Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powrzednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2019.05.24 - Piękna Królowa Wiktoria w Porcie Gdynia Piękna, elegancka i luksusowa. Tak w kilku słowach można opisać statek pasażerski Queen Victoria, który w piątek zacumował przy Nabrzeżu Francuskim w Porcie Gdynia. To pierwsza wizyta tego wycieczkowca w tym sezonie. Kolejny raz zobaczymy go w Gdyni na początku września.  więcej »
  2019.05.24 - BEIF 2019: Polskie morskie farmy wiatrowe coraz bliżej. Czas na działania Tak czuję po dyskusjach, które tutaj toczymy, że jesteśmy coraz bliżej – mówił w Warszawie o morskich farmach wiatrowych Maciej Stryjecki, prezes Fundacji na rzecz Energetyki Zrównoważonej, podczas Bałtyckiego Forum Przemysłu Energetyki Morskiej. Dwudniowe wydarzenie, organizowane przez FNEZ, zakończyło się w czwartek. Uczestniczyli w nim najważniejsi przedstawiciele sektora morskiej energetyki wiatrowej.  więcej »
 
  Wiadomości
  2019.05.24 - STAL Complex przekazał w pełni wyposażoną barkę do karmienia łososi STAL Complex przekazał w pełni wyposażoną barkę do karmienia łososia hodowlanego. Jednostka trafiła w ręce norweskiego klienta w czwartek, 23 maja. To już 67. barka tego typu wykonana przez spółkę z Gdyni. więcej »
  2019.05.24 - Kraków: Wieczorem ma spaść poziom wody w Wiśle W godzinach wieczornych w piątek poziom wody w Wiśle spadnie poniżej stanu alarmowego - wynika z informacji Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa. Na miejscowych rzekach i potokach poziom wody się stabilizuje. więcej »
  2019.05.24 - Wody Polskie: W weekend możliwa kontrola bezpieczeństwa tamy w Wilkowicach Kontrola bezpiecznego użytkowania zbiornika w Wilkowicach może nastąpić już w ten weekend – poinformował w piątek Łukasz Lange, dyrektor Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie RZGW w Gliwicach. Jak dodał, groźba pęknięcia tamy maleje. więcej »
  2019.05.24 - Kreml: Otrzymujemy informacje o sytuacji wokół rurociągu Przyjaźń Kreml otrzymuje ogólne raporty na temat sytuacji wokół rurociągu Przyjaźń - powiedział w piątek rzecznik prezydenta Władimira Putina, Dmitrij Pieskow. Ocenił, że doszło do "nietypowej sytuacji" i "problemu technologicznego", którego jednak "nikt nie ukrywa". więcej »
  2019.05.24 - Inwestycja Gaz-Systemu w Pogórskiej Woli Oddział Tarnowski Gaz-Systemu będzie miał nową siedzibę. W Pogórskiej Woli (Małopolskie) powstanie m.in. węzeł przesyłowy na gazociągach, które niebawem połączą Baltic Pipe i Terminal LNG ze Słowacją i Ukrainą. więcej »
  2019.05.24 - Wody Polskie: Wykonawca zbiornika Racibórz wycofał z budowy pracowników Wykonawca zbiornika Racibórz Dolny w związku ze stanem alarmowym Odry wycofał z budowy pracowników i sprzęt – podały w piątek Wody Polskie. Jak zapewniły, nie ma jednak większego zagrożenia, położony powyżej budowy polder Buków wypełnia się w ograniczonym zakresie. więcej »
  2019.05.24 - ME: Do rozwiązania pozostaje kwestia odszkodowań za brudną ropę z Rosji Do rozwiązania pozostaje jeszcze kwestia odszkodowań za odbiór zanieczyszczonej ropy z Rosji - poinformował resort energii, odnosząc się do czwartkowych rozmów ze stroną rosyjską i niemiecką ws. dostaw surowca rurociągiem "Przyjaźń". więcej »
