Zapisz się
na bezpłatny newsletter

Budownictwo morskie, Budownictwo hydrotechniczne, Hydrotechnika morska, Oceanotechnika, Projekty hydrotechniczne, Wyburzenia morskie

A A

Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email
powrót do listy

oferta:


Przemiałownia Gdynia
Obecnie istnieją dwa warianty funkcjonowania Przemiałowni CEMEX Polska Sp. z o.o. Zakład w Gdyni. Może on pełnić funkcję terminalu lądowego i morskiego, przeładowując cement wyprodukowany w Cementowni Chełm lub Cementowni Rudniki lub Przemiałowni cementu.
Przemiałownia Gdynia Przemiałownia Gdynia posiada certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania zgodne z normami ISO 9001 (jakość), ISO 14001 (środowisko), PN-N 18001 (BHP) oraz ISO 50001 (energia).

Klinkier, który jest głównym składnikiem do produkcji cementu, dostarczany jest do zakładu z cementowni należącej do CEMEX Polska.

Produkcja cementu odbywa się w młynach kulowych. Cały proces technologiczny mielenia jest sterowany i monitorowany przez centralny system komputerowy. Dzięki temu wyprodukowane cementy charakteryzują się wysokimi i stałymi parametrami.

Zakład dysponuje 4 silosami po 400 t oraz 4 silosami po 1000 t. W latach 2002-2004 przeprowadzono modernizację zakładu w zakresie:
Budowa linii transportu pneumatycznego cementu luzem na statki,
Modernizacja linii przemiału klinkieru z wymianą istniejących separatorów na jeden separator SEPOL 170/2 nowej generacji,
Modernizacja linii transportu surowca ze składu klinkieru,
Modernizacja systemu odpylania linii transportu i dozowania surowców do młynów,
Modernizacja filtrów głównych linii.

powrót do listy
gospodarkamorska.tv Facebook