Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powrzednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2019.10.21 - HydroDron i co dalej? Na niedawno zakończonych targach Baltexpo 2019 Marine Technology sp. z o.o. prezentowała autonomiczną jednostkę bezzałogową dedykowaną pomiarom hydrograficznym HydroDron, który został wyróżniony w konkursie „Złota Kotwica Baltexpo 2019”.  więcej »
  2019.10.21 - Rewolucyjne trzy lata dla Uniwersytetu Morskiego Zmiana statusu akademii na uniwersytet, prestiżowy Rejs Niepodległości, ustawa 2.0 nazywana konstytucją dla nauki, włączenie Instytutu Morskiego w struktury uczelni, zwiększenie liczby projektów czy umocnienie pozycji najważniejszego ośrodka edukacji morskiej w Polsce - 3 lata kadencji rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Janusza Zarębskiego można uznać za rewolucyjne. Jak zmieniła się w tym czasie uczelnia, co oznacza ta reorganizacja dla Instytutu Morskiego oraz jakie atrakcje czekają na nas z okazji stulecia szkoły dowiecie się z naszego wywiadu.  więcej »
 
  Wiadomości
  2019.10.21 - Rozpoczęła się budowa nowoczesnego promu do obsługi trasy Dover-Calais. DFDS świętuje W chińskich zakładach AVIC Weihai Shipyard rozpoczęła się budowa kolejnego nowoczesnego promu klasy E-Flexer, budowanego na zamówienie Stena RoRo. Jest to egzemplarz, który docelowo będzie eksploatowany przez DFDS. Znamy już jego nazwę. więcej »
  2019.10.21 - Zakończył się załadunek na statek pojazdów wojskowych na misję w Libanie W poniedziałek zakończył się w szczecińskim porcie załadunek na statek pojazdów wojskowych, które zostaną przetransportowane w rejon misji ONZ w Libanie. więcej »
  2019.10.21 - Tarasiuk wygrywa regaty w Rybniku! Załoga HRM Racing w składzie Igor Tarasiuk, Mateusz Błażej i Jakub Padzik wygrała międzynarodowe regaty Rybnik Match Race w ramach cyklu Polish Match Tour. Regaty zaliczane do rankingu Pucharu Świata o randze Grade3 rozegrano w sobotę i niedzielę na Zalewie Rybnickim, a udział w nich wzięło 10 zaproszonych załóg z Polski, Niemiec i Rosji.  więcej »
  2019.10.21 - HydroDron i co dalej? (foto, wideo) Na niedawno zakończonych targach Baltexpo 2019 Marine Technology sp. z o.o. prezentowała autonomiczną jednostkę bezzałogową dedykowaną pomiarom hydrograficznym HydroDron, który został wyróżniony w konkursie „Złota Kotwica Baltexpo 2019”.  więcej »
  2019.10.21 - Leadership 2030 - Odpowiedź Europy na globalne wyzwania 18 października SEA Europe, którego członkiem jest Związek Pracodawców FORUM OKRĘTOWE, opublikowała przygotowywany od kilku miesięcy kluczowy dokument, którego pełna nazwa w oryginale brzmi: Maritime Technology in Europe: a strategic solution provider for major societal challenges. więcej »
  2019.10.21 - Brexit nadal w centrum uwagi: raport Ebury W mijającym tygodniu rynek walutowy reagował przede wszystkim na wieści natury politycznej. Pozytywny rozwój sytuacji w kontekście negocjacji związanych z Brexitem umożliwił wzrost funta brytyjskiego oraz pomógł umocnić się innym europejskim walutom.  więcej »
  2019.10.21 - Podkarpackie: Do wojewody trafił wniosek o ZRID na odcinek Via Carpatia Do wojewody podkarpackiego złożony został wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla ostatniego odcinka drogi ekspresowej S19 na północ od Rzeszowa, czyli od węzła Kamień do węzła Sokołów Małopolski Północ – poinformowała PAP rzeczniczka GDDKiA w Rzeszowie Joanna Rarus. więcej »
