Newsletter

Zamów subskrypcję

Wystarczy posiadać konto.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z otrzymywania newslettera.


Newsletter Morski portalu GospodarkaMorska.pl to codzienny przegląd artykułułów, wydarzeń, ogłoszeń i przetargów pod kątem gospodarki morskiej.

Newsletter wysyłany jest raz dziennie w dni powrzednie i jest usługą bezpłatną dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Przykładowy newsletter


GospodarkaMorska.pl - Portal branżowy
 
 
 
  2019.02.19 - Integracja PŻM i Stoczni Remontowej Gryfia W Szczecinie odbyła się konferencja "Rozwój przemysłu stoczniowego w Polsce” zorganizowana przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Motywem przewodnim spotkania była informacja o planowanej integracji Stoczni Remontowej Gryfia z Polską Żeglugą Morską.  więcej »
  2019.02.15 - Statek rybacki Zephyr ze stoczni Marine Projects Ltd. wypłynął z Gdańska do Norwegii M/V Zephyr już gotowy. Częściowo wyposażony statek rybacki z Marine Projects Ltd. w czwartek wypłynął z Gdańska do Norwegii. Tam jego budowę dokończy stocznia Larsnes Mek. Verksted AS. Trawler pelagiczny powstał na zamówienie brytyjskiego armatora Zephyr Fishing Company Ltd. z Lerwick na Szetlandach.  więcej »
 