  2019.05.24 - RCB: W weekend kulminacja fali wezbraniowej na Wiśle W sobotę i niedzielę dojdzie do kulminacji fali wezbraniowej na Wiśle - poinformowało w piątek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa za pośrednictwem Twittera. więcej »
  2019.05.24 - MGMiŻŚ zapowiada zawiadomienie prokuratury ws. zbiornika przeciwpowodziowego w Wilkowicach Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej złoży zawiadomienie do prokuratury ws. możliwości popełnienia przestępstwa przy budowie i dopuszczeniu do użytkowania zbiornika przeciwpowodziowego w Wilkowicach przy potoku Wilkówka (Śląskie) - poinformował PAP resort. więcej »
  2019.05.24 - Prezes MSR Gryfia podejrzany o niegospodarność Zarzuty niegospodarności przedstawiła katowicka prokuratura dwóm b. członkom zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW). Jeden z podejrzanych, Artur T., jest obecnie prezesem Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie. więcej »
  2019.05.24 - Kraków: Premier odwiedził policjantów komisariatu wodnego Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w piątek policjantów komisariatu wodnego w Krakowie, którzy zapobiegli uderzeniu bezwładnie płynących tramwajów wodnych w most Dębnicki na Wiśle. Szef rządu pogratulował funkcjonariuszom udanej akcji. więcej »
  2019.05.24 - Białoruś: Premier Siarhiej Rumas rozmawia w Moskwie o wznowieniu tranzytu ropy Premier Białorusi Siarhiej Rumas rozmawia w piątek w Moskwie z szefem rosyjskiego rządu Dmitrijem Miedwiediewem o wznowieniu tranzytu ropy Przyjaźnią do Europy Zachodniej i rekompensatach dla Białorusi za straty z powodu zanieczyszczenia ropy płynącej z Rosji. więcej »
  2019.05.24 - Elbląg: Pozwolenie wodnoprawne na część inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej Pozwolenie wodnoprawne na przekop Mierzei Wiślanej w części zlokalizowanej w woj. warmińsko-mazurskim wydało RZGW Wody Polskie - poinformował PAP rzecznik gdańskiego oddziału Bogusław Pinkiewicz. To jedna z decyzji niezbędnych, by rozpocząć budowę drogi wodnej. więcej »
  2019.05.24 - Konkurs do zarządu nowej kadencji Anwilu z Grupy Orlen W związku z upływającą kadencją obecnego zarządu Anwilu z Grupy Orlen, rada nadzorcza włocławskiej spółki ogłosiła postępowania kwalifikacyjne na stanowiska prezesa oraz członków zarządu ds. produkcji, sprzedaży, zakupów, inwestycji i rozwoju oraz administracyjnych. więcej »
  2019.05.24 - Lubelskie: Wojewoda wydał pozwolenie na budowę fragmentu Via Carpatii Pozwolenie na budowę 18 km drogi ekspresowej nr 19, będącej częścią międzynarodowej trasy Via Carpatia, wydał w piątek wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Decyzja dotyczy odcinka między Kraśnikiem a Janowem Lubelskim. więcej »
  2019.05.24 - Premier dla „Polska Times”: Za 3-4 lata Polska będzie w pełni wolna od dostaw gazu ze Wschodu Za 3-4 lata Polska będzie w pełni wolna od dostaw gazu ze Wschodu - mówi premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z piątkowym "Polska Times". Wskazuje również, że jest duża szansa na zgodę Brukseli na utrzymanie cen prądu dla małych i średnich przedsiębiorstw, samorządów, szpitali i szkół. więcej »
  2019.05.24 - Piękna Królowa Wiktoria w Porcie Gdynia (foto, wideo) Piękna, elegancka i luksusowa. Tak w kilku słowach można opisać statek pasażerski Queen Victoria, który w piątek zacumował przy Nabrzeżu Francuskim w Porcie Gdynia. To pierwsza wizyta tego wycieczkowca w tym sezonie. Kolejny raz zobaczymy go w Gdyni na początku września. więcej »
