• <
smartre_2023
Ekologia Morska, Rybołówstwo

Konferencja „Ukierunkowany połów danych” podsumowująca projekt FindFISH

W dniu 24 lutego bieżącego roku o godz. 10.00 w Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie, odbędzie się konferencja pn. „Ukierunkowany połów danych” podsumowująca prace w ramach projektu FindFISH na tle tematów realizowanych w innych jednostkach naukowo-badawczych (MIR-PIB, ERCE PAN, ZUT, IO UG), dotyczących Rybołówstwa.

03.02.2023, 13:30
Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski

Branża nie spodziewa się w najbliższych tygodniach gwałtownych wzrostów cen paliw

Nie ma podstaw, by w najbliższych tygodniach spodziewać się poważnych zaburzeń rynkowych czy gwałtownych wzrostów cen paliw - poinformowały w piątek organizacje POPiHN i PIPP. Bazy paliw i zbiorniki na stacjach są pełne; paliw w Polsce nie zabraknie - dodały.

03.02.2023, 13:13
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Geopolityka wymusza zmiany w polskim programie rozpoznania geologicznego oceanów

Z powodu zmian geopolitycznych rząd planuje ograniczyć o ponad 190 mln zł wydatki na realizację Programu Rozpoznania Geologicznego Oceanów PRoGeO - wynika z wykazu prac legislacyjnych rządu. Dodano, że program ma być ograniczony do badań polskiej koncesji na Atlantyku.

03.02.2023, 12:37
Ekologia Morska, Rybołówstwo

Zezwolenie na ograniczenie liczebności bobrów na wałach przeciwpowodziowych w Warmińsko-Mazurskiem

Do 200 bobrów rocznie może zostać odstrzelonych przez najbliższe pięć lat na terenie wałów przeciwpowodziowych na Żuławach Elbląskich i nad Zalewem Wiślanym (woj. warmińsko-mazurskie) - zdecydowała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Olsztynie.

03.02.2023, 11:23
Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski

Projekt planu zagospodarowania przestrzennego wód portu morskiego w Szczecinie

Uregulowanie zagospodarowania i użytkowania obszarów morskich wód wewnętrznych w granicach portu morskiego w Szczecinie jest głównym celem rządowego projektu ws. przyjęcia planu zagospodarowania dla wód tego portu. Projekt ukazał się w piątek na stronie KPRM.

03.02.2023, 11:11
Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki

Symulator statku CTV trafił do klienta

Flint Systems dostarczył właśnie kolejny symulator VR do jednego ze swoich stałych klientów – Centrum Nowych Kompetencji (CNK).

03.02.2023, 10:02
Marynarka, Służby, Ratownictwo

Tak Muzeum Marynarki Wojennej będzie celebrować rocznicę powrotu Pomorza do Polski

103 lata temu, po półtora wieku pod zaborem, Pomorze powróciło do wolnej Polski. Na terenie całego regionu odbywają się w związku z tym rozmaite uroczystości patriotyczne. Muzeum Marynarki Wojennej zaprasza na otwarte sympozjum.

03.02.2023, 09:41
Ekologia Morska, Rybołówstwo

Mikrowłókna zanieczyszczają wody równie poważnie jak mikroplastik

Nie tylko mikroplastik stanowi duże zagrożenie dla organizmów jako zanieczyszczenie wód, równie groźne są mikrowłókna – piszą naukowcy na łamach „Frontiers in Marine Science”.

03.02.2023, 07:18
Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski

Orlen: jesteśmy zabezpieczeni i w pełni przygotowani na embargo na rosyjski diesel

W Polsce, jak i w Unii Europejskiej jesteśmy dobrze przygotowani na embargo na rosyjski diesel - powiedział PAP główny ekonomista PKN Orlen Adam Czyżewski. Powstały i wiąż tworzą się nowe szlaki handlu tym produktem, które pozwolą zastąpić rosyjski olej napędowy paliwem z Bliskiego Wschodu, USA i Chin - dodał.

03.02.2023, 07:07
Energetyka morska, Offshore

Tego jeszcze nigdzie nie było – chrzest symulatora CTV w wirtualnej rzeczywistości. To na nim wyszkolą kadry dla polskiego offshore wind

Centrum Nowych Kompetencji konsekwentnie realizuje swoją strategię aktywnego wdrażania prototypowych technologii i bezprecedensowych rozwiązań. Przedstawiciele polskiego sektora offshore wind oraz lokalnego samorządu zebrali się w Gdyni na premierowym pokazie symulatora statku typu CTV – Crew Transfer Vessel.

02.02.2023, 23:59
SIARK_PORT_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.