Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powrzednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2019.08.21 - Politechnika Gdańska prowadzi rekrutację na studia podyplomowe na kierunku morska energetyka wiatrowa. To pierwszy taki projekt w kraju Morska energetyka wiatrowa – studia podyplomowe na takim kierunku uruchomiła Politechnika Gdańska we współpracy i pod patronatem Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej. Umowę w tej sprawie podpisano we wtorek na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa PG. Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020 już trwa. To pierwszy taki projekt w kraju.  więcej »
  2019.08.20 - Pierwszy w ramach nowego serwisu statek z bananami zawinął do Portu Gdańsk Pierwszy w ramach nowego serwisu statek z bananami w Porcie Gdańsk. Jednostka Comoros Stream w nocy z soboty na niedzielę przywiozła z Ameryki Środkowej 150 tys. kartonów tych owoców, inaugurując w ten sposób połączenie, w ramach którego do Portu Gdańsk co tydzień będzie przypływało ok. 4 tys. t bananów. Za operacje przeładunkowe przy nabrzeżu Wolnego Obszaru Celnego (WOC) odpowiada spółka Cargofruit.  więcej »
 
  Wiadomości
  2019.08.23 - Tallink wybiera nazwę dla nowego promu Przygotowania do budowy nowego promu dla grupy Tallink trwają w najlepsze. Choć do jego wodowania i wejścia na regularną trasę droga jeszcze daleka, to przewoźnik już teraz zastanawia się nad nazwą dla tego statku. I liczy na to, że w wyborze imienia pomogą mu pasażerowie, klienci oraz pasjonaci żeglugi. więcej »
  2019.08.23 - W MGMiŻŚ odbyło się spotkanie z delegacją rumuńskiego Ministerstwa Transportu W siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej 8 sierpniaodbyło się spotkanie z delegacją rumuńskiego Ministerstwa Transportu. Wizyta miała związek z planowanymi na 18 września w Bukareszcie konsultacjami PL-RO. więcej »
  2019.08.23 - Trąbna wodna u wybrzeży Władysławowa [foto, wideo] W środę w okolicach Władysławowa uformowała się efektowna, widoczna z daleka trąba wodna. Fascynujące zjawisko widoczne było doskonale z brzegu. Jego nagranie trafiło do sieci. więcej »
  2019.08.23 - Przewoźnicy drogowi w Europie skazani na rosnące koszty Przewoźnicy operujący na terenie Europy, muszą się w najbliższych latach liczyć z wieloma barierami w rozwoju. Wiadomo, że koszty ich działalności będą rosły, między innymi z powodu zmian prawnych związanych z wyczekiwanym z niepokojem przez branżę pakietem mobilności, podwyżek myta w wielu krajach czy też nasilających się obostrzeń w ruchu w Austrii. Polska, dotychczasowy absolutny lider w transporcie drogowym w Europie, ma w tej sytuacji najwięcej do stracenia. więcej »
  2019.08.23 - X Bałtycki Maraton Brzegiem Morza oraz IX Regaty o Puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni Już po raz dziesiąty Urząd Morski w Gdyni zaprasza do Jastarni na kolejną edycję bałtyckiego maratonu oraz półmaratonu. W sobotę, 24 sierpnia, piękna plaża półwyspu helskiego będzie areną „X Bałtyckiego Maratonu Brzegiem Morza” oraz  „VI Bałtyckiego Półmaratonu Brzegiem Morza”.  Na najmłodszych czekają biegi na dystansach 200 i 500 metrów. Na morzu natomiast, zmagać się będą żeglarze – w corocznej walce o Puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni. więcej »