  Wiadomości
  2019.02.21 - Baltic Pipe – kolejna tura konsultacji społecznych na Pomorzu W Niechorzu i Trzebiatowie 19 lutego 2019 r. odbyły się spotkania konsultacyjne dotyczące realizacji podmorskiej części gazociągu Baltic Pipe. Przedstawiciele GAZ-SYSTEM omówili aspekty techniczne, środowiskowe i społeczno-ekonomiczne inwestycji oraz jej wpływ na funkcjonowanie społeczności lokalnych. W spotkaniach udział wzięli m.in. okoliczni mieszkańcy oraz władze samorządowe. W Rewalu 20 lutego odbyło się także  spotkanie z przedstawicielami organizacji zrzeszających środowiska rybackie. więcej »
  2019.02.21 - Ostatnie 4 dni na zgłoszenia do Śląskich Nagród Żeglarskich Carbony 2019 Tylko do 24 lutego można wysyłać zgłoszenia do Carbonów, Śląskich Nagród Żeglarskich za sezon 2018. Śląskie środowisko żeglarskie ponownie może przyznać nagrody i wyróżnić osoby, osiągnięcia i inicjatywy związane z żeglarstwem. 29 marca w Rybniku, podczas uroczystej gali poznamy zdobywców Carbonów. więcej »
  2019.02.21 - W.Brytania/ Minister: kwestia lotniskowca szkodzi relacjom z Chinami Wypowiedź ministra obrony Wielkiej Brytanii Gavina Williamsona o planach wysłania nowego brytyjskiego lotniskowca na Pacyfik dodatkowo skomplikowała relacje z Chinami – ocenił w czwartek na antenie BBC brytyjski minister finansów Philip Hammond. więcej »
  2019.02.21 - Ulysses po dużym remoncie. Inwestycja warta 4 miliony euro Należący do Irish Ferries prom Ulysses przeszedł remont. Po kilkutygodniowej przerwie statek powrócił przed kilkoma dniami na trasę. więcej »
  2019.02.21 - GSG Towers z kontraktem dla AKER SOLUTIONS Spółka GSG Towers (siostrzana spółka Stoczni Gdańsk) zawarła z norweskim AKER SOLUTIONS kontrakt na montaż wielkogabarytowych konstrukcji stalowych. Dla GSG Towers i Stoczni Gdańsk to ważny krok w otwarciu na rynek offshore. więcej »
  2019.02.21 - Gigantyczny napis 100 AGH wykonany na morzu przez żaglowiec Pogoria W nocy ze środy na czwartek żaglowiec szkoleniowy STS Pogoria przepłynął trasę w kształcie napisu „100 AGH” na wodach Morza Śródziemnego. Frazę można było zobaczyć dzięki zapisom sygnału GPS. więcej »
  2019.02.21 - Więcej śmieci niż dorszy w Bałtyku Organizacje pozarządowe wzywają do niezwłocznego podjęcia nadzwyczajnych środków w celu ochrony wschodniego stada bałtyckiego dorsza.  więcej »
  2019.02.21 - Kłopoty niemieckiej stoczni FSG Niemiecka stocznia FSG (Flensburger Schiffbau Gesellschaft) w ostatnich tygodniach została okryta złą sławą. Zakłady z powodu kłopotów finansowych borykają się z brakiem terminowości i mogą mieć znaczne opóźnienia dostaw kolejnych promów. więcej »
  2019.02.21 - Wnioski o aresztowanie zatrzymanych b. prezesa i członków zarządu PKP Cargo Prokuratura Regionalna w Lublinie skierowała do sądu wnioski o aresztowanie b. prezesa i członków zarządu PKP Cargo, zatrzymanych we wtorek w związku z zarzutami niegospodarności.  więcej »
  2019.02.21 - Polski Związek Żeglarski podpisał umowę o współpracy w ramach Programu Niepodległa We wtorek 19 lutego została zawarta umowa o współpracy pomiędzy Biurem Programu Niepodległa a Polskim Związkiem Żeglarskim. W podpisaniu umowy uczestniczył osobiście prezes PZŻ Tomasz Chamera. więcej »
  2019.02.21 - Gratka dla miłośników kina i morza Już w przyszły wtorek, 26 lutego, na wszystkich zakochanych w morzu kinomanów czeka nie lada uczta. Muzeum Marynarki Wojennej we współpracy z Legendą Morską Gdyni zaprasza na Mini Przegląd Filmów Morskich. więcej »
  2019.02.21 - Ropa w USA powyżej 57 USD za baryłkę, a to jeszcze nie koniec zwyżki notowań Ropa w USA jest już wyceniana powyżej 57 dolarów za baryłkę i dalej drożeje. Zapasy surowca w USA wolniej rosną. Na dodatek USA i Chiny opracowują zarys możliwego porozumienia handlowego i to wspiera notowania surowców - podają maklerzy. więcej »
  2019.02.21 - Sejm uchwalił nowelę ustawy o żegludze śródlądowej Sejm uchwalił rządową nowelę ustawy o żegludze śródlądowej, który ma m.in. umożliwić armatorom odnawianie dokumentów bezpieczeństwa. Nowe przepisy wdrażają do polskiego prawa przepisy unijne. więcej »
