• <

Kongres Gospodarki Morskiej Portu Gdynia im. Tadeusza Wendy. O czym rozmawiano pierwszego dnia? [ZDJĘCIA]

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Kongres Gospodarki Morskiej Portu Gdynia im. Tadeusza Wendy. O czym rozmawiano pierwszego dnia? [ZDJĘCIA]

AK

20.09.2022

Od dzisiaj (20 września) o piątku (20-23 września) potrwa Kongres Gospodarki Morskiej Portu Gdynia im. Tadeusza Wendy. Wydarzenie odbędzie się w sali koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia (ul. Rotterdamska 9).

Pokaż cały artykuł
Kongres Gospodarki Morskiej Portu Gdynia im. Tadeusza Wendy. O czym rozmawiano pierwszego dnia? [ZDJĘCIA] - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

Od dzisiaj (20 września) o piątku (20-23 września) trwa Kongres Gospodarki Morskiej Portu Gdynia im. Tadeusza Wendy. Wydarzenie odbywa się w sali koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia (ul. Rotterdamska 9).

Patronem wydarzenia jest Tadeusz Wenda, genialny projektant gdyńskiego portu, przez 17 lat był naczelnikiem Biura Budowy Portu.

Do udziału w kongresie Port Gdynia zaprosił przedstawicieli nauki, biznesu i kultury. Wydarzenie jest więc pretekstem do dyskusji na temat Portu Gdynia widzianego dawniej i dziś. 

Podczas pierwszego panelu, "Łańcuch transportu intermodalnego w Polsce wobec bieżących zakłóceń i przyszłych wyzwań gospodarczych, społecznych i klimatycznych", którą prowadził dziennikarz Intermodal News, uczestnicy rozmawiali o tym, czy i jak globalne wydarzenia, takie jak pandemia i wojna w Ukrainie wpłynęły na funkcjonowanie łańcuchów dostaw i pracę samego Portu Gdynia, oraz czy w branży należy spodziewać się stabilizacji. 

W drugiej części, poświęconej CRS i społecznej odpowiedzialności biznesu, dyskutowano o tym, jak firmy powinny budować swoje działania CSR, żeby wiązały się z pożytkiem dla społeczeństwa, samej firmy, oraz były pozytywnie oceniane.

Podczas trzeciego panelu "Zielone rozwiązania w branży morskiej", który prowadził nasz redakcyjny kolega, Jakub Milszewski, uczestnicy zastanawiali się jakie najważniejsze inicjatywy ekologiczne i środowiskowe wyłaniają się z gąszcza nowych przepisów.

Rozmawiano m.in. na temat projektów, które w kwestii ochrony środowiska i dekarbonizacji realizuje Port Gdynia, a także jak radzi sobie Stena Line, oraz jaki wpływ na otoczenie komercyjne przewoźników i innych firm branży morskiej wywierają prowadzone przez nią projekty.

A już w środę (21 września) drugi dzień kongresu. Zapisy prowadzone są tutaj. W kolejnych dniach, 22-23 września, odbędzie się IX Forum Korytarza Transportowego Forum Bałtyk – Adriatyk w ramach Kongresu Gospodarki Morskiej Portu Gdynia im. Tadeusza Wendy.


Dziękujemy za wysłane grafiki.