  2019.08.23 - SR Nauta zamknęła rok 2018 ze stratą prawie 58 mln zł netto Stocznia Remontowa Nauta na minusie. W opublikowanym sprawozdaniu finansowym spółka wykazała prawie 58 mln zł straty netto za rok 2018. Obecnie zobowiązania krótko-terminowe zakładu przewyższają wartość aktywów obrotowych spółki o ponad 95 mln zł. Biegły rewident, który badał sprawozdanie finansowe, zaznaczył w wydanej opinii, że „powyższe zdarzenia i okoliczności (…) świadczą o istnieniu istotnej niepewności, która może budzić poważne wątpliwości, co do zdolności Jednostki do kontynuacji działalności”. więcej »
  2019.08.23 - Wody Polskie bardziej optymalnie niż samorządy patrzą na taryfikację cen wody Wody Polskie są niezależnym regulatorem zewnętrznym, który bardziej optymalnie niż samorządy patrzy na taryfikację cen wody - powiedział w czwartek dyrektor pionu taryf Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Paweł Rusiecki. więcej »
  2019.08.22 - Vattenfall zakończył budowę największej skandynawskiej morskiej farmy wiatrowej 22 sierpnia oficjalnie otworzono morską farmę wiatrową Horns Rev 3. To największa instalacje tego typu w historii Vattenfalla, Danii, jak i całej Skandynawii. więcej »
  2019.08.22 - Fincantieri Bay Shipbuilding wybuduje barkę LNG na rynek wschodniego wybrzeża USA Fincantieri Bay Shipbuilding zdobył kontrakt na budowę barki LNG, która miałaby pływać po wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Jednostka powstanie w zakładzie FBS w amerykańskim Sturgeon Bay, w stanie Wisconsin. więcej »
  2019.08.22 - Equinor znalazł nowe złoże ropy na Morzu Barentsa Norweski Equinor znalazł nowe pokłady ropy w odwiercie Sputnik, położonym w Norweskim Szelfie Kontynentalnym na Morzu Barentsa. Oszacowano, że mogą one liczyć od 20 do aż 65 mln baryłek lekkiej ropy. więcej »
  2019.08.22 - Hiszpania przyjmie tylko 15 pasażerów statku Open Arms Hiszpania przyjmie tylko piętnastu, a nie - jak wcześniej wynikało z deklaracji przedstawicieli rządu Pedro Sancheza - ponad 80 migrantów pozostających od wtorku na statku organizacji pozarządowej Open Arms - poinformowały w czwartek władze w Madrycie. więcej »
  2019.08.22 - Ukrtranshaz i Mołdowagaz przygotowują nową trasę dostaw gazu z Rumunii Ukraiński i mołdawski operator gazociągów - Ukrtranshaz i Mołdowagaz - wraz z operatorami z innych krajów przygotowują nową trasę dostaw gazu z Rumunii. Poinformowało o tym biuro prasowe Ukrtranshazu. więcej »
  2019.08.22 - Jubileuszowy Port Pieśni Pracy już w piątek Osiem koncertów z udziałem kilkunastu wykonawców z kraju i gości z Francji – Booze Brothers – złoży się na rozpoczynającą się w piątek jubileuszową XXXV edycję festiwalu szantowego Port Pieśni Pracy w Tychach. więcej »
  2019.08.22 - Grecki premier: Irański tankowiec nie zmierza do Grecji Irański tankowiec Adrian Darya-1, który płynie przez Morze Śródziemne, nie zmierza do Grecji - oświadczył w czwartek grecki premier Kyriakos Micotakis. Wcześniej pojawiały się informacje, że jednostka płynie do greckiego portu w Kalamacie. więcej »
  2019.08.22 - DZIEŃ NA FX/FI: Złoty pozostanie słaby; rentowności będą rosły Nie ma wystarczająco dużo czasu na negocjowanie nowego porozumienia w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE - powiedział w czwartek prezydent Francji Emmanuel Macron brytyjskiemu premierowi Borisowi Johnsonowi. więcej »
  2019.08.22 - Macron do Johnsona: Nie ma czasu na nową umowę o brexicie Nie ma wystarczająco dużo czasu na negocjowanie nowego porozumienia w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE - powiedział w czwartek prezydent Francji Emmanuel Macron brytyjskiemu premierowi Borisowi Johnsonowi. więcej »