  2019.05.24 - Bałtyk dla wszystkich, czyli co dalej z problemem wraków zalegających w Bałtyku? Jakie zagrożenie stanowią wraki spoczywających na dnie Morza Bałtyckiego? Jakie mogą być potencjalne skutki wycieku paliwa i sposoby na poradzenie sobie z problemem FRANKENA oraz innych podobnych mu wraków? Na te i inne pytania odpowiada grono międzynarodowych ekspertów w ramach działań realizowanych we współpracy z Fundacją MARE i Instytutem Morskim w Gdańsku. więcej »
  2019.05.24 - Nowy układ sił w Europarlamencie może powstrzymać przyjęcie pakietu mobilności Pakiet mobilności, gdyby został przyjęty w obecnej formie, może oznaczać upadek wielu polskich firm transportowych. Co więcej, będzie to także cios dla polskiej gospodarki – ocenia  Leszek Luda, prezes Polskiej Unii Transportu. Ostatnio przegłosowane propozycje pakietu zakładają m.in. ograniczenie wykonywania kabotażu do trzech dni, przy kolejnej operacji w tym samym kraju dopiero po 60 godzinach. Uderzy to przede wszystkim w kraje wschodnioeuropejskie. Procedowanie ustawy zostało odroczone na czas po wyborach do Parlamentu Europejskiego. To szansa, że z pakietu znikną niekorzystne przepisy. więcej »
  2019.05.24 - Fundusz Rozwoju Spółek: Wniosek o odwołanie prezesa stoczni Gryfia Prezes Funduszu Rozwoju Spółek będzie wnioskował o odwołanie z funkcji prezesa Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia Artura Trzeciakowskiego – poinformował w czwartek wieczorem Fundusz. Sprawa ma związek z zarzutami, które usłyszał Trzeciakowski. więcej »
  2019.05.24 - PKP Cargo planuje zakończyć konsolidację terminali w przyszłym roku PKP Cargo planuje do końca przyszłego roku skonsolidować w jednym podmiocie sieć własnych terminali - poinformował prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz. więcej »
  2019.05.24 - Ropa na giełdzie paliw w USA drożeje Ropa naftowa w USA drożeje o ponad 1 proc., po spadku ceny podczas poprzedniej sesji o 5,7 proc. - podają maklerzy. więcej »
  2019.05.24 - Fala kulminacyjna na Wiśle dotarła do Krakowa Fala kulminacyjna jest już na Wiśle w Krakowie i ma około 580 cm - poinformowała w piątek po 7 godz. PAP rzeczniczka prezydenta Krakowa Monika Chylaszek. Jak dodała, fala ma już o 2 cm mniej niż przed chwilą - w momencie kulminacji. więcej »
  2019.05.24 - Szczerski: Podczas pobytu w USA prezydent odwiedzi Waszyngton oraz stany: Teksas, Nevadę i Kalifornię Od spotkania 12 czerwca w Białym Domu z Donaldem Trumpem, prezydent Andrzej Duda rozpocznie sześciodniową wizytę w USA. Następnie odwiedzi stany: Teksas, Nevadę i Kalifornię, gdzie będzie rozmawiał m.in. o energi i nowoczesnych technologiach - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. więcej »
  2019.05.24 - Podwyższenie kapitału zakładowego w restrukturyzacji Dynamicznie rozwijająca się gospodarka i rynek niejednokrotnie zmuszają przedsiębiorców do podejmowania szeregu czynności faktycznych i prawnych w celu polepszenia rentowności i wiarygodności swojego przedsiębiorstwa. Jedną z takich czynności, jaka może zostać podjęta w stosunku do spółek kapitałowych (w szczególności spółki z ograniczoną odpowiedzialnością), jest podwyższenie kapitału zakładowego . więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2019.05.24 - Szkolenie okresowe BHP dla osób kierujących pracownikami i administracji biurowej 30-31.05.2019r. Zapraszamy na okresowe szkolenie w zakresie BHP dla osób na stanowiskach kierowniczych i pracowników administracyjno - biurowych. Jest to szkolenie dwudniowe mające na celu... więcej »
