• <

Energa 77 Racing Mistrzem Polski Micro Orlen Cup 2020

14.09.2020 12:53 Źródło: mat. prasowe
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Energa 77 Racing Mistrzem Polski Micro Orlen Cup 2020

Energa 77 Racing Mistrzem Polski Micro Orlen Cup 2020  - GospodarkaMorska.pl

Energa 77 Racing wygrywa Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Micro Orlen Cup 2020 w Płocku. Piotr Tarnacki ze swoim teamem zwyciężył we wszystkich wyścigach. To 15. tytuł Mistrza Polski w jego żeglarskiej karierze.

Regaty w Płocku rozpoczęły się w piątek, jednak ze względu na brak wiatru tego dnia nie odbył się żaden wyścig. Żeglarze rozpoczęli ściganie po oficjalnym rozpoczęciu Mistrzostw Polski - w sobotę. Przez weekend odbyło się dziewięć wyścigów. Wszystkie wygrane przez team Energa 77 Racing w składzie Piotr Tarnacki, Grzegorz Banaszczyk i Bartosz Makała.

- Plan został wykonany w 100 procentach - mówi lider 77 Racing Piotr Tarnacki. - Wygraliśmy wszystkie z rozegranych wyścigów. Zawody zostały zorganizowane pod każdym względem bardzo profesjonalnie za co wielkie podziękowania i gratulacje dla klubu Petrochemia. Jestem bardzo zadowolony ze swojej załogi, podejmowaliśmy szybkie i dobre decyzje, co zaprocentowało na mecie. Mam nadzieję, że w tym sezonie uda nam się jeszcze popływać na zawodach w Polsce, jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli - planujemy też kilka startów zagranicznych - dodaje Piotr Tarnacki.

Team z Gdańska ma w tym sezonie na koncie komplet zwycięstw. Team Energa 77 Racing planuje jeszcze udział w Błękitnej Wstędze Zatoki Gdańskiej w Gdyni na początku października oraz starty w regatach Pucharu Europy w Belgii i we Francji.

Partnerami Teamu są: Energa Grupa Orlen, Roca Polska, Helly Hansen, Polski Holding Hotelowy, British Automotive Gdańsk oraz Miasto Gdańsk.

Terminarz 77 Racing Team w sezonie 2020:
Puchar Polski - Włocławek 26-28 czerwca - 1. miejsce Energa 77 Racing
Puchar Polski - Olsztyn 10-12 lipca - 1. miejsce Energa 77 Racing
Puchar Polski - Poznań  24-26 lipca - 1. miejsce Energa 77 Racing
Mistrzostwa Polski ORC - Gdańsk 20-23 sierpnia - Wicemistrz Energa 77 Racing
Puchar Europy - Gdynia - 27-29 sierpnia - 1. miejsce Energa 77 Racing
Mistrzostwa Polski -  Orlen Cup - Płock 11- 13 września - 1. miejsce Energa 77 Racing
Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej -  Gdynia – 2-3 października