  2019.08.22 - Ruszają prace związane m.in. z odtworzeniem szlaków wędrówek ryb w Wiśle Na odcinku Wisły między ujściem Soły i Skawy oraz w dolnej części Soły będą przeprowadzone inwestycje w celu odtworzenia ciągłości ekologicznej tych rzek, w tym szlaków wędrówek ryb. Całkowity koszt prac realizowanych przez Wody Polskie wynosi ponad 44 mln zł. więcej »
  2019.08.22 - Chiński resort handlu: Nowe cła USA zaostrzą spór handlowy Chiny mają nadzieję, że USA wycofają się z zapowiedzi objęcia karnymi cłami kolejnych chińskich towarów, gdyż wprowadzenie nowych taryf doprowadzi do eskalacji sporu handlowego – oświadczył w czwartek rzecznik chińskiego ministerstwa handlu Gao Feng. więcej »
  2019.08.22 - PGNiG zaczyna pierwsze wiercenie w roli operatora na Morzu Norweskim 28 sierpnia PGNiG zaczyna na Morzu Norweskim pierwsze podmorskie wiercenie w roli operatora - poinformował w czwartek prezes spółki Piotr Woźniak. Do wiercenia zostanie użyta platforma najnowszej generacji. więcej »
  2019.08.22 - PGNiG: Roman Gabrowski w radzie nadzorczej spółki Skarb Państwa, akcjonariusz Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, powołał Romana Gabrowskiego do rady nadzorczej spółki - poinformowało w czwartek w komunikacie PGNiG. więcej »
  2019.08.22 - UE chce więcej szczegółów od Wielkiej Brytanii w sprawie propozycji dotyczących brexitu UE oczekuje szczegółowych propozycji z Londynu w sprawie brexitu - oświadczył w czwartek wysokiej rangi urzędnik unijny nawiązując do stanowiska premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnosona, który chciałby renegocjować umowę rozwodową. więcej »
  2019.08.22 - Tokio: Trzecia lokata Polek w klasie 470 w regatach przedolimpijskich Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Jolanta Ogar (UKŻ Wiking Toruń) zajęły trzecie miejsce w klasie 470 żeglarskich regat przedolimpijskich w Enoshimie. Triumfowały mistrzynie Europy Francuzki Camille Lecointre i Aloise Retornaz. więcej »
  2019.08.22 - GIS: W czwartek kąpiel dozwolona nad całym Bałtykiem W czwartek, bez obaw o swoje zdrowie, można się kąpać na wszystkich kąpieliskach nad Bałtykiem, w województwach pomorskim i zachodniopomorskim - podał Główny Inspektor Sanitarny. więcej »
  2019.08.22 - Prezes PKP Cargo: Konsolidacja terminali przeładunkowych przebiega sprawnie Konsolidacja terminali przeładunkowych należących do PKP Cargo przebiega dynamicznie i sprawnie - poinformował na czwartkowej konferencji prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz. Dodał, że w najbliższym czasie będzie przyjęty plan połączenia terminali. więcej »
  2019.08.22 - Policja i prokuratura poszukują chłopca molestowanego na plaży w Sopocie Organy ścigania poszukują małoletniego chłopca, który był wykorzystany seksualnie 22 lipca na plaży w Sopocie. Podejrzany o ten czyn 44-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję, a decyzją sądu aresztowany. więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2019.08.22 - TECHNOZBYT- * Szczeliwa kanalizacyjne * Filce techniczne * Fibra * Pakuły * Len czesany * Włókniny z włókna szklanego * Płyty z włókna szklanego * Silikony * Płyty korkowe i korkowo-gumowe Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2019.08.22 - TECHNOZBYT * Płyty uszczelkarskie firm: KLINGER, POLONIT, GAMBIT * Gotowe uszczelki * Szczeliwa Gambit, Polonit Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2019.08.22 - Sygnalizatory optyczne i akustyczne w wersji morskiej, lądowej, Ex Wybór produktów firmy E2S - do pobrania w całości ze strony: http://www.sealab.pl/page/pl/sygnalizatory_optyczne_i_akustyczne_wersji_ex - uszeregowany według kategorii z załączonymi... więcej »