  2019.10.21 - Zakończyła się akcja ratownicza czteroosobowej załogi tonącego kutra Czteroosobowa załoga kutra tonącego w Bałtyku na wysokości Dziwnowa została ewakuowana śmigłowcem Marynarki Wojennej na lotnisko w Darłowie. Są cali i zdrowi. Nie wymagali hospitalizacji – powiedział w poniedziałek PAP Rafał Goeck. więcej »
  2019.10.21 - Niemcy/ Minister gospodarki: nie miałbym problemu z przesunięciem terminu brexitu Niemiecki minister gospodarki Peter Altmaier oświadczył w poniedziałek, że nie miałby problemu z przesunięciem daty wyjścia Wielkiej Brytanii z UE o kilka dni, czy tygodni. Aktualny termin brexitu został wyznaczony na 31 października. więcej »
  2019.10.21 - Stena Line zaprasza na Biegowy Potop Szwedzki „Biegowy Potop Szwedzki” to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników biegania. Rejs łączy w sobie radość ze wspólnej aktywności, zwiedzanie i zabawę. Dołącz do grona biegaczy i wybierz odpowiedni dla siebie dystans 5, 10 lub 15 km do wspólnego pokonania! Kup bilety już teraz i przebiegnij lub przejdź z kijkami Nordic Walking kawałek Skandynawii. Wypłyniesz w rejs promem Stena Line i poznasz także szereg pięknych tras biegowych w malowniczej Szwecji. Z przewodnikiem zwiedzisz też najpiękniejsze zabytki historycznego Kalmaru. więcej »
  2019.10.21 - Otwarcie Ocynkowni Północ Gillmet (wideo) 11 października, w Wocławach koło Gdańska, odbyło się uroczyste otwarcie Ocynkowni Północ firmy Gillmet. Jest to druga ocynkownia tej spółki na Pomorzu. więcej »
  2019.10.21 - Akcja ratownicza załogi kutra, który tonie na wysokości Dziwnowa Dziś rano, około godziny 8:20, do Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni wpłynęła informacja o kutrze KOŁ-212, który nabiera wody. Na miejsce od razu zostały wysłane odpowiednie służby.  więcej »
  2019.10.21 - UWAGA: od 01.01.2020 roku Indywidualny Rachunek Podatkowy dla każdego podatnika W dniu 29 lipca 2019 r. Prezydent RP podpisał ustawę z 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw. W ustawie nowelizującej przewidziano, także stosowne zmiany w Ordynacji podatkowej. Z punktu widzenia wszystkich podatników, w tym także marynarzy najistotniejszą zmianą jest wprowadzenie w Ordynacji podatkowej regulacji dotyczących Indywidualnego Rachunku Podatkowego (IRP). W ocenie ustawodawcy wprowadzone rozwiązania przyczynią się do wyeliminowania uciążliwości związanych z regulowaniem podatków, a także będą skutkować zwiększeniem komfortu podatnika w obszarze dokonywania płatności oraz oszczędnością czasu, a także zminimalizują ryzyko nieprawidłowego przekazania wpłat.  Dodatkowo wskazno, że zaproponowane podatnikom uproszczenie sprawdziło się w odniesieniu przedsiębiorców, którzy regulują składki na ubezpieczenie społeczne na zindywidalizowany rachunek. więcej »
  2019.10.21 - The Sunday Times: UE opóźni brexit, jeśli Izba Gmin nie poprze umowy w tym tygodniu Unia Europejska przesunie brexit do lutego 2020 roku, jeśli premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson nie będzie w stanie przeforsować uzgodnionego porozumienia w Izbie Gmin w nadchodzącym tygodniu - podał w niedzielę "The Sunday Times". więcej »
  2019.10.21 - Ropa traci: pesymizm dot. popytu na ropę, optymizm ws. postępów w handlu USA-Chiny Ropa w USA tanieje. Na rynkach pesymizm wśród inwestorów co do perspektyw popytu na paliwa ściera się z optymizmem w sprawie postępów w rozwiązaniu konfliktu handlowego USA-Chiny - podają maklerzy. więcej »