  2019.05.24 - KRULEN Technika Świetlna - oprawa BASEL LED EX strefa 2 i 22 Oferujemy do sprzedaży diodowe oprawy przeciwwybuchowe BASEL LED EX niemieckiej firmy NORKA GmbH. Oprawy przeciwwybuchowe BASEL LED EX , przeznaczone są do pracy w środowisku zagrożonym... więcej »
  2019.05.24 - MAN 28/32, 23/30, 16/24 | Wärtsilä L20, L32 | MaK M20, M32 - remonty i regeneracja Pomagamy armatorom i zarządcom statków w utrzymaniu jednostek pływających w ruchu, wykonując serwis silników morskich MAN , Wärtsilä i MaK .  Z czystym sumieniem... więcej »
  2019.05.23 - TECHNOZBYT- * Szczeliwa kanalizacyjne * Filce techniczne * Fibra * Pakuły * Len czesany * Włókniny z włókna szklanego * Płyty z włókna szklanego * Silikony * Płyty korkowe i korkowo-gumowe Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2019.05.23 - TECHNOZBYT * Płyty uszczelkarskie firm: KLINGER, POLONIT, GAMBIT * Gotowe uszczelki * Szczeliwa Gambit, Polonit Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2019.05.23 - Sprzedaż silnika Opis: Dwusuwowy silnik zaburtowy, doczepny TOHATSU M50D2 3E3, rok produkcji 2004, nr seryjny 050670XC (uszkodzony). Opis przedmiotu sprzedaży: silnik zaburtowy, dwusuwowy marki TOHATSU M50D2... więcej »
  2019.05.23 - Sprzedaż ruchomości Opis: Nr sprawy Nazwa ruchomości wartość cena szacunkowa wywołania 2809-SEE.715.18.2019 1. Łódź wiosłowa drewniana 400 zł 300 zł z wiosłami 2. Sieć rybacka typu wonton - 2 szt. 40... więcej »
  2019.05.23 - CHEMTEC - chemia okrętowa, materiały sorpcyjne CHEMIA KKRĘTOWA/ MARINE CLEANING CHEMICALS- utrzymanie, remonty, konserwacja jednostek pływających MATERIAŁY SORPCYJNE/ OIL& CHEMICALS ABSORBENTS- neutralizacja rozlewów,... więcej »
  2019.05.23 - Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. od prawie 20 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe wyposażenie. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Gesa oraz produktów firmy Wencon. W naszej ofercie znajdą Państwo : - termometry, manometry, pirometry i wakuometry firmy Gesa - produkty epoksydowe firmy Wencon- do napraw i regeneracji powierzchni metalowych -... więcej »
  2019.05.23 - System złączy rurowych TEEKAY - najwyższa jakość, szybkie dostawy TROYMARINE Sp. z o. o. jako dystrybutor generalny na Polskę od wielu lat specjalizuje się w dostawach złączy rurowych TEEKAY produkcji angielskiej firmy Taylor Kerr Couplings Ltd. Złącza... więcej »
  2019.05.23 - Łożyska ślizgowe kanadyjskiej firmy THORDON Bearings Inc. THORDON Bearings Inc.   jest kanadyjską firmą rodzinną założoną w roku 1911., która zajmuje się projektowaniem i produkcją szerokiej gamy łożysk polimerowych i elementów... więcej »
  2019.05.22 - Forma do budowy jachtu Opis: sprzeda z wolnej ręki Forma do budowy jachtu N 58 składająca się r. 1) formy kadłubu 2) formy pokładu cena netto 50.000,00 zł Specyfikacja: Przedmiot sprzedaży można oglądać po... więcej »
  2019.05.22 - KRULEN - lampa kanałowa BEBRA LED IP68 1 m Oferujemy do sprzedaży lampę kanałową BEBRA LED o stopniu szczelności IP 68 1 m , do oświetlania kanałów rewizyjnych i montażowych w halach remontowych i w stoczniach. Oprawa ma regulowany... więcej »