  2019.02.21 - Fotyga: Czas na rozwiązanie problemu broni chemicznej zatopionej w morzach Świat potrzebuje międzynarodowej, skoordynowanej akcji ws. ograniczenia zagrożeń wynikających z zalegającej na dnach mórz i oceanów broni chemicznej - przekonywała w środę na konferencji w Brukseli europosłanka Anna Fotyga (PiS). więcej »
  2019.02.21 - Rosja potępiana na forum ONZ za agresję wobec Ukrainy Sytuacja na okupowanych terytoriach Ukrainy była przedmiotem środowej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ z udziałem m.in. prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki oraz polskiego wiceministra spraw zagranicznych Bartosza Cichockiego. Uczestnicy spotkania potępiali rosyjską agresję. więcej »
  2019.02.21 - Ambasadorowie państw UE poparli dyrektywę dot. Nord Stream 2 Ambasadorowie krajów członkowskich przy UE poparli w środę w Brukseli projekt nowelizacji dyrektywy gazowej dotyczącej Nord Stream 2. Regulacje zakładają, że wszystkie gazociągi docierające do UE, w tym rosyjsko-niemiecki projekt, będą podlegały unijnemu prawu. więcej »
  2019.02.21 - Hiszpania: Vox apeluje o ograniczenie poszukiwań migrantów na morzu Prawicowa partia Vox wezwała w środę dyrekcję hiszpańskiego Ratownictwa Morskiego (Salvamento Maritimo) do ograniczenia patrolowania Morza Śródziemnego w celu poszukiwań migrantów, żeby zniechęcić tym następnych do prób przedostania się morzem do Hiszpanii. więcej »
  2019.02.21 - Tchórzewski: Kompromis ws. dyrektywy gazowej nie zmienia negatywnego stosunku Polski do Nord Stream 2 Wypracowany kompromis w sprawie dyrektywy gazowej obejmie projekt Nord Stream 2, ale uchwalone przepisy nie zmieniają negatywnego stanowiska Polski wobec tego projektu - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski. więcej »
  2019.02.21 - UE: W Bałtyku zalegają setki tys. ton broni konwencjonalnej i chemicznej W Bałtyku zalegają setki tysięcy ton broni chemicznej i konwencjonalnej z czasów wojny, co stanowi zagrożenie dla tego akwenu. Kraje UE muszą podjąć kroki, rozwiązać ten problem – przekonywali w środę w Brukseli uczestnicy konferencji poświęconej temu problemowi. więcej »
  2019.02.21 - Rosja: Putin zapewnił, że nie groził USA w swoim orędziu Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w środę, że jego słowa w dorocznym orędziu przed parlamentem o tym, że USA powinny policzyć zasięg i szybkość perspektywicznych rodzajów rosyjskiego uzbrojenia, nie były groźbą, lecz wezwaniem do oceny konsekwencji. więcej »
  2019.02.21 - Polski dyplomata: Dzięki dyrektywie gazowej będziemy mieli wpływ na Nord Stream 2 Dzięki dyrektywie gazowej będziemy mieli wpływ na Nord Stream 2. Oczywiście będzie to wymagało konsekwencji ze strony KE – powiedział w PAP polski dyplomata, komentując decyzję ambasadorów UE o poparciu dla dyrektywy wyrażonym przez 27 krajów UE, w tym Polskę. więcej »
  2019.02.21 - Płock: Finał budowy instalacji metatezy w PKN Orlen planowany w połowie kwietnia Zakończenie procesu inwestycyjnego budowy instalacji metatezy w zakładzie produkcyjnym PKN Orlen w Płocku (Mazowieckie) planowane jest na połowę kwietnia – podał w środę koncern, powołując się na informację uzyskaną od wykonawcy zadania, Elektrobudowy. więcej »
  2019.02.21 - UE/Juncker: W pełni popieram Inicjatywę Trójmorza Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wyraził w środę pełne poparcie dla Inicjatywy Trójmorza, zastrzegając, że gdyby wszystkie kraje unijne wykazywały się w niej większą aktywnością, to mniejszy byłby w niej wpływ Stanów Zjednoczonych. więcej »
  2019.02.21 - Kraje UE za stworzeniem liczącego do 10 tys. osób stałego korpusu Frontexu Ambasadorowie krajów UE przyjęli w środę mandat do negocjacji ws. wzmocnienia unijnej agencji ochrony granic, Frontexu. W ten sposób dali zielone światło do rozpoczęcia rozmów z PE, które mają doprowadzić do utworzenia liczącego do 10 tys. funkcjonariuszy stałego korpusu agencji. więcej »
  2019.02.21 - Gróbarczyk ws. przekopu Mierzei Wiślanej: Wierzę, że KE podejdzie do tego w sposób merytoryczny Wierzę, że KE podejdzie do budowy przekopu na Mierzei Wiślanej w sposób merytoryczny i racjonalny, a nie będzie "w odziaływaniu politycznym strony wschodniej" - powiedział w środę w TVP Info minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. więcej »
 
