• <

Chiny: Aresztowano sternika po wypadku smoczej łodzi; zginęło 17 osób (wideo)

ew

29.04.2018 11:05 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Chiny: Aresztowano sternika po wypadku smoczej łodzi; zginęło 17 osób (wideo)

Partnerzy portalu

Chiny: Aresztowano sternika po wypadku smoczej łodzi; zginęło 17 osób (wideo) - GospodarkaMorska.pl

Sternik płynący smoczą łodzią, która wywróciła się w ubiegłym tygodniu podczas treningu na jednym z dopływów rzeki Gui Jiang w południowych Chinach, został aresztowany - podała w niedzielę agencja Xinhua. Zginęło wówczas 17 osób. Wyścig był nielegalny.

18-metrową sportową łodzią, którą sterował aresztowany Li Changdi, w momencie wywrotki płynęło około 30 osób. Do zdarzenia doszło w pobliżu miasta Guilin w autonomicznym regionie Guangxi.

Jak podała prokuratura, Li jest oskarżony o zorganizowanie wyścigów bez pozwolenia władz lokalnych i ponosi odpowiedzialność za wypadek, ponieważ kierował łodzią w niebezpiecznej strefie, przy silnym nurcie.

Poinformowano również, że śledztwo w tej sprawie obejmuje jeszcze trzy inne osoby.

Drużyny wioślarskie przygotowywały się do zawodów, które miały się odbyć na wpadającej do Gui Jianng rzece Taohua w Guilinie.

Pływanie smoczymi łodziami to tradycyjny, uprawiany od tysiącleci drużynowy sport wodny. Współczesne, sportowe smocze łodzie są mniejsze od tradycyjnych i mieszczą 20 wioślarzy.

Dziękujemy za wysłane grafiki.