• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Największe targi pracy zakończone!

ew

23.04.2018 11:06 Źródło: gdansk.pl
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Największe targi pracy zakończone!

Partnerzy portalu

Największe targi pracy zakończone! - GospodarkaMorska.pl

Blisko 5 000 osób poszukiwało nowego zatrudnienia podczas 7. edycji Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza. Atrakcyjne propozycje zaprezentowało im kilkadziesiąt firm z całego województwa pomorskiego, w tym zarówno znane, międzynarodowe marki, jak i regionalne przedsiębiorstwa. Ofertę wystawienniczą wzbogaciły praktyczne warsztaty, eksperckie prelekcje oraz tematyczne strefy - rozwoju, przedsiębiorczości, migranta i gamifikacji.

W AmberExpo ponownie spotkali się pomorscy pracodawcy z osobami poszukującymi nowego zatrudnienia. Wszystko za sprawą 7. Edycji Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza, jednego z najważniejszych wydarzeń obszaru HR w regionie. W tym roku wydarzenie otworzył Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz oraz Ryszard Świlski, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego. Obaj samorządowcy zgodnie podkreślali, że nie tylko Gdańsk, ale cała tworząca się wokół Trójmiasta metropolia to obecnie doskonałe miejsce zarówno do życia, jak i pracy. O to, aby satysfakcjonujące zatrudnienie można było znaleźć jeszcze łatwiej zadbali organizatorzy targów – Gdański Urząd Pracy oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku. Obie instytucje do udziału w imprezie zaprosiły blisko 110 wystawców. Zdecydowaną większość stanowili przedsiębiorcy oferujący wolne miejsca pracy. Wśród nich nie zabrakło zarówno znanych, międzynarodowych koncernów, jak i regionalnych firm. O nowy etat można było się starać m.in. w Lotosie, Kemirze, DCT, Nationale – Nederlanden, Ricoch-u, McDonald’s, a także w gdańskich firmach odzieżowych (ReReserved), Zakładach Mięsnych Nowak, Akademii Infoshare czy Grupie GPEC.

Strefa rozwoju i 13 warsztatów


Na Targach oprócz atrakcyjnego zatrudnienia znaleźć można było także kilka tematycznych stref. Pierwsza z nich poświęcona była rozwojowi zawodowemu. To właśnie tutaj można było uzyskać praktyczne porady dotyczące świadomego kształtowania kariery, sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe lub porozmawiać o możliwościach, jakie w zakresie podnoszenia kwalifikacji dają fundusze unijne. Również w ramach tej strefy funkcjonowała Aleja Rekrutacji, gdzie każdy mógł skonsultować swoje CV ze specjalistą, zasymulować rozmowę kwalifikacyjną z pracodawcą oraz wykonać profesjonalne zdjęcie do swojego resume.

Temat rozwoju zawodowego często pojawiał się też podczas warsztatów. Łącznie do dyspozycji odwiedzających było 13 tematycznych zajęć. Doświadczeni eksperci, blogerzy oraz doradcy zawodowi dyskutowali m.in. kreowaniu atrakcyjnego wizerunku, grywalizacji czy roli mediów społecznościowych w poszukiwaniu zatrudnienia. Interesujące okazały się również panele dyskusyjne zorganizowane na targowej scenie. Cykl prelekcji otworzyła debata poświęcona przedsiębiorczości. Udział w niej wzięły zarówno osoby, które w biznesie odniosły sukces, jak i samorządowcy na co dzień zajmujący się gospodarką. Głos w debacie zabrał m.in. Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, Ryszard Świlski, Agata Czajka reprezentująca Zespół Szkół Łączności oraz Anna Jankowiak założycielka firmy GrywIT i Agnieszka Marusiak z Centrum Rozwoju Talentów. Następnie o poszukiwaniu wymarzonej pracy opowiadał znany z wideobloga Karol Wyszyński, a jeden z najlepszych polskich nauczycieli, Przemysław Staroń, sprawdzał u odwiedzających targi umiejętności kreatywnego myślenia za pomocą wciągających zagadek kryminalnych.

Własna firma. Skąd wziąć środki i jak zacząć?


Ofertę dla siebie znaleźć mogły także osoby, które chciałyby zmienić etat na samozatrudnienie. W Strefie Przedsiębiorczości na przyszłych biznesmanów czekali m.in. eksperci Gdańskiego Inkubatora Starter, a o możliwościach uzyskania środków finansowych na założenie działalności gospodarczej informowali przedstawiciele Gdańskiego Urzędu Pracy (GUP).

Cudzoziemcy na trójmiejskim rynku pracy. Jak zatrudniać legalnie obcokrajowców
Ważne miejsce podczas targów miała również Strefa Migracji i Migranta, gdzie pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy, Straży Granicznej oraz GUP informowali o zasadach związanych z legalizacją zatrudnienia obcokrajowców, a także podpowiadali, jakie prawa oraz obowiązki mają cudzoziemcy podejmujący zatrudnienie w Polsce.

Nie tylko praca


Wytchnienia od spraw związanych z zatrudnieniem oraz karierą można było szukać w Strefie Gamifikacji. Tu w kilkunastu boksach zasiedli m.in. popularyzatorzy nauki oraz producenci gier planszowych. Zaproponowali oni odwiedzającym wciągający świat eksperymentów z ciekłym azotem, a także wspólną grę w najlepsze planszówki.

Metropolitalne Targi Pracy Pomorza odbyły się 18 kwietnia 2018 roku w AmberExpo. W wydarzeniu udział wzięło blisko 5 000 odwiedzających oraz blisko 110 wystawców.

Źródło:
gdansk.pl

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.