  Ogłoszenia / Przetargi
  2019.02.21 - Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. od ponad 15 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe wyposażenie. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Gesa oraz produktów firmy Wencon. W naszej ofercie znajdą Państwo : - termometry, manometry, pirometry i wakuometry firmy Gesa - produkty epoksydowe firmy Wencon- do napraw i regeneracji powierzchni metalowych -... więcej »
  2019.02.21 - Kurs nawigacyjny w Warszawa 08-10.03.2019 W cenie: wykłady, ćwiczenia, materiały szkoleniowe, kopie map. Opis szkolenia: Startujemy w piątek o 16:00. Przez trzy dni będziemy zajmować się: nawigacją morską (teoria nawigacji, pływy,... więcej »
  2019.02.20 - TECHNOZBYT- * Szczeliwa kanalizacyjne * Filce techniczne * Fibra * Pakuły * Len czesany * Włókniny z włókna szklanego * Płyty z włókna szklanego * Silikony * Płyty korkowe i korkowo-gumowe Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2019.02.20 - TECHNOZBYT * Płyty uszczelkarskie firm: KLINGER, POLONIT, GAMBIT * Gotowe uszczelki * Szczeliwa Gambit, Polonit Zaopatrujemy w artykuły techniczne odbiorców ze wszystkich gałęzi przemysłu.   Oferujemy szeroki asortyment towarowy, konkurencyjne ceny oraz możliwość uzyskania rabatu.  ... więcej »
  2019.02.20 - KRULEN - lampa BERN LED do mroźni (-40°C) Oferujemy do sprzedaży oprawy LED do mroźni – BERN LED IP 69K , 24 V DC. Oprawy pracują w temperaturze do -40°C.   Dzięki wysokiemu stopniu szczelności IP 69K , oprawa BERN... więcej »
  2019.02.20 - CHEMTEC - glikol monoetylenowy MEG, glikol monopropylenowy MPG, woda demineralizowana DEMI CHEMTEC N100S = UNITOR SEACARE - neutralizator ropopochodnych, dyspergent, ekoodtłuszczacz... CHEMTEC N500 = UNITOR USC - niskoalkaliczny, niskopieniący preparat do mycia w... więcej »
  2019.02.20 - THORDON Compac - Łożyska Linii Wału Smarowane Wodą THORDON Łożyska Linii Wału Łożyska linii wału THORDON są dostępne w czterech gatunkach i wielu konfiguracjach umożliwiających optymalne dostosowanie się do konkretnych zastosowań i... więcej »
  2019.02.20 - Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. od ponad 15 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe wyposażenie. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Gesa oraz produktów firmy Wencon. W naszej ofercie znajdą Państwo : - termometry, manometry, pirometry i wakuometry firmy Gesa - produkty epoksydowe firmy Wencon- do napraw i regeneracji powierzchni metalowych -... więcej »
  2019.02.20 - Węże oraz przewody przemysłowe - KONTAKT S.A. Posiadamy w ofercie węże przemysłowe:   GAMRAT - węże PCV hydro, agro, went. STOMIL - gumowe olejoodporne, do wody, sprężonego powietrza, do pary wodnej, do cieczy spożywczej. AGAPLAST -... więcej »
  2019.02.20 - Tworzywa sztuczne: Poliamid, Teflon, PomC, Rezotex, Poliwęglan ; KONTAKT S.A. Hurtownia techniczna Kontakt S.A.    Oferujemy wyroby z tworzyw sztucznych (konstrukcyjnych) pręty, płyty oraz tuleje. Wykonujemy także detale gotowe z tworzyw oraz wyrobów... więcej »
  2019.02.20 - Filc techniczny, polerski oferuje KONTAKT S.A. Kontakt S.A oddział Gdańsk oferuje : FILC stosowany do wyrobu uszczelek, podkładek, wykładzin izolacyjnych i dźwiękochłonnych. PLYTY USZCZELKOWE GAMBIT do instalacji wodnych i parowych,... więcej »
  2019.02.19 - LOGICO oferuje używane i nowe kontenery 20DV/40DV/40HC W naszej ofercie znajdą Państwo: Kontenery morskie, nowe i używane, wszystkich typów i wielkości z przeznaczeniem (sprzedaż/wynajem): - do transportu międzynarodowego (morskiego i lądowego);... więcej »
  2019.02.19 - Termostaty w wykonaniu przeciwwybuchowym Termostaty w wykonaniu przeciwwybuchowym Ex do sterowanie ogrzewaniem elektrycznym. Dostępne wersje z czujnikiem pomieszczeniowym spiralnym lub kapilarą. Termostaty te zapewniają stałą... więcej »