  2019.10.21 - Międzynarodowy koncern produkujący środki czystości i kosmetyki da drugie życie plastikowym odpadom wyrzucanym na plażach Według Komisji Europejskiej tworzywa sztuczne stanowią dziś blisko 80 proc. odpadów w morzach i oceanach. Każdego roku trafia do nich ok. 8 mln ton plastiku, co odpowiada ciężarówce śmieci wrzucanych do morza co minutę – podaje Fundacja Ellen MacArthur. W działania na rzecz ochrony mórz i oceanów przed zalewem plastiku w coraz większym stopniu angażuje się także globalny biznes. Koncern Procter & Gamble wprowadza właśnie do polskich sklepów szampon Head & Shoulders w butelkach, które składają się w 20 proc. z przetworzonych odpadów zebranych z plaż. Przy sprzedaży równej 1 mld produktów rocznie każda wprowadzona przez koncern zmiana ma wpływ na otoczenie. więcej »
  2019.10.21 - Szczecin: W porcie rozpoczął się załadunek wojskowych pojazdów na statek do Libanu 13 Rosomaków, 7 Hummerów i 15 specjalistycznych pojazdów zabezpieczenia na wyposażeniu polskiej armii, zostanie przewiezionych statkiem w rejon misji w Libanie. Załadunek z Nabrzeża Czeskiego w Porcie Szczecin rozpoczął się w nocy z niedzieli na poniedziałek. więcej »
  2019.10.21 - Rewolucyjne trzy lata dla Uniwersytetu Morskiego (wywiad wideo) Zmiana statusu akademii na uniwersytet, prestiżowy Rejs Niepodległości, ustawa 2.0 nazywana konstytucją dla nauki, włączenie Instytutu Morskiego w struktury uczelni, zwiększenie liczby projektów czy umocnienie pozycji najważniejszego ośrodka edukacji morskiej w Polsce - 3 lata kadencji rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Janusza Zarębskiego można uznać za rewolucyjne. Jak zmieniła się w tym czasie uczelnia, co oznacza ta reorganizacja dla Instytutu Morskiego oraz jakie atrakcje czekają na nas z okazji stulecia szkoły dowiecie się z naszego wywiadu.  więcej »
  2019.10.20 - Zwodowano pierwszą bunkierkę LNG zdolną do obsługi największych kontenerowców na świecie W Chinach zwodowano pierwszą bunkierkę LNG dla francuskiego Totala. Jednostka zostanie przekazana koncernowi w 2020 roku i będzie działać w Północnej Europie. Jej zadaniem będzie dostawa skroplonego gazu ziemnego do statków komercyjnych, w tym dziewięciu megakontenerowców armatora CMA CGM. więcej »
  2019.10.20 - Globar Container Terminals dołączyło do platformy cyfrowej TradeLens Kanadyjski operator terminalowy Global Container Terminals (GCT) stał się członkiem platformy cyfrowej typu blockchain – TradeLens. więcej »
  2019.10.20 - Europejscy armatorzy chcą konkretnych kroków w walce z piractwem w Zatoce Gwinejskiej Europejscy armatorzy wyrazili zaniepokojenie poziomem piractwa w Zatoce Gwinejskiej i chcą podjęcia zdecydowanych kroków na rzecz ochrony żeglugi w tym regionie. więcej »
  2019.10.20 - Fuzja największych belgijskich portów w drodze? Belgijskie porty w Antwerpii i Zeebrugge rozpoczęły negocjacje w sprawie możliwiej fuzji. Decyzja ta podparta jest rezultatami badań przeprowadzonymi przez niezależnych konsultantów. więcej »
  2019.10.20 - Darmowy pobyt na prywatnej szwedzkiej wyspie? To możliwe! (foto, wideo) Praca na prywatnej wyspie w otoczeniu pięknej przyrody i błogiej ciszy? Możliwość zabrania 5 osób a dodatkowo, to wszystko kompletnie za darmo? Tak, to możliwe. Właściciel położonej w pobliżu Sztokholmu sielankowej wyspy zaprasza wszystkich chętnych do swojego raju. Jedynym warunkiem, jaki trzeba spełnić to być kreatywnym.  więcej »
  2019.10.20 - Michał Weselak po pierwszym etapie Mini Transat Michał Weselak na 16 miejscu zakończył pierwszy etap Mini Transat,  atlantyckich regat samotników na jachtach klasy Mini 6.5. Trasę z La Rochelle do Las Palmas de Gran Canaria gdańszczanin pokonał w 10 dni 12 godzin 50 minut i 24 sekund. więcej »