  2019.08.22 - Zintegrowany System Detekcji Gazu i Pożaru - SEALAB Sp. z o.o. Sealab Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni, ul. Koperkowa 57 istnieje od 1990 roku. Firma zajmuje się projektowaniem i montażem instalacji systemów automatyki w przemyśle stoczniowym, przemyśle... więcej »
  2019.08.22 - CHEMTEC - chemia okrętowa, materiały sorpcyjne CHEMIA KKRĘTOWA/ MARINE CLEANING CHEMICALS- utrzymanie, remonty, konserwacja jednostek pływających MATERIAŁY SORPCYJNE/ OIL& CHEMICALS ABSORBENTS- neutralizacja rozlewów,... więcej »
  2019.08.22 - Boolean Sp. z o.o. - producent NMEA Buffers, Navigation Data Computing System, 4G LTE Modem - testowane i certyfikowane. Co oferujemy? ✔️ Rozdzielacze w różnych konfiguracjach wejść i wyjść ✔️ Modem 4G LTE do odbioru Internetu na pokładzie  ✔️ Komputer służący do transmisji sygnałów z... więcej »
  2019.08.22 - System złączy rurowych TEEKAY - najwyższa jakość, szybkie dostawy TROYMARINE Sp. z o. o. jako dystrybutor generalny na Polskę od wielu lat specjalizuje się w dostawach złączy rurowych TEEKAY produkcji angielskiej firmy Taylor Kerr Couplings Ltd. Złącza... więcej »
  2019.08.22 - KRULEN - oprawa FULDA LED IP 69K do kanałów montażowych Oferujemy do sprzedaży lampę kanałową FULDA LED o stopniu szczelności IP 69K (może być myta myjkami wysokociśnieniowymi), do oświetlania kanałów rewizyjnych i montażowych w halach... więcej »
  2019.08.22 - Boolean Sp. z o.o. - producent NMEA Buffers, Navigation Data Computing System, 4G LTE Modem - testowane i certyfikowane. Co oferujemy? ✔️ Rozdzielacze w różnych konfiguracjach wejść i wyjść ✔️ Modem 4G LTE do odbioru Internetu na pokładzie  ✔️ Komputer służący do transmisji sygnałów z... więcej »
  2019.08.22 - Łożyska ślizgowe kanadyjskiej firmy THORDON Bearings Inc. THORDON Bearings Inc.   jest kanadyjską firmą rodzinną założoną w roku 1911., która zajmuje się projektowaniem i produkcją szerokiej gamy łożysk polimerowych i elementów... więcej »
  2019.08.22 - Operat Przeciwpożarowy Zgodnie z aktualizacją z dnia 5 września 2018 ustawy o odpadach aby uzyskać zezwolenie na zbieranie odpadów i zezwolenie na przetwarzanie odpadów niezbędne jest dołączenie do wniosku... więcej »
  2019.08.22 - Firma SUPON oferuje usługi na rynku lądowym Firma SUPON świadczy następujace usługi: - zabezpieczenia przeciwpożarowe, - systemy przeciwpożarowe, - zabezpieczenia przeciwpożarowe budynków, - ochrona przeciwpożarowa, - ochrona... więcej »
  2019.08.22 - Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. od prawie 20 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe wyposażenie. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Gesa oraz produktów firmy Wencon. W naszej ofercie znajdą Państwo : - termometry, manometry, pirometry i wakuometry firmy Gesa - produkty epoksydowe firmy Wencon- do napraw i regeneracji powierzchni metalowych -... więcej »
  2019.08.21 - THORDON Compac - Łożyska Linii Wału Smarowane Wodą THORDON Łożyska Linii Wału Łożyska linii wału THORDON są dostępne w czterech gatunkach i wielu konfiguracjach umożliwiających optymalne dostosowanie się do konkretnych zastosowań i... więcej »
  2019.08.21 - Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. od prawie 20 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe wyposażenie. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Gesa oraz produktów firmy Wencon. W naszej ofercie znajdą Państwo : - termometry, manometry, pirometry i wakuometry firmy Gesa - produkty epoksydowe firmy Wencon- do napraw i regeneracji powierzchni metalowych -... więcej »
