• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Go Green w DCT Gdańsk. Trwa kampania promująca świadomość klimatyczną [ZDJĘCIA]

Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Go Green w DCT Gdańsk. Trwa kampania promująca świadomość klimatyczną [ZDJĘCIA]

AK

21.09.2022

Przez najbliższe dwa tygodnie na pracowników DCT Gdańsk czekają atrakcje w ramach wydarzenia Go Green. W kampanii propagującej świadomość na temat zachodzących zmian klimatycznych, udział biorą wszystkie terminale i porty, które wchodzą w skład grupy PSA, udziałowca gdańskiego terminala.

Pokaż cały artykuł
Go Green w DCT Gdańsk. Trwa kampania promująca świadomość klimatyczną [ZDJĘCIA] - GospodarkaMorska.pl
Fot. DCT Gdańsk

Przez najbliższe dwa tygodnie na pracowników DCT Gdańsk czekają atrakcje w ramach wydarzenia Go Green. W kampanii propagującej świadomość na temat zachodzących zmian klimatycznych, udział biorą wszystkie terminale i porty, które wchodzą w skład grupy PSA, udziałowca gdańskiego terminala. 

W ramach kampanii Go Green przez na pracowników czekają rozmaite atrakcje i aktywności. Pierwszego dnia (19 września) wspólnie sprzątali las za bocznicą kolejową. W środę na zainteresowanych czekał posiłek w wersji wege.

CZYTAJ więcej: DCT Gdańsk wspiera sąsiadów. Kuchnia błotna już na placu zabaw SP nr 61 [WIDEO, ZDJĘCIA]

W planie jest jeszcze dzień upcyclingu (23 września), podczas którego będzie okazja do udziału w aukcji charytatywnej. Jej uczestnicy będą mogli zdobyć m.in. plecako-worek lub nerkę, która została upcyclingowana z banerów reklamowych terminala. Dochód zostanie przekazany na leczenie ich chorej koleżanki. Tego dnia również każdy może przynieść niepotrzebne ubrania i buty, które zostaną przekazane dla organizacji zapewniających drugie życie rzeczy używanych. 

Kolejną odsłoną wydarzenia będzie "Dzień zero emisji" (27 września). Terminal zachęca by na czas kampanii przesiąść się na rower, do komunikacji miejskiej lub wspólnie ze kolegami z DCT dojeżdżać do pracy. 

Niemałą atrakcją będzie również specjalny rower, który na jeden dzień stanie w DCT. Wprawiając maszynę w ruch, używając siły swoich mięśni, uczestnicy będą mogli wycisnąć... świeży sok. Akcję zakończy Dzień Roślin (29 września). Tego dnia organizatorzy będą zachęcać do rozważnego drukowania i korzystania z papieru w ramach "Less Printing Day". 

Razem można więcej. Dla planety i klimatu

Pomysłodawcy akcji podkreślają, że siła tkwi w codziennych działaniach. 

– Kiedy 15 000 z nas działa razem, możemy poruszyć świat. Poprzez naszą kampanię Go Green chcemy zaszczepić w naszych kolegach świadomość klimatyczną. Dlatego organizujemy szereg różnych działań mających na celu wprowadzenie zrównoważonych zmian – podkreśla Magdalena Jagła z biura marketingu DCT Gdańsk.  

W akcji GoGreen biorą udział wszystkie terminale, porty które wchodzą w skład grupy PSA (głównego udziałowca DCT Gdańsk).

– W PSA wyobrażamy sobie przyszłość, w której inteligentne, bardziej zrównoważone rozwiązania transportowe i logistyczne utorują drogę do zdrowszej planety i bardziej odpornego społeczeństwa dla przyszłych pokoleń – dodaje Jagła.

Celem grupy jest zmniejszenie bezwzględnej emisji dwutlenku węgla o 50 proc. do roku 2030. Do 2050 roku PSA, jako grupa, chce osiągnąć zerową emisyjność.

Dziękujemy za wysłane grafiki.