  2019.10.20 - Straż pożarna: w miejscach, gdzie rozstawione zostały zapory, Narew jest już czysta Po wycieku oleju do Narwi, w miejscach, gdzie zostały w sobotę rozstawione zapory, rzeka jest już czysta - poinformował w niedzielę PAP oficer prasowy z Komendy Powiatowej w Makowie Mazowieckim mł. kpt. Bartosz Kołodziejski. Jak podkreślił, obecnie na Narwi działają zapory, które doczyszczają rzekę. więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2019.10.21 - * Filce techniczne* Fibra* Pakuły* Len czesany * Włókniny z włókna szklanego * Płyty z włókna * Szczeliwa kanalizacyjne * Silikony * Płyty korkowe i korkowo-gumowe - TECHNOZBYT Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2019.10.21 - * Płyty uszczelkarskie firm: KLINGER, POLONIT, GAMBIT * Szczeliwa Gambit, Pomonit * Gotowe uszczelki firm: KLINGER, POLONIT, GAMBIT - TECHNOZBYT Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu. Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.   Zapewniamy... więcej »
  2019.10.21 - Sygnalizatory optyczne i akustyczne w wersji morskiej, lądowej, Ex Wybór produktów firmy E2S - do pobrania w całości ze strony: http://www.sealab.pl/page/pl/sygnalizatory_optyczne_i_akustyczne_wersji_ex - uszeregowany według kategorii z załączonymi... więcej »
  2019.10.21 - LINAR - Zawiesia linowe, łańcuchowe, poliestrowe Linar Sp. z o.o. jest firmą handlowo - produkcyjną, której działalność związana jest z zagadnieniami techniki mocowania i przenoszenia ładunków. Współpracujemy z czołowymi... więcej »
  2019.10.21 - Zintegrowany System Detekcji Gazu i Pożaru - SEALAB Sp. z o.o. Sealab Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni, ul. Koperkowa 57 istnieje od 1990 roku. Firma zajmuje się projektowaniem i montażem instalacji systemów automatyki w przemyśle stoczniowym, przemyśle... więcej »
  2019.10.21 - CHEMTEC - chemia okrętowa, materiały sorpcyjne CHEMIA KKRĘTOWA/ MARINE CLEANING CHEMICALS- utrzymanie, remonty, konserwacja jednostek pływających MATERIAŁY SORPCYJNE/ OIL& CHEMICALS ABSORBENTS- neutralizacja rozlewów,... więcej »
  2019.10.21 - SOW-YACHT - cięcie strumieniem wody Oferujemy szybkie i tanie cięcie materiałów strumieniem wody. • zakres cięcia elementów 1250x2500 m  • grubość materiałów ciętych do 150 mm •... więcej »
  2019.10.21 - System złączy rurowych TEEKAY - najwyższa jakość, szybkie dostawy TROYMARINE Sp. z o. o. jako dystrybutor generalny na Polskę od wielu lat specjalizuje się w dostawach złączy rurowych TEEKAY produkcji angielskiej firmy Taylor Kerr Couplings Ltd. Złącza... więcej »
  2019.10.21 - VERG usługi skręcania i rozkręcania połączeń śrubowych z kontrolowanym momentem Verg oferuje usługi polegające na skręcaniu oraz rozkręcaniu połączeń śrubowych przy użyciu kluczy hydraulicznych.  Dysponujemy szerokim zakresem kluczy hydraulicznych oraz pneumatycznych... więcej »
  2019.10.21 - Boolean Sp. z o.o. - producent NMEA Buffers, Navigation Data Computing Unit, 4G LTE Modem - testowane i certyfikowane. Co oferujemy? ✔️ Rozdzielacze w różnych konfiguracjach wejść i wyjść ✔️ Modem 4G LTE do odbioru Internetu na pokładzie  ✔️ Komputer służący do transmisji sygnałów z... więcej »
  2019.10.21 - Łożyska ślizgowe kanadyjskiej firmy THORDON Bearings Inc. THORDON Bearings Inc.   jest kanadyjską firmą rodzinną założoną w roku 1911., która zajmuje się projektowaniem i produkcją szerokiej gamy łożysk polimerowych i elementów... więcej »
  2019.10.21 - SPRZEDAM KONTENER MORSKI 20DV Kontenery morskie przeznaczone są do transportu ładunków drobnicowych, jednak doskonale nadają się również do celów magazynowych. Posiadamy kontenery w różnych... więcej »
