• <
premium

Centrum Medycyny Morskiej

Dane kontaktowe

  • Adres: 81-366 Gdynia, Antoniego Abrahama 39
  • Telefon: 58 662 0777
  • Fax: 58 662 0778
  • E-mail: office@medica-assistance.com

Udostępnij

Medica Assistance S.A. jest dynamicznie rozwijającą się organizacją świadczącą usługi medyczne dla klientów indywidualnych i korporacyjnych w ramach partnerstwa z placówkami medycznymi, indywidualnymi praktykami lekarskimi oraz towarzystwami ubezpieczeniowymi. Każdego dnia, 365 dni w roku, 24h na dobę organizujemy opiekę medyczną w oparciu o nasze nowoczesne rozwiązania obejmujące m.in.

całodobową Infolinię umożliwiającą szybki dostęp do informacji medycznej
konsultanta medycznego koordynującego i nadzorującego cały proces leczenia pacjenta
największą sieć medyczną zapewniającą szeroki dostęp do porad lekarskich, badań diagnostycznych lub leczenia szpitalnego
całodobowe Pogotowie Medyczne gwarantujące sprawną realizację pomocy doraźnej
organizację profilaktycznej opieki medycznej dla pracowników na terenie całego kraju

Medica Assistance S.A. wdrożyła System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2008. Jednostką certyfikującą jest Det Norske Veritas. Certyfikacja jest jednym z elementów rozwijanej kompleksowo polityki zarządzania jakością w Spółce. W centrum uwagi jest pacjent, a jego bezpieczeństwo i zadowolenie z profesjonalnej i komfortowej obsługi celem nadrzędnym w trakcie codziennej realizacji usług medycznych.

Oferta

Centrum Medycyny Morskiej

W ramach współpracy z krajowymi i zagranicznymi armatorami realizujemy program opieki medycznej. Serwis medyczny dostępny jest 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku za pośrednictwem 24h Infolinii Medycznej w naszej największej sieci medycznej na terenie kraju oraz we współpracujących z nami zagranicznych placówkach medycznych. Niezależnie, marynarze mogą również korzystać z zakresu specjalistycznej diagnostyki medycznej dostępnej w dedykowanej dla nich placówce medycznej Centrum Medycyny Morskiej oraz w ramach całodobowej pomocy medycznej świadczonej przez 24h Pogotowie Medyczne.

Międzynarodowe świadectwa zdrowia

W ramach współpracy z armatorem prowadzony jest monitoring daty ważności międzynarodowego świadectwa zdrowia każdego marynarza, z którym następnie kontaktuje się konsultant 24h Infolinii Medycznej w celu umówienia terminu wizyty w placówce medycznej. Wszystkie badania i konsultacje specjalistyczne realizowane w jednolitym standardzie w Centrum Medycyny Morskiej lub organizowane w wybranych placówkach partnerskich na terenie kraju. Gwarantujemy organizację wszystkich badań i konsultacji specjalistycznych niezbędnych do uzyskania przez marynarza orzecznictwa lekarskiego w ciągu jednego dnia.

Koordynacja leczenia

Centrum Medycyny Morskiej kompleksowo organizuje cały proces leczenia marynarza, w tym koordynuje kontynuację jego leczenia po powrocie do kraju - od organizacji transportu medycznego z lotniska, konsultacji lekarzy specjalistów, badań diagnostycznych kończąc na leczeniu szpitalnym. W całym procesie towarzyszy marynarzowi Indywidualny Opiekun Medyczny, który jest w stałym kontakcie z pacjentem i jego rodziną, a także z pracodawcą.

Programy profilaktyczne

Centrum Medycyny Morskiej specjalizuje się w organizacji programów profilaktycznych dla marynarzy, opracowanych w celu prewencji najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych. Zakres badań i konsultacji specjalistycznych opracowywany jest dla każdego marynarza w zależności od rodzaju czynników szkodliwych występujących na danym stanowisku pracy oraz indywidualnych wskazań medycznych określonych przez lekarza prowadzącego program. Cykl badań zakończony jest konsultacją lekarską połączoną z interpretacją wyników badań oraz zaleceniami medycznymi. W przypadku rozbudowanych zakresowo programów profilaktycznych istnieje możliwość ich realizacji w trybie hospitalizacji jednodniowej.

Programy Szczepień Ochronnych

Centrum Medycyny Morskiej w Gdyni posiada Certyfikat Centrum Medycyny Podróży. Pozwala to na świadczenie kompleksowej opieki nad Pacjentem zarówno przed wyjazdem jak i po jego powrocie. Specjalista w trakcie konsultacji zaproponuje odpowiednią profilaktykę oraz przekaże wskazówki bezpiecznego zachowania się w różnych warunkach klimatycznych. Pacjent zostanie zapoznany również z niezbędnym wyposażeniem apteczki podróżnej.

Niewątpliwym atutem jest możliwość wykonania zalecanych i niezbędnych szczepień zgodnych z planem wyjazdu oraz innymi wskazaniami.

Wykonywane szczepienia:

szczepienie przeciwko grypie
szczepienie przeciwko żółtaczce typu A
szczepienie przeciwko żółtaczce typu B
szczepienie przeciwko żółtaczce typu A + B
szczepienie przeciwko błonicy, tężcowi, polio
szczepienie przeciwko meningokokom
szczepienie przeciwko żółtej febrze
szczepienie przeciwko durowi brzusznemu
szczepienie przeciwko wściekliźnie.

Zdjęcia

Opis dodatkowy

Medica, Medica Assistance, Medica Polska, Centrum Medycyny Morskiej, międzynarodowe świadectwa zdrowia, świadectwa zdrowia dla marynarzy, zaświadczenia lekarskie dla marynarzy, medica assistance, medica assistance opinie, medica polska opinie, medica

Dziękujemy za wysłane grafiki.