• <

Energetyka morska, Offshore

Strona główna Energetyka morska, Offshore
116 artykuły

Uniwersytet Morski zbuduje Centrum Offshore w Porcie Gdańsk

Dynamiczny rozwój technologii off-shorowych i rynku off-shore w Europie i na świecie zmuszają wszystkie instytucje związane z gospodarką morską do zweryfikowania swoich planów i już podjętych działań w obszarze morskiej energetyki wiatrowej. Również Uniwersytet Morski w Gdyni intensywnie pracuje w tym zakresie pod kierunkiem JM Rektora prof. dr. hab. inż. kpt. ż.w. Adama Weintrita, co podsumowano w zorganizowanym 15 kwietnia seminarium. Już w tym roku planowany jest również przetarg na budowę Centrum Offshore w Porcie Gdańsk.

19.04.2021, 12:11

Biznes w kolorze blue

1,5 biliona dolarów generuje biznes związany z eksploatacją i eksploracją oceanów i mórz. Setki milionów osób o różnych specjalnościach pracuje w logistyce morskiej, turystyce, górnictwie, rybołówstwie i przetwórstwie ryb, żegludze oraz w morskiej energetyce odnawialnej.

19.04.2021, 08:59

Firma Hempel partnerem w projekcie przełomowej turbiny wykorzystującej energię pływów

Hempel, wiodący dostawca powłok, dostarczył powłoki ochronne dla turbiny pływowej Orbital O2 - najpotężniejszej turbiny pływowej na świecie. Ambicją firmy Hempel jest zostanie wiodącym dostawcą powłok dla globalnego segmentu energii odnawialnej.

17.04.2021, 17:41

Prace projektowe przy Bornholm Energy Island idą pełną parą

Dania zatwierdziła niedawno budowę dwóch wysp energetycznych, odpowiednio na Morzu Bałtyckim i Północnym, połączonych z morskimi farmami wiatrowymi, które łącznie mogą zapewnić 5 GW mocy do 2030 roku. Zlecono projekt podmorskich tras energetycznych.

17.04.2021, 12:30

W Chinach powstaje pierwszy z trzech hybrydowych samochodowców zasilanych LNG. Będzie pływał w Europie

W stoczni w Chinach zwodowano pierwszy z trzech hybrydowych statków transportowych zasilanych LNG. Jest to kolejny krok w kierunku osiągnięcia zrównoważonej żeglugi.

17.04.2021, 12:20

MRPiT: chcemy zwiększyć możliwości budowy nowych elektrowni wiatrowych

Zwiększenie możliwości budowy nowych lądowych elektrowni wiatrowych – to będzie najważniejszy efekt projektowanej ustawy o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych oraz niektórych innych ustaw. Zespół do spraw Programowania Prac Rządu podjął decyzję o wpisie projektu ustawy do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów.

16.04.2021, 21:06

PERN ogłosił przetarg na zwiększenie pojemności magazynowej bazy paliw w Dębogórzu na zapleczu Portu Gdynia

PERN ogłosił przetarg na budowę 7 zbiorników magazynowych o łącznej pojemności 224 tys. metrów sześc. wraz z infrastrukturą towarzyszącą w swych bazach paliw w Koluszkach, Nowej Wsi Wielkiej i Dębogórzu. Oferty w postępowaniu można składać do 17 maja - podała w piątek spółka.

16.04.2021, 21:01

Za nami drugie Forum 590, dotyczące morskiej energetyki wiatrowej

100 miliardów złotych na inwestycje w offshore, 11 GW mocy zainstalowanej z energii wiatrowej do 2040 roku, 79 tysięcy nowych miejsc pracy w sektorze offshore. To zapowiedź przedstawicieli administracji publicznej dotycząca polskiego sektora energetyki wiatrowej. Czy polskim firmom uda się wykorzystać tę szansę i wygrają wyścig o zyski z energii wiatrowej na Bałtyku?

16.04.2021, 15:43

Polska Morska Farma Wiatrowa jako budowla?

Budowa morskich farm wiatrowych (MFW) na Morzu Bałtyckim to nie tylko doskonała okazja do rozwoju i unowocześnienia polskiej energetyki czy zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego. To także wielkie korzyści środowiskowe, społeczne i ekonomiczne.

16.04.2021, 11:20

Ropa w USA zalicza najlepszy tydzień od początku marca

Ropa naftowa na giełdzie paliw w USA zalicza kończący się tydzień jako najlepszy od początku marca - ceny surowca od poniedziałku zwyżkowały o ok. 7 proc. - informują maklerzy.

16.04.2021, 10:19

Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.