  2019.08.20 - KRULEN - lampa BERN LED do mroźni (-40°C) Oferujemy do sprzedaży oprawy LED do mroźni – BERN LED IP 69K , 24 V DC. Oprawy pracują w temperaturze do -40°C.   Dzięki wysokiemu stopniu szczelności IP 69K , oprawa BERN... więcej »
  2019.08.19 - KLIMATYZACJE MORSKIE - KLIMATYZACJE JACHTOWE - KLIMATYZACJA NA JACHT - KLIMATYZACJE NA WODĘ LODOWĄ DO 175 kW - AGREGATY WODY WODOWEJ - PROJEKT, DOSTAWA, MONTAŻ Niezależne, samodzielne klimatyzacje morskie produkowane przez ekspertów z firmy Climma – Marine Air Conditioning, cechują się wysoka wydajnością, cichą pracą oraz niezawodnością.... więcej »
  2019.08.19 - VDO Marine + NMEA2000 - wskaźniki i wyświetlacze morskie Firma VDO Marine wytwarza oraz dostarcza jachtowe rozwiązania do łodzi rekreacyjnych oraz komercyjnych od 1958 roku, co czyni ją jednym z najstarszych dostawców na rynku marynistycznym. W... więcej »
  2019.08.19 - Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. od prawie 20 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe wyposażenie. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Gesa oraz produktów firmy Wencon. W naszej ofercie znajdą Państwo : - termometry, manometry, pirometry i wakuometry firmy Gesa - produkty epoksydowe firmy Wencon- do napraw i regeneracji powierzchni metalowych -... więcej »
  2019.08.16 - Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. od prawie 20 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe wyposażenie. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Gesa oraz produktów firmy Wencon. W naszej ofercie znajdą Państwo : - termometry, manometry, pirometry i wakuometry firmy Gesa - produkty epoksydowe firmy Wencon- do napraw i regeneracji powierzchni metalowych -... więcej »
  2019.08.14 - Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. od prawie 20 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe wyposażenie. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Gesa oraz produktów firmy Wencon. W naszej ofercie znajdą Państwo : - termometry, manometry, pirometry i wakuometry firmy Gesa - produkty epoksydowe firmy Wencon- do napraw i regeneracji powierzchni metalowych -... więcej »
  2019.08.14 - KRULEN - oprawa FULDA LED IP 69K do kanałów montażowych Oferujemy do sprzedaży lampę kanałową FULDA LED o stopniu szczelności IP 69K (może być myta myjkami wysokociśnieniowymi), do oświetlania kanałów rewizyjnych i montażowych w halach... więcej »
  2019.08.14 - Preparat do usuwania sadzy ATLANTOL HDE S Pragniemy Państwu przedstawić środek do usuwania sadzy oraz czyszczenia filtrów DPF. Produkt przeznaczony jest do szybkiego czyszczenia urządzeń oraz miejsc pokrytych sadzą takich jak... więcej »
  2019.08.13 - Morskie oczyszczalnie ścieków, odsalarki wody morskiej, filtracja wody, części zamienne do odsalarek, systemy sanitarne na statki Firma Airmech wyłączny dystrybutor wyposażenia na jachty oraz statki morskie, oferuje urządzenia najlepszych, światowych producentów branży morskiej. Prowadzimy kompleksową... więcej »
  2019.08.13 - Kurs Hakowego, Lukowego 19.08.2019r. Celem kursu jest nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu czynności i obowiązków hakowego i lukowego. Program kursu obejmuje m.in. wykłady z tematyki: - zawiesia i sprzęt pomocniczy... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail

Najczęściej czytane

gospodarkamorska.tv Facebook