie, przygotowuje się odwrócenie sytuacji rynkowej w ciągu dwóch miesięcy. W tym czasie bowiem prawdopodobnie zakończy się epidemia koronawirusa. więcej »
  2020.02.20 - Usunięto niewybuchy z Jeziora Drwęckiego w Ostródzie Saperzy zneutralizowali w czwartek niewybuchy odnalezione na dnie Jeziora Drwęckiego w Ostródzie - poinformowała policja. Na cztery granaty moździerzowe i dwa przeciwpiechotne natrafiono podczas prac porządkowych na przystani jachtowej. więcej »
  2020.02.20 - Państwa członkowskie UE przyjęły przepisy w sprawie przewoźników drogowych Kraje Unii Europejskiej w czwartek w Brukseli przyjęły przepisy dotyczące przewoźników drogowych, czyli tzw. pakiet mobilności. Sprzeciw ośmiu krajów, w tym Polski, nie wystarczył, aby zablokować te budzące kontrowersje regulacje. więcej »
  2020.02.20 - Najciekawsze projekty polskich stoczni 2019 - Safe Co Ltd (foto, wideo) SAFE Co. Ltd. sp. z o. o. istnieje od 1995 roku. Stocznia działa aktywnie i ekspansywnie zarówno w kraju, jak i poza jego granicami (posiada przedstawicielstwa we Francji i Niemczech). Jest spółką całkowicie prywatną, stworzoną przez specjalistów, którzy z sukcesem przeprowadzili wiele różnych projektów w dziedzinie budowy statków i przemyśle offshore, a także w budowie konstrukcji stalowych mostów, w konstrukcjach dla przemysłu chemicznego, petrochemicznego oraz instalacji w elektrowniach. Ostatni rok, stocznia zaczęła z pełnym portfelem zamówień. Prezentujemy najważniejsze projekty, które w 2019 r. dołączyły do jej portfolio.  więcej »
  2020.02.20 - MSZ: dwójka Polaków zeszła z Diamond Princess, jeden wciąż na statku Dwójka obywateli RP opuściła w środę zacumowany w japońskim porcie wycieczkowiec Diamond Princess po zakończeniu 14-dniowej kwarantanny; trzeci Polak, członek załogi, pozostaje na razie na statku – przekazało w czwartek PAP biuro rzecznika polskiego MSZ więcej »
  2020.02.20 - Wyraźny wzrost popytu na przeładunki biopaliw w Porcie Rotterdam W 2019 Port Rotterdam odnotował ogromny wzrost popytu na paliwa alternatywne w tym przede wszystkim LNG i paliwa o niskiej zawartości siarki (VLSFO). Całkowita sprzedaż w tym największym europejskim porcie świadczącym usługi bunkrowania paliwa wyniosła ok 9 mln m3. więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2020.02.20 - * Pakuły * Fibra * Len czesany * Włókniny z włókna szklanego * Szczeliwa kanalizacyjne * Płyty z włókna szklanego * Płyty korkowe i korkowo-gumowe* Filce techniczne -TECHNOZBYT Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2020.02.20 - TECHNOZBYT * Gotowe uszczelki * Szczeliwa Gambit, Polonit * Płyty uszczelkarskie firm: KLINGER, POLONIT, GAMBIT Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2020.02.20 - Sygnalizatory optyczne i akustyczne w wersji morskiej, lądowej, Ex Wybór produktów firmy E2S - do pobrania w całości ze strony: http://www.sealab.pl/page/pl/sygnalizatory_optyczne_i_akustyczne_wersji_ex - uszeregowany według kategorii z załączonymi... więcej »
  2020.02.20 - Zintegrowany System Detekcji Gazu i Pożaru - SEALAB Sp. z o.o. Sealab Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni, ul. Koperkowa 57 istnieje od 1990 roku. Firma zajmuje się projektowaniem i montażem instalacji systemów automatyki w przemyśle stoczniowym, przemyśle... więcej »
  2020.02.20 - CHEMTEC - chemia okrętowa, materiały sorpcyjne CHEMIA KKRĘTOWA/ MARINE CLEANING CHEMICALS- utrzymanie, remonty, konserwacja jednostek pływających MATERIAŁY SORPCYJNE/ OIL& CHEMICALS ABSORBENTS- neutralizacja rozlewów,... więcej »
  2020.02.20 - System złączy rurowych TEEKAY - najwyższa jakość, szybkie dostawy TROYMARINE Sp. z o. o. jako dystrybutor generalny na Polskę od wielu lat specjalizuje się w dostawach złączy rurowych TEEKAY produkcji angielskiej firmy Taylor Kerr Couplings Ltd. Złącza... więcej »
  2020.02.20 - KRULEN - oprawa FULDA LED IP 69K do kanałów montażowych Oferujemy do sprzedaży lampę kanałową FULDA LED o stopniu szczelności IP 69K (może być myta myjkami wysokociśnieniowymi), do oświetlania kanałów rewizyjnych i montażowych w halach... więcej »
  2020.02.20 - Łożyska ślizgowe kanadyjskiej firmy THORDON Bearings Inc. THORDON Bearings Inc.   jest kanadyjską firmą rodzinną założoną w roku 1911., która zajmuje się projektowaniem i produkcją szerokiej gamy łożysk polimerowych i elementów... więcej »
  2020.02.20 - Operat Przeciwpożarowy Zgodnie z aktualizacją z dnia 5 września 2018 ustawy o odpadach aby uzyskać zezwolenie na zbieranie odpadów i zezwolenie na przetwarzanie odpadów niezbędne jest dołączenie do wniosku... więcej »