  2019.02.18 - Kurs cumownika 21.02.2019r. od godz. 8:00  Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie cumowania jednostek pływających różnorodnej wielkości. Szkolenie obejmuje m.in. takie tematy jak: - zasady bezpiecznego... więcej »
  2019.02.17 - KRULEN - lampa kanałowa BEBRA LED IP68 1 m Oferujemy do sprzedaży lampę kanałową BEBRA LED o stopniu szczelności IP 68 1 m , do oświetlania kanałów rewizyjnych i montażowych w halach remontowych i w stoczniach. Oprawa ma regulowany... więcej »
  2019.02.12 - KRULEN - oprawa FULDA LED IP 69K do kanałów montażowych Oferujemy do sprzedaży lampę kanałową FULDA LED o stopniu szczelności IP 69K (może być myta myjkami wysokociśnieniowymi), do oświetlania kanałów rewizyjnych i montażowych w halach... więcej »
  2019.02.12 - Morskie oczyszczalnie ścieków, odsalarki wody morskiej, filtracja wody, części zamienne do odsalarek, systemy sanitarne na statki Firma Airmech wyłączny dystrybutor wyposażenia na jachty oraz statki morskie, oferuje urządzenia najlepszych, światowych producentów branży morskiej. Prowadzimy kompleksową... więcej »
  2019.02.12 - Ładowarki, zasilacze, inwertery, prostowniki Schneider-Electric, szerokie zastosowanie, bardzo wysoka jakość Od niedawna na rynku polskim pojawiły się nowe urządzenia zasilające marki Schneider-Electric. Występujące pod marką Xantrex urządzenia reprezentują najwyższą jakość wykonania oraz najnowsze... więcej »
  2019.02.11 - Szkolenie okresowe BHP dla osób kierujących pracownikami 18-19.02.2019r. Zapraszamy na okresowe szkolenie w zakresie BHP dla osób na stanowiskach kierowniczych. Jest to szkolenie dwudniowe mające na celu aktualizację i ugruntowanie wiedzy z zakresu BHP... więcej »
  2019.02.11 - ZAKUP RADARU Poszukejmy radaru na statek żeglugi śróldądowej ze stalowym dałubem o długości 11 m. Wyposażenie w radar jest wymagane na wodach administrowanych przez dyrektora Urzędu Morskiego. Sprzęt... więcej »
  2019.02.11 - System złączy rurowych TEEKAY - najwyższa jakość, szybkie dostawy TROYMARINE Sp. z o. o. jako dystrybutor generalny na Polskę od wielu lat specjalizuje się w dostawach złączy rurowych TEEKAY produkcji angielskiej firmy Taylor Kerr Couplings Ltd. Złącza... więcej »
  2019.02.11 - KRULEN Technika Świetlna - oprawa LED do suwnic portowych i dźwigów Oferujemy do sprzedaży wysokiej mocy, wstrząsoodporne oprawy oświetleniowe LED CENTAURUS do specjalnych zastosowań, produkowane przez niemiecką firmę NORKA GmbH. Oprawy przeznaczone są do... więcej »
  2019.02.11 - Firma Navitech Gdynia Sp. z o.o. od ponad 15 lat dostarcza na statki części zamienne i wszelkie możliwe wyposażenie. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Gesa oraz produktów firmy Wencon. W naszej ofercie znajdą Państwo : - termometry, manometry, pirometry i wakuometry firmy Gesa - produkty epoksydowe firmy Wencon- do napraw i regeneracji powierzchni metalowych -... więcej »
  2019.02.10 - Narzędzia przemysłowe, narzędzia warsztatowe, wciągarki, rozruszniki i pompy Przedsiębiorstwo PROSERVICE Sp. z o.o. działa na rynku polskim od 1989 roku jest bezpośrednim importerem i przedstawicielem amerykańskiej firmy INGERSOLL-RAND w zakresie narzędzi,... więcej »
  2019.02.10 - Łożyska ślizgowe kanadyjskiej firmy THORDON Bearings Inc. THORDON Bearings Inc.   jest kanadyjską firmą rodzinną założoną w roku 1911., która zajmuje się projektowaniem i produkcją szerokiej gamy łożysk polimerowych i elementów... więcej »
 
przejdź do strony gospodarkamorska.pl
 
Zapraszamy do współpracy. Wszystkie materiały do publikacji prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: redakcja@gospodarkamorska.pl
Kliknij tu jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień na e-mail

Najczęściej czytane

gospodarkamorska.tv Facebook