• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Śniadanie z Damen Engineering Gdańsk

Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Śniadanie z Damen Engineering Gdańsk

Sylwia Gutowska

21.06.2022
Pokaż cały artykuł
Śniadanie z Damen Engineering Gdańsk - GospodarkaMorska.pl
Fot. Damen

28 maja w biurze Damen Engineering Gdańsk odbyły się drzwi otwarte przeznaczone dla studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej. Odbyły się one w formie wspólnego śniadania. Było to pierwsze spotkanie tego typu.
 

W spotkaniu wzięło udział 40 studentów z Politechniki Gdańskiej. Była to świetna okazja do poznania kultury organizacyjnej firmy Damen. Podczas śniadania studenci zapoznali się z ofertą i poznali bliżej zakres działań firmy.

„Porozmawialiśmy o możliwościach odbycia stażu oraz praktyk jak i w dalszej przyszłości dłuższej współpracy", powiedział pracownik firmy.

Damen oferuje staże w obszarach takich jak: interior, outiftting, structure, strength calculation, stability oraz mechanical departments.

„W trakcie stażu studenci mają szansę spróbować swoich sił na wybranym projekcie pod okiem delegowanego opiekuna. Dodatkowo uczestniczą w szkoleniach międzydziałowych, oraz z zakresu kompetencji miękkich. Staż w DEGd jest również szansą do podjęcia długotrwałej współpracy na stanowisko Junior Engineer” – poinformował dział komunikacji Damen.

Podczas spotkania każdy dział firmy miał swoje osobne stanowisko, dzięki czemu zainteresowani mogli podchodzić i zadawać pytania przedstawicielom Damen.
 
„Dzięki takiemu wydarzeniu już wiem, do jakiej sekcji w przyszłości chciałbym dołączyć" – powiedział jeden ze studentów.

Damen to globalna spółka wywodząca się z Holandii. Posiada stocznie na całym świecie. Zajmuje się również projektami prototypowych statków budowanych w ich własnych obiektach. W Gdańsku firma posiada swoje centrum kompetencyjne pod nazwą Damen Engineering Gdansk.

Dziękujemy za wysłane grafiki.