  2020.02.20 - SOW-YACHT- obróbka skrawaniem Firma Sow-Yacht wykonuje wszelkiego rodzaju prace z zakresu obróbki mechanicznej. Skomplikowane elementy wytwarzamy przy pomocy nowoczesnych urządzeń sterowanych numerycznie (CNC).... więcej »
  2020.02.20 - VERG usługi skręcania i rozkręcania połączeń śrubowych z kontrolowanym momentem Verg oferuje usługi polegające na skręcaniu oraz rozkręcaniu połączeń śrubowych przy użyciu kluczy hydraulicznych.  Dysponujemy szerokim zakresem kluczy hydraulicznych oraz pneumatycznych... więcej »
  2020.02.20 - Firma SUPON oferuje usługi na rynku lądowym Firma SUPON świadczy następujace usługi: - zabezpieczenia przeciwpożarowe, - systemy przeciwpożarowe, - zabezpieczenia przeciwpożarowe budynków, - ochrona przeciwpożarowa, - ochrona... więcej »
  2020.02.20 - Interatywny system sygnalizacji pożaru AutroSafe System AutroSafe - Pierwszy, w pełni sieciowy interaktywny system który weryfikuje sam siebie... Ponownie, Autronica Fire and Security okazała się liderem innowacji technologicznych. Z dumą... więcej »
  2020.02.20 - Konstrukcje stalowe i outfitting - kompleksowe podwykonawstwo projektowe i produkcyjne / Denkho - Marine & Offshore Solutions Kreowanie nowoczesnego rynku podwykonawców branży morskiej to idea, jaka przyświeca nam w tworzeniu firmy od samego początku. Chociaż mamy w tym ogromne doświadczenie, nasze ambicje są... więcej »
  2020.02.19 - Sprzedaż ruchomości Opis: Sprzedaż ruchomości SPRZEDAŻ JACHTU GRYFITA TYPU OPAL III , ROK BUDOWY 1975, NR REJESTRACYJNY PZ-475 Opis przedmiotu sprzedaży: Przedmiotem sprzedaży jest jacht, o numerze... więcej »
  2020.02.19 - Sprzedaż jachtu Opis: sprzedaż jachtu klasy 730 - OKTAN Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, ul Śmidowicza 69 poszukuje zainteresowanych zakupem używanego jachtu klasy 730 - OKTAN wraz z przyczepą podłodziową... więcej »
  2020.02.19 - SOW-YACHT- elementy ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej Firma Sow-Yacht posiada długoletnie doświadczenie w obróbce stali kwasoodpornej i nierdzewnej. Produkujemy: - osprzęt żeglarski ( bosaki, dulki, knagi, zawiasy, zapinki, ucha cumownicze,... więcej »
  2020.02.19 - THORDON Compac - Łożyska Linii Wału Smarowane Wodą THORDON Łożyska Linii Wału Łożyska linii wału THORDON są dostępne w czterech gatunkach i wielu konfiguracjach umożliwiających optymalne dostosowanie się do konkretnych zastosowań i... więcej »
  2020.02.19 - Konstrukcje stalowe i outfitting - kompleksowe podwykonastwo projektowe i produkcyjne / Denkho - Marine & Offshore Solutions Kreowanie nowoczesnego rynku podwykonawców branży morskiej to idea, jaka przyświeca nam w tworzeniu firmy od samego początku. Chociaż mamy w tym ogromne doświadczenie, nasze ambicje są... więcej »
  2020.02.18 - SOW-YACHT - cięcie strumieniem wody Oferujemy szybkie i tanie cięcie materiałów strumieniem wody. • zakres cięcia elementów 1250x2500 m  • grubość materiałów ciętych do 150 mm •... więcej »
  2020.02.18 - Zabezpiecz swoją EMERTYTURĘ. Kredyt do 300.000,- . Bez zabezpieczeń. KREDYT BANKOWY do 300.000 bez zabezpieczeń.JEŚLI POTRZEBUJESZ ŚRODKÓW NA : *kursy zawodowe, *spłatę wielu zobowiązań, *wkład własny do kredytu hipotecznego, *okazyjny zakup np.... więcej »
  2020.02.18 - Kredyt hipoteczny dla marynarzy. GBP, USD, EUR, SEK, NOK   KREDYT BANKOWY. ZAKUP / BUDOWA DOMU ; ZAKUP APARTAMENTU / MIESZKANIA Zapraszam po przeliczenie kredyty i informacje o potrzebnych dokumentach i całym procesie kredytowym.Jeśli... więcej »
  2020.02.18 - KRULEN Technika Świetlna - oprawa LED do suwnic portowych i dźwigów Oferujemy do sprzedaży wysokiej mocy, wstrząsoodporne oprawy oświetleniowe LED CENTAURUS do specjalnych zastosowań, produkowane przez niemiecką firmę NORKA GmbH. Oprawy przeznaczone są do... więcej »
  2020.02.18 - Konstrukcje stalowe i outfitting - kompleksowe podwykonastwo projektowe i produkcyjne / Denkho - Marine & Offshore Solutions Kreowanie nowoczesnego rynku podwykonawców branży morskiej to idea, jaka przyświeca nam w tworzeniu firmy od samego początku. Chociaż mamy w tym ogromne doświadczenie, nasze ambicje są... więcej »
  2020.02.17 - Sprzedaż ruchomości Opis: pierwsza licytacja ruchomości składających się z: Lp. Nazwa ruchomości Ilość Suma oszacowania Cena wywołania 1 Łódź SAM wraz z przyczepą podłodziową 1 1 500,00 zł 1 125,00 zł *)... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail

Najczęściej czytane

gospodarkamorska.tv Facebook