  2019.05.22 - MAN L28/32, L23/30, L16/24 | Wärtsilä L20, L32 | MaK M20, M32 - remonty i regeneracja Pomagamy armatorom i zarządcom statków w utrzymaniu jednostek pływających w ruchu, wykonując serwis silników morskich MAN , Wärtsilä i MaK .  Z czystym sumieniem... więcej »
  2019.05.22 - THORDON Compac - Łożyska Linii Wału Smarowane Wodą THORDON Łożyska Linii Wału Łożyska linii wału THORDON są dostępne w czterech gatunkach i wielu konfiguracjach umożliwiających optymalne dostosowanie się do konkretnych zastosowań i... więcej »
  2019.05.22 - Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. od prawie 20 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe wyposażenie. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Gesa oraz produktów firmy Wencon. W naszej ofercie znajdą Państwo : - termometry, manometry, pirometry i wakuometry firmy Gesa - produkty epoksydowe firmy Wencon- do napraw i regeneracji powierzchni metalowych -... więcej »
  2019.05.22 - Oferuję usługi chłodnicze Jesteśmy firmą zajmującą się chłodnictwem, wentylacją, oraz systemami informatycznymi w sektorze morskim. W swoim zakresie posiadamy również bogaty asortyment części zamiennych do... więcej »
  2019.05.21 - Sprzedaż ruchomości Opis: Oddział Regionalny AMW w Krakowie - oferta poprzetargowa (szczegóły w załącznikach) Specyfikacja: Mienie wystawione do sprzedaży poprzetargowej dostępne jest do obejrzenia w... więcej »
  2019.05.21 - EKO KOMES Sp. z o.o. - profesjonalna chemia przemysłowa TI SOLUTIONS Pragniemy zainteresować Państwa ofertą naszej firmy dotyczącą specjalistycznych i – co najważniejsze – ekologicznych środków do stosowanych między innymi do neutralizacji i... więcej »
  2019.05.21 - Neutralizacja kamienia wapiennego- kotlowego ACID PRO HCL Kwaśny preparat czyszczący na bazie kwasu chlorowodorowego do usuwania uporczywych osadów z kamienia wapiennego i rdzy. Idealnie nadaj się do stosowania w wymiennikach... więcej »
  2019.05.21 - Specjalistyczne środki do usuwanie sadzy i zabrudzeń skarbonizowanych HDEs Związki powierzchniowo czynne z dodatkiem inhibitorów korozji. Środek przeznaczony do szybkiego czyszczenia urządzeń oraz powierzchni pokrytych sadzą (kotłownie, kominy, rury itd.).... więcej »
  2019.05.21 - Neutralizacja ropopochodnych na akwenach wodnych ATLANTOL AT7 *Produkt na bazie złożonej mieszaniny emulgatorów w roztworze wodnym. *Stosowany do neutralizacji rozlewisk materiałów ropopochodnych na akwenach wodnych (morza,... więcej »
  2019.05.21 - Specjalistyczne środki do przemysłu stoczniowego, petrochemicznego, maszynowego oraz pokrewnych. A23Ns Mieszanina łagodnych substancji alkalicznych i związków powierzchniowo czynnych. Uniwersalny środek do mycia i odtłuszczania w przemyśle maszynowym i stoczniowym (alkaliczne mycie... więcej »
  2019.05.21 - Preparat do usuwania mchów i porostów DESCRUST MNF Specjalny preparat kwasowoy, stworzony  do usuwania mchów porostów, glonów osadów z rdzy i cementu. produkt kwasowy do usuwania z cementu osadów... więcej »
  2019.05.21 - OIL CLEANER Preparat do myjek ciśnieniowych Ofertujemy produkt do myjek ciśnieniowych OIL CLEANER w promocyjnej cenie 9,60zł OIL CLEANER Zastosowanie Środek do mycia i odtłuszczania w przemyśle maszynowym i stoczniowym (alkaiczne mycie... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail

Najczęściej czytane

gospodarkamorska.tv Facebook