  2019.10.21 - Firma SUPON oferuje usługi na rynku lądowym Firma SUPON świadczy następujace usługi: - zabezpieczenia przeciwpożarowe, - systemy przeciwpożarowe, - zabezpieczenia przeciwpożarowe budynków, - ochrona przeciwpożarowa, - ochrona... więcej »
  2019.10.21 - Boolean Sp. z o.o. - producent NMEA Buffers, Navigation Data Computing Unit, 4G LTE Modem - testowane i certyfikowane. Co oferujemy? ✔️ Rozdzielacze w różnych konfiguracjach wejść i wyjść ✔️ Modem 4G LTE do odbioru Internetu na pokładzie  ✔️ Komputer służący do transmisji sygnałów z... więcej »
  2019.10.20 - KRULEN - lampa kanałowa BEBRA LED IP68 1 m Oferujemy do sprzedaży lampę kanałową BEBRA LED o stopniu szczelności IP 68 1 m , do oświetlania kanałów rewizyjnych i montażowych w halach remontowych i w stoczniach. Oprawa ma regulowany... więcej »
  2019.10.20 - Myjka ultradźwiękowa zbiornik o poj. 77L, Typ: JP 240ST Do sprzedania myjka ultradźwiękowa typu przemysłowego. Na gwarancji, użyta kilkukrotnie, testowanie skuteczności. Idealna do warsztatu itp. Gorąco polecam Myjka JP 240ST 77L Myjka wykonana... więcej »
  2019.10.18 - SOW-YACHT- obróbka skrawaniem Firma Sow-Yacht wykonuje wszelkiego rodzaju prace z zakresu obróbki mechanicznej. Skomplikowane elementy wytwarzamy przy pomocy nowoczesnych urządzeń sterowanych numerycznie (CNC).... więcej »
  2019.10.18 - Operat Przeciwpożarowy Zgodnie z aktualizacją z dnia 5 września 2018 ustawy o odpadach aby uzyskać zezwolenie na zbieranie odpadów i zezwolenie na przetwarzanie odpadów niezbędne jest dołączenie do wniosku... więcej »
  2019.10.18 - THORDON Compac - Łożyska Linii Wału Smarowane Wodą THORDON Łożyska Linii Wału Łożyska linii wału THORDON są dostępne w czterech gatunkach i wielu konfiguracjach umożliwiających optymalne dostosowanie się do konkretnych zastosowań i... więcej »
  2019.10.17 - KRULEN Technika Świetlna - oprawa LED do suwnic portowych i dźwigów Oferujemy do sprzedaży wysokiej mocy, wstrząsoodporne oprawy oświetleniowe LED CENTAURUS do specjalnych zastosowań, produkowane przez niemiecką firmę NORKA GmbH. Oprawy przeznaczone są do... więcej »
  2019.10.17 - GBP, USD, EUR, SEK, NOK Kredyt hipoteczny dla marynarzy. KREDYT BANKOWY. ZAKUP / BUDOWA DOMU ; ZAKUP APARTAMENTU / MIESZKANIA Zapraszam po przeliczenie kredyty i informacje o potrzebnych dokumentach i całym procesie kredytowym.Jeśli potrzebujesz wkładu... więcej »
  2019.10.17 - SOW-YACHT- elementy ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej Firma Sow-Yacht posiada długoletnie doświadczenie w obróbce stali kwasoodpornej i nierdzewnej. Produkujemy: - osprzęt żeglarski ( bosaki, dulki, knagi, zawiasy, zapinki, ucha cumownicze,... więcej »
  2019.10.17 - Węże gumowe - technohurt.pl Węże przemysłowe – Gumowe Węże przemysłowe gumowe przeznaczone są do wielu zastosowań w przemyśle i innych segmentach gospodarki. W zależności od środowiska pracy (zakresu temperatur,... więcej »
  2019.10.17 - Izolacje, szczeliwa, uszczelnienia - Technohurt.pl Szeroka oferta wyrobów    izolacyjnych, szczeliw i uszczelnień.   Najważniejsze produkty z naszej oferty:   Szczeliwa smołowe, suche Sznury, tkaniny i... więcej »
  2019.10.17 - Liny żeglarskie i alpinistyczne - skład fabryczny w Gdyni - GPH Surtex Sp. z o.o. GPH Surtex jako dostawca przemysłowych artykułów technicznych zapewniamy Państwu szeroką ofertę lin i sznurków. Prowadzimy skład fabryczny producenta   Liny żeglarskie -... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail

Najczęściej czytane

gospodarkamorska.tv Facebook