• <
escort_980x120_gif_2020

Energa 77 Racing Mistrzem Polski Micro Orlen Cup 2020

Strona główna Jachty, żeglarstwo Energa 77 Racing Mistrzem Polski Micro Orlen Cup 2020
Energa 77 Racing Mistrzem Polski Micro Orlen Cup 2020  - GospodarkaMorska.pl

sons

14.09.2020 Źródło: mat. prasowe

Energa 77 Racing wygrywa Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Micro Orlen Cup 2020 w Płocku. Piotr Tarnacki ze swoim teamem zwyciężył we wszystkich wyścigach. To 15. tytuł Mistrza Polski w jego żeglarskiej karierze.

Regaty w Płocku rozpoczęły się w piątek, jednak ze względu na brak wiatru tego dnia nie odbył się żaden wyścig. Żeglarze rozpoczęli ściganie po oficjalnym rozpoczęciu Mistrzostw Polski - w sobotę. Przez weekend odbyło się dziewięć wyścigów. Wszystkie wygrane przez team Energa 77 Racing w składzie Piotr Tarnacki, Grzegorz Banaszczyk i Bartosz Makała.

- Plan został wykonany w 100 procentach - mówi lider 77 Racing Piotr Tarnacki. - Wygraliśmy wszystkie z rozegranych wyścigów. Zawody zostały zorganizowane pod każdym względem bardzo profesjonalnie za co wielkie podziękowania i gratulacje dla klubu Petrochemia. Jestem bardzo zadowolony ze swojej załogi, podejmowaliśmy szybkie i dobre decyzje, co zaprocentowało na mecie. Mam nadzieję, że w tym sezonie uda nam się jeszcze popływać na zawodach w Polsce, jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli - planujemy też kilka startów zagranicznych - dodaje Piotr Tarnacki.

Team z Gdańska ma w tym sezonie na koncie komplet zwycięstw. Team Energa 77 Racing planuje jeszcze udział w Błękitnej Wstędze Zatoki Gdańskiej w Gdyni na początku października oraz starty w regatach Pucharu Europy w Belgii i we Francji.

Partnerami Teamu są: Energa Grupa Orlen, Roca Polska, Helly Hansen, Polski Holding Hotelowy, British Automotive Gdańsk oraz Miasto Gdańsk.

Terminarz 77 Racing Team w sezonie 2020:
Puchar Polski - Włocławek 26-28 czerwca - 1. miejsce Energa 77 Racing
Puchar Polski - Olsztyn 10-12 lipca - 1. miejsce Energa 77 Racing
Puchar Polski - Poznań  24-26 lipca - 1. miejsce Energa 77 Racing
Mistrzostwa Polski ORC - Gdańsk 20-23 sierpnia - Wicemistrz Energa 77 Racing
Puchar Europy - Gdynia - 27-29 sierpnia - 1. miejsce Energa 77 Racing
Mistrzostwa Polski -  Orlen Cup - Płock 11- 13 września - 1. miejsce Energa 77 Racing
Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej -  Gdynia – 2-3 października